Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Duchowe Zamyślenie: I niedziela adwentu (29.11.2020), Rok B

W pierwszą niedzielę Adwentu rozpoczynamy nowy rok duszpasterski pod hasłem „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”. Więcej w temacie -> zob. info.

"Odnów nas, Boże, i daj nam zbawienie" - pełne nadziei jest słowo z dzisiejszego refrenu psalmu. Czas epidemii, protesty przeciw życiu dzieci niepełnosprawnych, skandale i kłamstwa, ... czas w którym potrzeba nam pełnego wiary wezwania ku Bogu. "Odnów nas, Boże", odnów nas w prawdzie, odnów naszą miłość, odnów naszą wiarę ... "i daj nam zbawienie", oczyść nas z grzechów, wyrwij nas z kłamstwa i lęku, obdarz nas łaskę. Objaw się w naszym życiu, w naszych relacjach. Niebiosa spuśćcie nam ożywczą rosę. Niech tajemnica Wcielenia odnowi nas, ożywi. Marana tha!

 

Do przemyślenia: Co dla mnie w ogóle oznacza czas Adwentu?
Jak planuję przeżyć ten czas? Czy mam już jakieś postanowienia?
Co dla mnie oznacza czuwać?

Adwent 2020

"W tekstach liturgicznych Adwentu dość często spotykamy te słowa: „Radujcie się, bo Pan jest blisko". Pan jest blisko ze swoim królestwem, w którym odnajdujemy swoją prawdziwą wolność, dostępujemy wybawienia. Wolność, wybawienie, to dar czasów mesjańskich, dar, który przyniesie Chrystus. Ale my uzyskujemy go już teraz. Nie będzie on naszym udziałem dopiero wtedy, kiedy Chrystus przyjdzie po raz drugi, kiedy zakróluje i usunie wszelkie zło z naszego życia. Już teraz możemy spotkać Chrystusa, który przynosi nam wyzwolenie i już teraz możemy w Nim odnaleźć swoją wolność."

ks. Franciszek Blachnicki

Modlitwa o pokój (na motywach Listu do Efezjan)

 Modlitwa o pokój

(na motywach Listu do Efezjan) 

 

 

„Czyściec” - film o przenikaniu się życia doczesnego i wiecznego

„Czyściec”  - nowy film Michała Kondrata to próba znalezienia odpowiedzi na to, co czeka nas na końcu naszej ludzkiej egzystencji. Ludzie od najdawniejszych czasów zastanawiali się, co czeka ich po śmierci? I chociaż nikomu nie udało się zgłębić sedna tajemnicy, to na przestrzeni wieków pojawiały się osoby, które... wiedziały i widziały więcej. Fulla Horak, św. Faustyna Kowalska, bł. Ojciec Stanisław Papczyński i św. Ojciec Pio – to mistycy, którzy otrzymali łaskę bycia odwiedzanymi przez dusze czyśćcowe i którzy przez chwilę mogli oglądać sąd ostateczny, niebo, piekło i to co najbardziej tajemnicze – czyściec. Na podstawie ich niesamowitych doświadczeń powstał ten film. Jest to poruszająca opowieść o duszach żyjących w ciałach oraz tych, które opuściły już ziemski świat.  Zdjęcia do filmu realizowane były w Polsce, Francji, Włoszech i USA. Konsultantami filmu było grono wybitnych międzynarodowych teologów oraz naukowców, od lat badających stan świadomości człowieka w momencie śmierci ciała. Wśród nich znaleźli się: ojciec Marciano Moro, rektor Sanktuarium Notre-Dame de Montligeon – Don Paul Denizot,  jeden z najbardziej rozpoznawalnych duszpasterzy akademickich w kraju – salezjanin Dominik Chmielewski, siostra Monika Chilicka, doktor Pasquale Bellanti, kustosz sanktuarium św. Stanisława Papczyńskiego w Górze Kalwarii – Wojciech Skóra oraz wyświęcony przez św. Jana Pawła II, sekretarz Międzynarodowego Stowarzyszenia Grup Modlitwy Ojca Pio – ojciec Carlo Maria Laborde.

