Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Zaproszenia na wydarzenia

Kurs Filip dla osób dorosłych, 28-29 września 2019

Wspólnota Ruchu Światło – Życie działająca przy naszej parafii, organizuje Kurs Filip dla osób dorosłych.
 
Kurs Filip to weekendowe rekolekcje, które dotykają tego co w wierze najważniejsze i pomagają odnaleźć żywą relację z Bogiem. Zapraszamy wszystkich studentów, osoby pracujące żyjące w małżeństwach lub pojedynczo, jednym słowem wszystkich, którzy chcą nawiązać, odnowić lub pogłębić swoją osobistą więź z Jezusem.
 
Kurs odbędzie się w ostatni weekend września 28-29 w godzinach (sobota 9-21, niedziela 9-14)
 
Uczestnictwo w kursie jest całkowicie bezpłatne, poza wyżywieniem.
 

ZAPISY: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel: Gosia 603 939 267 lub w zakrystii kościoła.

Strona wydarzenia na fb: https://www.facebook.com/events/1397332630426885/

 Jezus mówi „Jeśli ktoś jest spragniony, a wierzy we Mnie – niech przyjdzie do Mnie i pije!” – zatem chciejmy otworzyć się na łaskę, którą Bóg będzie wylewał na Kursie Filip.

 

Narodowy Marsz Życia

Zapraszam do udziału w Narodowym Marszu Życia, który odbędzie się 24 marca 2019 r. w Warszawie na pl. Zamkowym z inicjatywy Chrześcijańskiego Kongresu Społecznego. Początek o 13:30.

https://www.facebook.com/events/2026477000985374/

Czy rekolekcje szkolne się wypaliły? Kongres w Warszawie 16.02.2019

Po raz kolejny na scenę polskiej polityki powraca temat zasadności praktyk religijnych w życiu młodych ludzi, a w szczególności w szkole. Z jednej strony podawane są argumenty dotyczące całkowitego odrzucenia Boga i Kościoła przez młodych, z drugiej, przywoływane są aspekty wychowawcze i kulturotwórcze religii w szkole. Niestety, co raz częściej słyszy się głosy o stracie szansy, jaką dają rekolekcje wielkopostne odbywające się w szkole. Pojawiają się też opinie, że rekolekcje wielkopostne są mało atrakcyjne, niedostosowane do odbiorców, czego efektem jest bardzo niska frekwencja dzieci i młodzieży.

Mając na uwadze tegoroczne hasło formacyjne Ruchu Światło-Życie, „Młodzi w Kościele” Centralna Diakonia Ewangelizacji postanowiła stworzyć przestrzeń wymiany poglądów i doświadczeń związanych z rekolekcjami w szkole. Pragniemy zwrócić uwagę na potrzebę dobrego przygotowania i przeprowadzenia rekolekcji. Wszystkich uczestników konferencji chcemy zaprosić do refleksji nad poszczególnymi etapami rekolekcji dla dzieci i młodzieży szkolnej.

Warto zastanowić się wspólnie nad rolą preewangelizacji w działaniach rekolekcyjnych. Wygląda na to, że dziś nie wystarczy tylko zawiesić plakatu i podać do ogólnej wiadomości termin rekolekcji. Czy istnieje jakiś sposób na przebicie się do świadomości młodych ludzi? Kolejnym celem naszej konferencji będzie refleksja nad sposobem głoszenia Ewangelii w czasie spotkań z dziećmi i młodzieżą. Czy potrzeby duchowe współczesnych nastolatków są takie same jakich rodziców kilkadziesiąt lat temu? Ostatnim zagadnieniem, które należy rozważyć jest potrzeba postewangelizacji. Parafrazując Czcigodnego Sługę Bożego ks. Franciszka Blachnickiego, stawiamy pytanie o to, czy rekolekcje mają stanowić tylko coroczny, jednorazowy moment uroczystej spowiedzi i przyjęcia Komunii, nie mający przełożenia na cały rok życia młodego człowieka. Czy zatem rekolekcje mogą prowadzić do metanoi?

Konferencja, na którą zapraszamy, zapewne nie rozwiąże wszystkich problemów, ale może wskazać nam kierunki i metody pracy nad samymi sobą; w kwestii przygotowania i prowadzenia szkolnych rekolekcji wielkopostnych. Zawierzamy ten czas Bogu.

Kongres odbędzie się 16 lutego 2019 r. w parafii św. Jakuba w Warszawie.

Szczegółowe informacje i zgłoszenia na stronie http://rekolekcjeszkolne.pl/

Dla odwiedzających Kraków: SPOTKANIA MODLITEWNE X. 2018 – VI. 2019 „GWAŁTOWNIK KRÓLESTWA BOŻEGO” KS. FRANCISZEK BLACHNICKI

SPOTKANIA MODLITEWNE w Krakowie

X. 2018  –  VI. 2019

 

„GWAŁTOWNIK KRÓLESTWA BOŻEGO”

KS. FRANCISZEK BLACHNICKI 

 

ŻYCIE – DZIEŁO – DUCHOWOŚĆ

 

 

Liturgia dnia

Pray for peace!

 

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)

Biblia

Bądź za życiem!

Dowiedz się! Co oznacza ΦΩΣ-ΖΩΗ? Czym jest Ruch "Światło-Życie"

oraz jego gałąź rodzinna Domowy Kościół

a także dzieło Krucjata Wyzwolenia Człowieka ?

 Ks. Franciszek Blachnicki
 

 Ks. Wojciech Danielski

    

Odwiedza nas 64 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
5691872

 Copyright © 2018 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r. 
Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :) Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->].