Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Aktualności

 

 

 

Nowości na stronie: 31.08.2021

Zakończyły się wakacje. Strona w międzyczasie miała niewielkie uaktualnienia.  .

Raport aktualności na stronie: 16.06.2021

Lato, lato, ejże ty! :) On ostatniej notki dotyczącej zmian/nowości na stronie minęły ze dwa miesiące. Celowo zbieram zmiany z dłuższego okresu czasu, bo jakoś nie było za dużo okazji by coś nowego dodać. Nawet notki blogowe jakoś się nie generują :)

Zwyczajna proza obecności w sieci. Staram się, aby na wieczór niedzielny  było kompletne Duchowe zamyślenie. Rano w niedziele umieszczam myśl, zdjęcie, informacje (jeśli są) o specyfice dnia. Później w ciągu dnia uzupełniam pojawiające się w sieci komentarze i homilie. Czekam na papieskie przesłanie z Anioł Pański czy Regina Coeli i też dodaję do notki. Na koniec umieszczam moją homilię (raczej odprawiam 19-stą wiec homilia pojawia się około 21). Ze statystyk widzę, że nie ma dużego zainteresowania tym co robię, ale mi pomaga przemyśleć niedzielne słowo a co ważniejsze posłuchać papieża.

Oczywiście pojawiają się notki w aktualnościach, jak np. 15. rocznica moich święceń, czy różne wydarzenia. Ale zwyczajne bycie wikariuszem nie generuje okazji do nadzwyczajności, a i ja sam, nie gwiazdorzę. Duch Święty dał internetowi kilku mądrych księży, którzy w moim odczuciu wypełniają zapotrzebowanie. Ja na dziś widzę siebie niej wirtualnie. Powoli też zbliża się czas wakacyjny, a wraz z nim, wiele notek będzie pojawiać się nieregularnie.

Raport aktualności na stronie: 16.04.2021

Wiosna! Czas Wielkiego Postu znalazł swoje dopełnienie w cudownym Triduum Paschalnym (przeżytym skromniej zewnętrznie, ale nadal głęboko wewnętrznie [ -> Święty Czas Triduum Paschalnego 2021]). Szczególnie, że na tegoroczną datę Wigilii paschalnej nałożyło się 100. rocznica chrztu ks. Franciszka Blachnickiego. 

Mojej stronie stuknęło 10 kwietnia dwadzieścia lat: -> [20. rocznica powstania mojej strony], ale z racji epidemii obchody były raczej "skromne". Poza tym, jest to raczej fakt do odnotowania, niż powód świętowania, szczególnie, że 10 kwietnia moje myśli są skupione na innym wydarzeniu. Pod Smoleńskiem zginęły osoby, które znałem i ceniłem.

Co zatem działo się na stronie? Po pierwsze 100. rocznica urodzin ks. Franciszka Blachnickiego. Starałem się śledzić wydarzenia w sieci i o nich wspominać. Był to niezwykle owocny czas, który przybliżył postać ks. Franciszka szerszej grupie ludzi. Wszystkie zebrane materiały ubogaciły notkę o ks. Franciszku na mojej stronie ->  Czcigodny Sługa Boży Ks. Franciszek Blachnicki.

Rozpoczął się czas wielkanocny. Tradycyjnie powstała e-kartka z życzeniami [Wielkanoc 2021]. Zbliża się 15. rocznica moich święceń.

Miesięczny raport z nowości na stronie: 15.03.2021

Trwa Wielki Post, stąd moja aktywność w sieci jest wielkopostna - tylko to co istotne. Dlatego większość notek na stronie to pomoce w przeżyciu czasu Wielkiego Postu (szczególnie rekolekcji) i Triduum Paschalnego. Nie sposób wszystkiego wymienić. Na pasku bocznym umieściłem grafikę z Jezusem a pod spodem wszystkie ważne wielkopostne notki. Podobnie będzie z Triduum. Pojawił się też na górze strony baner przekierowujący na materiały Gościa Niedzielnego przygotowane na tegoroczny Wielki Post.

Drugi wymiar aktywności na stronie to 100. rocznica urodzin i chrztu ks. Franciszka Blachnickiego. Starałem się zebrać w jednym miejscu co istotniejsze inicjatywy, nagrania, rekolekcje. Uporządkowałem też materiały i notki poświęcone ks. Blachnickiemu na mojej stronie. Link na zbiorczą notkę umieszczony na boku strony. Z fb strony Wydawnictwa Ś-Ż zebrałem kalendarium życia ks. Franciszka [(Anty)Rewolucjonista ks. Franciszek Blachnicki - Kalendarium życia dzień po dniu #100latOjca #urodzinyOjca] .

Miesięczny raport z nowości na stronie: 14.02.2021

Moja strona to nieustanny plac budowy :) Staram się ją nieustannie rozwijać, uzupełniać, doszlifowywać. Czasem zmiany są widoczne i pojawiają się na stronie głównej. Innym razem efektów pracy nie widać gołym okiem. Stąd zrodził się we mnie pomysł, aby wrócić do praktyki informowania o interesujących nowościach na stronie, bo nie każdy może je zauważyć, nawet jeśli pojawi się notka na dole strony w "nowościach". Myślę, że raz na jakiś czas, takie zbiorcze podsumowanie się pojawi.

Zapraszam do zapoznania się ze zmianami z ostatniego czasu (trochę się tego zebrało). Zbliża się 15 rocznica moich święceń i 20 rocznica powstania strony, stąd trochę kosmetyki na stronie.

Tak dla ŻYCIA

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Rok 2021 został ogłoszony w Polsce Rokiem Prymasa Stefana Wyszyńskiego. W tym roku przypada 120. rocznica urodzin i 40. rocznica śmierci Prymasa Tysiąclecia.

Pray for peace!

 

Kromka Słowa!

 Zintegrowana baza tekstów papieskich:

* [Jan Paweł II: Przemówienia i orędzia]

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
U mnie dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)


Pan mój i Bóg mój

Biblia


Rok Rodziny Amoris Laetitia
2021-2022

Rok Św. Jakuba

Rok św. Józefa

 
Parafia św. Mikołaja w Grójcu


- materiały dodatkowe

Odwiedza nas 67 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
8169304
     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2021 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.