Czy katolik może brać udział lub popierać protesty za aborcją?

Czy katolik może brać udział lub popierać protesty za aborcją? Postanowiłem umieścić odpowiedź na mojej stronie jako reakcję na fb wpis jednej z uczestniczek oazy, która postanowiła wylać swoje emocje. Od razu napiszę, że myślę też nad notką, dotykającą problemu, jak to możliwe, że oazowicze-katolicy, niby po pełnej formacji, okazują się osobami religijnymi ale niestety niewierzącymi i głośno wypowiadają swój brak przyzwolenia dla całkowitej ochrony istoty ludzkiej. Ale to w innej notce. Dziś odpowiedź na pytanie.

Księża listy piszą, listy polecone ... medytacje zwycajnego lisonosa

Nie cichną głosy po niedawnym liście "zwyczajnych księży" - choć chyba lepiej powiedzieć "zwyczajnie nadzwyczajnych", broń Boże, nadzwyczajnie zwyczajnych  - czyli takich trochę celebryckich. Nie chcę wchodzić w bezpośrednią polemikę z autorami [bo kim ja jestem :) :) :) ], ale wyłuskam kilka rzeczy, które mi nie grają. Ogólnie zanim zacytuję wspomniany list i w mojej ocenie merytoryczne i cenne riposty, zwrócę uwagę na coś, co może nam umyka. Otóż, w tle protestów i zamieszania, profanacji miejsc świętych, głos postanowiło zabrać środowisko skupione wokół nieeklezjalnej (znów w mojej ocenie) wizji Kościoła, z którą się bardzo często nie zgadzam. Czyli Kościoła jako organizacji pożytku publicznego zarządzanej przez grupę biskupów, dziarsko interpretującą mądre rady rewolucjonisty Jezusa, tak aby pasowały do ich wizji obecnych czasów. Nie jest to obraz Kościoła, jako Mistycznego Ciała Chrystusa, gdzie realnie obecny Zbawiciel ma coś do powiedzenia. Stad spojrzenie tylko w wymiarze ludzkim, skutkuje całkowitą praktyczną negacją obecności Boga w tym dziele (nawet jeśli czasem słowami próbuje to środowisko mówić, że wcale tak nie myślą, to jednak czyny na to wskazują). Bije też po oczach przemilczenie tła protestów i brak jasnego opowiedzenie się za nauką Kościoła w kwestii obrony  zycia nienarodzonych. 

Z perspektywy życia

Zmieniłem swoją profilówkę na fb, na taką o nakładce "Unborn Babies LIVES MATTER". Jedna znajoma do mnie napisała: "Widzę, że i Ty dołączysz się do propagowania, że to co się dzieje prawnie jest dobre ... ". Ze swej strony potwierdzam jednak z mała a znaczącą korektą. Zawsze byłem i będę pro-life. Ostatnie wydarzenia nie są inspiratorem - raczej katalizatorem. Staram się o tym zawsze dawać czytelne świadectwo. Zarówno w czasach licealnych, na studiach, ma lekcjach religii, w rozmowach, w necie. Na mojej stronie zawsze była (i mam nadzieję, będzie się rozwijać) przestrzeń za życiem, a przeciw aborcji -> Prawo do życia - Pro life - "NIE" dla aborcji.

Kard. Kazimierz Nycz udzielił dyspensy od uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane, na terenie Archidiecezji Warszawskiej

Komunikat Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego

 

W związku ze wzrostem liczby zakażeń koronawirusem oraz z faktem, iż parafie Warszawy znalazły się w czerwonej strefie, przypominam księżom proboszczom i wiernym o wszystkich dotychczasowych zaleceniach dotyczących przestrzegania zasad sanitarnych w czasach pandemii: o zachowaniu dystansu, obowiązku zakrywania ust i nosa (z wyjątkiem celebransa głównego), o zasadzie dezynfekcji rąk oraz rozłącznego udzielania Komunii św. do ust i na rękę.

