Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Świadectwa

Już od jakiegoś czasu noszę w torebce albo plecaku Pismo Święte (to malutkie ;). Ta pewność, że mam Je blisko siebie w zasięgu ręki jest dla mnie ważna. Bo kiedy potrzebuję mogę do Niego zajrzeć i nie ważne kiedy i gdzie jestem czy w metrze czy w kościele. W rozmowie z znajomymi, kiedy nie pamiętam jakiegoś fragmentu, a chce się koniecznie podzielić Słowem, które mnie poruszyła czy po prostu będzie pomocne danej osobie w tej chwili albo tak najzwyczajniej przygotować się do Mszy.

Karolina

 

 

 

Już św. Teresa od Jezusa w XVI w. pisała, że gdy czytasz Pismo Święte, to w tym momencie wchodzisz z Jezusem w kontakt. Bo On jest Słowem Bożym dla Teresy! Przez samo czytanie (z wiarą) jednoczysz się z Nim (oczywiście gdy masz tego świadomość i wiesz o tym). Jeszcze raz: przez zwykłą czynność czytania Słowa Bożego, a szczególnie Ewangelii, jednoczysz się z Jezusem, bo On jest Słowem Bożym, które czytasz!

Dla mnie tak przygotowana metoda jest kapitalnym narzędziem do ożywienia u ludzi zachwytu nad Słowem Bożym, czyli Jezusem. Chciałbym, aby MNIE, ktoś po rozmowie ze mną, podarował swój egzemplarz Słowa Bożego. Zacząłbym go czytać tylko dlatego, że zobaczyłem „ogień” w jego oczach i słowach. Inaczej bym nie zajrzał …bo znam siebie

Ks. Grzegorz

 

 

 

Wielokrotnie podczas rozmów z ludźmi na temat wiary odkrywałem, że jest w nich „głód”, a ja nie mam czym go zaspokoić. Zacząłem więc nosić przy sobie kieszonkowy egzemplarz Ewangelii, by podarować go potrzebującej osobie. Odkąd noszę ze sobą kieszonkowy egzemplarz Słowa Bożego czuję się bezpiecznie. To jest moja „broń”, którą w każdej sytuacji mogę użyć.

Janusz

 

 

Zawsze miałam trudności w dzieleniu się z innym moją wiarą. Bałam się, że zabraknie mi odpowiednich słów, mądrości, ktoś łatwo mnie zagnie i podważy użytą argumentację. Jednocześnie kocham Słowo Boże. Odkrywam każdego dnia bardzo mocno jak jest Ono żywe i skuteczne w moim osobistym życiu. Metoda „Podziel się kromką Słowa” obudziła we mnie jakieś ogromne pokłady zapału i pragnienia dawania innym żywego Boga. Bo kiedy dzielę się z drugim człowiekiem Słowem Bożym nie muszę się już martwić o moją erudycję i zdolności konwersacyjne. Idę do drugiego człowieka z niczym i nikim innym jak samym Bogiem. Czemu wcześniej nie wpadłam, że mam taki Skarb w zasięgu ręki?

Kinga

 

 

 

 

Zaczęłam ze sobą nosić egzemplarz NT i dzięki niemu… częściej sięgam po „normalne” wydanie! Odkryłam, że nawet jeśli nie zajrzę do mini wersji w mojej torebce, ale mam ją zawsze przy sobie to wracając do domu tak nie mogę przeżyć, że do niej nie zajrzałam, że zabieram się do Namiotu Spotkania  Obudziło to we mnie prawdziwy głód! Trochę jakbym miała świadomość, że nie skorzystałam dziś z okazji więc muszę nadrobić. To jest naprawdę bajer!!! Jest to dla mnie fajna zachęta do przeczytania NT od deski do deski a nie wybierania sobie jakiś ulubionych, osłuchanych fragmentów.

Justyna

Liturgia dnia

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Sł. Boży ks. Kard. Stefan Wyszyński

 

Pray for peace!

 

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)

Biblia

Bądź za życiem!

 
Parafia św. Mikołaja w Grójcu

Dowiedz się! Co oznacza ΦΩΣ-ΖΩΗ? Czym jest Ruch "Światło-Życie"

oraz jego gałąź rodzinna Domowy Kościół

a także dzieło Krucjata Wyzwolenia Człowieka ?

 Ks. Franciszek Blachnicki
 

 Ks. Wojciech Danielski

    

Odwiedza nas 45 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
6853285

 Copyright © 2020 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r. 
Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :) Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->].