Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Medytacja metodą "Droga, Prawda i Życie"

Medytacja Słowa Bożego jest zobowiązaniem każdego chrześcijanina i zaproszeniem do głębszego wejścia w relację z żywym Chrystusem. Święty Hieronim, Doktor Kościoła i pierwszy tłumacz Biblii na język łaciński, mówił: „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa”.

Z tego powodu codzienne pożywianie się słowem Bożym oświeca umysł, wzmacnia wolę, otwiera serca ludzi na miłość Boga, czyniąc ich Jego naśladowcami. Aby mógł rozwijać się dialog między Bogiem, a człowiekiem, musi towarzyszyć mu modlitwa. Tak jak w codziennym życiu mamy regularne godziny, które poświęcamy na jedzenie czy odpoczynek, tak też powinniśmy mieć stałą godzinę na czytanie Biblii.

Metoda paulińska, którą proponujemy została przygotowana przez bł. Jakuba Alberione, jako pokarm dla umysłu, wzmacniający wolę i wzrost w sercu miłości do Boga tak, aby mógł ukształtować się w nas Jezus Chrystus Droga, Prawda i Życie. Dzisiaj nie może istnieć prawdziwa duchowość bez nieustannego i głębokiego karmienia się Biblią.

 

Medytacja, oprócz modlitwy przygotowującej, która polega na stawieniu się w obecności Bożej, prośbie o światło Ducha Świętego oraz o łaskę powzięcia zdecydowanych i skutecznych postanowień, składa się z trzech części:

1. Jezus PRAWDA - Czytanie i słuchanie Słowa

W tej części czyta się temat medytacji z krótkim wyjaśnieniem lub zatrzymuje nad jakimś faktem czy tajemnicą do rozważania. Tu przede wszystkim ćwiczy się umysł w uchwyceniu nie tylko jego sensu, ale mądrości (znać = smakować). Dlatego dobrze jest powtarzać często to, co się czytało, przede wszystkim słowa bądź zdania, które dotknęły nas znacząco.

2. Jezus DROGA - Przyswajanie i konfrontacja ze Słowem

W drugiej części w szczególny sposób uaktywnia się wola do intensywnego dążenia do świętości życia. Dlatego potrzebna musi być nasza konfrontacja ze Słowem dla poczynienia zmian naszego zachowania, stylu życia, sposobu myślenia. Wzbudza się więc akty pragnienia, odprawia rachunek sumienia, wzbudza żal za grzechy
i czyni się postanowienia na przyszłość.

3. Jezus ŻYCIE - Modlitwa Słowem

Czytany fragment musi inspirować naszą modlitwę, dlatego dobrze jest modlić się medytowanym Słowem tak, by stawało się ono naszą modlitwą spontaniczną, osobistą. Jest skuteczniejsza, ponieważ skłania nas do przyjęcia tego, że Duch Święty mówi i działa w naszym sercu. W tej części prosimy o łaskę wytrwania, abyśmy łatwo i z radością mogli wykonywać to, co dotychczas nie udawało się nam z powodu naszej słabości. Możemy prosić o nią własnymi słowami.

za:  "Pismo Święte"

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

 

Prośba! :) Zbieram i kolekcjonuję [->] stare modlitewniki (sprzed II Soboru Watykańskiego) [- Modlitewnik ->]. Lubię się z nich modlić. Warto do nich sięgać. [->]

Masz taki i nie wiesz co z nim zrobić? Jeśli chcesz, aby modlitewnik trafił w dobre ręce, albo chcesz sprawić mi radość, to skontaktuj się ze mną i zwyczajnie przyślij mi go. :) Będę bardzo wdzięczy. A dodatkowo zawartość modlitewnika wzbogaci mój dział modlitw na stronie i może ktoś jeszcze skorzysta.

 

 

Tak dla ŻYCIA

Aborcja to świadome morderstwo dokonane na niewinnym i bezbronnym CZŁOWIEKU !!!

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Każde poczęte dziecko ma unikalny kod DNA!!! Tak mówi nauka i tak wychodzi w badaniach laboratoryjnych. Jest to zatem jego/jej (dziecka) ciało. Niech świat pozwoli im żyć, rosnąć, rozwijać się. TAK DLA ŻYCIA!

Nie dla prenatalnego mordowania niewinnych, nienarodzonych, dzieci!

Aborcja nie jest prawem człowieka, jest pozbawieniem niewinnego, nienarodzonego, człowieka jego najważniejszego prawa - prawa do życia.

[Życie człowieka od poczęcia do narodzin]

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Pray for peace!

 

http://tmoch.net/jupgrade/images/grafika2020/Serce_Jezusa_ikona_.jpgNajświętsze Serce Pana Jezusa
- zmiłuj się nad nami

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
lub na *[Nauczanie papieskie]

U mnie odwiedź dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013), BXVI


Pan mój i Bóg mój

Biblia

Mój manifest duchowy
Elizeusz

www: Elizeusz.pl

Kurs dla narzeczonych:

- materiały dodatkowe i terminy ->


[Formalności przedślubne w zarysie]

Katecheza przedchrzcielna:
-> konferencje, kto może być chrzestnym?, potrzebne dokumenty.

 Parafia św. Mikołaja w Grójcu

Nowa strona www [ -> ]:
http://swmikolaj-grojec.pl

Informacje o kościele ->

Modlitewnik x. Piotra Skargi SJ:


www [ -> ]

Wspólnota "Spotkania małżeńskie"

     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2022 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.