Oprócz tego przypominam, że w parafiach na terenie strefy czerwonej zachowujemy zasadę 7 metrów kwadratowych na jedną osobę w kościele, zaś w parafiach w strefie żółtej – 4 metry na jedną osobę. Zasada ta dotyczy Mszy św. i wszelkich nabożeństw włącznie z Mszami obrzędowymi (pierwsza Komunia św. i bierzmowanie). Rodzicom należy pozostawić prawo decyzji o ewentualnym odłożeniu sakramentów ich dzieci.

Zgodnie z ujednoliconą na poziomie Episkopatu Polski formułą, udzielam dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane, na terenie Archidiecezji Warszawskiej. Przypominam wiernym, że skorzystanie z dyspensy oznacza, iż nieobecność na Mszy św. nie jest grzechem.

Wszystkich wiernych proszę o modlitwę o ustanie pandemii, troskę o chorych i odpowiedzialne zachowywanie obostrzeń sanitarnych.

kard. Kazimierz Nycz
Arcybiskup Metropolita Warszawski

Warszawa, 16 października 2020 r.

 

 

za: https://archwwa.pl/

Nie-święte oburzenie

Z reguły tego nie robię, ale dziś postanowiłem wskazać uwagę na dość powszechne budzenie nienawiści i zawiści wobec Kościoła. Otóż na stronie wp.pl czytamy w notce poświęconej sklepowi internetowemu www.splendor24.pl prowadzonemu przez Fundację Nasza Przyszłość co następuje: "Oprócz książek w ofercie księgarni znajdują się także inne przedmioty. Przykładem są choćby różańce. Obecnie trwa promocja, w czasie której możemy nabyć jeden z nich w cenie 130 zł. Cena za różaniec zszokowała internautów, którzy widząc ją, przecierali oczy ze zdumienia. To jednak nic, bo różaniec w "normalnej" cenie kosztuje bagatela 179,90 zł! W ofercie jest także tańszy różaniec, który kosztuje 80 zł. Cena poza promocją wynosi 119,90 zł."

AAAAAAA, święte oburzenie, o. Rydzyk zdziera na różańcach, tak droooooogooooo! Internauci przecierają monitory ze zdziwienia. Przecieracie oczy! Ja też przecieram, ale  okulary - ... - zabrudziły się, a co!

Ukazała się encyklika „Fratelli tutti” papieża Franciszka

Dziś, (tj. 04.10.2020) we wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, ukazała się nowa encyklika społeczna papieża Franciszka poświęcona braterstwu i przyjaźni społecznej. Omówienie i prezentacja nowej encykliki dostępne jest na stronie episkopat.pl: Ukazała się encyklika „Fratelli tutti” papieża Franciszka. Sam zaś tekst można znaleźć na stronie Watykanu lub pobierając plik pdf umieszczony na stronie Episkopatu Polski -> Tekst Encykliki „Fratelli tutti”. Polski tekst w wersji drukowanej wydało Wydawnictwo M.

 

Komisja liturgiczna Episkopatu: Komunia na rękę nie jest profanacją!

 

 

Warszawa, 3 października 2020 r.

Komunikat Komisji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów KEP

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Sł. Boży ks. Kard. Stefan Wyszyński

 

Pray for peace!

 

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)

Biblia

Bądź za życiem!

 
Parafia św. Mikołaja w Grójcu

Dowiedz się! Co oznacza ΦΩΣ-ΖΩΗ? Czym jest Ruch "Światło-Życie"

oraz jego gałąź rodzinna Domowy Kościół

a także dzieło Krucjata Wyzwolenia Człowieka ?

 Ks. Franciszek Blachnicki
 

 Ks. Wojciech Danielski

    

Odwiedza nas 61 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
6946248

 Copyright © 2020 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r. 
Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :) Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->].