Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

x-Tomkowe gadanie

Konferencja: Kim dla mnie jest Jezus.

Konferencja: Kim dla mnie jest Jezus?

Kurs dla narzeczonych, spotkanie pierwsze (10.01.2021)

Rejonowy Dzień Wspólnoty w Piasecznie

W tym roku Rejonowe Dni Wspólnoty Ruchu Światło-Życie w naszej archidiecezji w większości miały formę hybrydową. Nasz Rejon Piaseczyńsko-Nadwiślański spotkał się w Piasecznie i w internecie. Msza z auli niebieskiej była transmitowana w internecie (https://youtu.be/0FUhDemJugU), podobnie spotkania w grupach odbyły się on-line. Katechezę można było wysłuchać wcześniej w sieci (linki poniżej). Podobna forma była w innych rejonach. Modlimy się o ustanie czasu epidemii i powrót do "normalności". Nie rezygnujemy jednak z okazji, aby dany nam czas wykorzystać dla czynienia dobra.

Wielki Piątek 2020 - moje kazanie + o. Cantalamessa

 Męka wg. św. Jana (J 18,1-19,42) + kazanie

Czytania: Iz 52,13-53,12; Ps 31,2.6.12-13.15-17.25; Hbr 4,14-16;5,7-9; Hbr 4,14-16;5,7-9; J 18,1-19,42

Rejonowy dzień wspólnoty w Zalesiu Górnym

 

Konferencja w ramach dnia wspólnoty - "CHARYZMATY I DARY W SŁUŻBIE WSPÓLNOCIE".

Zalesie Górne, 12.05.2019 r.

Homilia z Mszy Świętej.

Pamiętajmy o modlitwie za powołanych i o powołania.

Adorując znak miłości - adorując Pana

Męka Pańska i moja homilia

"Ciemnica"

"Grób Pański"

Duchowe Tatooine - konferencja

 

 

Katecheza DOM 16-06-2018

Temat: Młodzi w Kościele.

Adwentowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie Rejonu Południowego

 

Adwentowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie Rejonu Południowego

Miłosierni przez pełnienie dzieł wyzwolenia

 11 grudnia 2016, parafia p.w. św. Anny w Piasecznie.

 

 

Adwentowe rekolekcje 2016 w Milanówku

W dniach 27-30 listopada 2016 prowadziłem w Milanówku rekolekcje adwentowe dla parafii p.w. Matki Boskiej Bolesnej. Rekolekcje były poświęcone obecności i roli Biblii w życiu chrześcijanina. Bezpośrednią inspiracją były słowa z listu pp. Franciszka "Misericordia et Misera" (pkt 7): "Jest moim gorącym pragnieniem, aby Słowo Boże było coraz bardziej czczone, znane i upowszechnione, aby poprzez nie można było lepiej zrozumieć tajemnicę miłości, która wypływa z tego źródła miłosierdzia".

 

Poniżej nagrania z tych rekolekcji:

Oaza Modlitwy - 15-16 października 2016

W dniach 15-16 października 2016 piaseczyńska wspólnota Ruchu Światło-Życie przeżywała swoją Oazę Modlitwy w Konstancinie. W OM-e oprócz młodzieży i grupy dorosłych, licznie wzięły udział małżeństwa z kręgów Domowego Kościoła z naszej parafii. 

"Oazy Modlitwy są jakby „ukrytym sercem" Ruchu, źródłem jego życia i mocy. Modlitwa bowiem musi stać się sprawą pierwszą w Ruchu, który chce służyć dziełu odnowy Kościoła i budowaniu Kościoła żywego. [...] Dlatego powinno to stać się ambicją każdego rejonu i przejawem jego żywotności, aby mieć własne Oazy Modlitwy " – pisze ks. Franciszek Blachnicki w drugim numerze Siloe.

Poniżej nagrania mojej konferencji "Być świadkiem miłosierdzia" oraz homilii.

Konferencja: "Charyzmat Ruchu Światło-Życie"

Zapis audio prowadzonego przez mnie piątkowego spotkania naszej piaseczyńskiej oazy w dn. 30 września 2016. Temat konferencji-nauczania "Charyzmat Ruchu Światło-Życie. Dlaczego jestem oazowiczem?".

Głośność nagrania zależy od tego, jak daleko jestem od dyktafonu :)

Wielkopostna Szkoła Modlitwy 2015

Cztery niedziele adwentu były dla mnie okazją do pójścia za wewnętrznym przekonaniem, że warto dać ludziom okazję na pogłębienie czy odkrycie na nowo fundamentów życia modlitewnego. Tak powstała Adwentowa Szkoła Modlitwy. Nagrania ze spotkań można znaleźć na mojej stronie (zob. Orędzia nadziei). Po namowach uczestników (szczególnie tych, których spotkałem na kolędzie) postanowiłem kontynuować pomysł. Tak powstał zarys tegorocznej Wielkopostnej Szkoły Modlitwy.  

Dlatego w ramach Wielkopostnej Szkoły Modlitwy, serdecznie zaprosiłem na cztery 30 minutowe katechezy wielkopostne.

Konferencje były nagrywane i są umieszczane w tej notce. Podobnie wszystkie potrzebne inspiracje czy pomoce, do których odsyłałem.

Owocnego Wielkiego Postu. <><

Warsztaty o ewangelizacji bezpośredniej.

W ramach przygotowywania planowanej na początku czerwca na Targówku (diec. warszawsko-praska) ewangelizacji, 11 maja 2013 r. w sobotę w godz. od 10 do ok. 16.15, w parafii p.w. Marii Magdaleny na Bródnie. odbyły się warsztaty o ewangelizacji bezpośredniej. Uczestniczyło w nich ok 30 osób z różnych wspólnot - liczną grupę stanowił Ruch Światło-Życie. Warsztaty prowadził ks. Tomek Moch z Diecezjalną Diakonią Ewangelizacji Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Warszawskiej.

Wyjścia ewakuacyjne - rekolekcje o mocy Słowa.

Nagrania z Rekolekcji Adwentowych, które głosiłem w dn. 11-14.12.2011 w parafii p.w. św. Cyryla i Metodego w Żyrardowie.

* Dla oazowiczów: Trwamy w przygotowaniu na świętowanie 100-lecia urodzin ks. Franciszka Blachnickiego ( 24 marca 2021) oraz dziękujemy za życie ks. Wojciecha Danielskiego, którego 35 rocznicę śmierci (24 grudnia 2020) niedawno obchodziliśmy.

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Rok 2021 został ogłoszony w Polsce Rokiem Prymasa Stefana Wyszyńskiego. W tym roku przypada 120. rocznica urodzin i 40. rocznica śmierci Prymasa Tysiąclecia.

 

Pray for peace!

 

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)


Pan mój i Bóg mój

Biblia

Rok Św. Jakuba

Bądź za życiem!

 
Parafia św. Mikołaja w Grójcu

Kurs dla narzeczonych

Dowiedz się! Co oznacza ΦΩΣ-ΖΩΗ? Czym jest Ruch "Światło-Życie"

oraz jego gałąź rodzinna Domowy Kościół

a także dzieło Krucjata Wyzwolenia Człowieka ?

 Ks. Franciszek Blachnicki
 

 Ks. Wojciech Danielski

    

Odwiedza nas 35 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
7120814

 Copyright © 2021 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r. 
Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :) Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->].