Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Modlitwy przez wstawiennictwo św. Andrzeja Boboli

 

Modlitwy przez wstawiennictwo św. Andrzeja Boboli

Kanonizacja św. Karola de Foucauld (15.05.2022)

1 grudnia 2021, w 105. rocznicę śmierci, było "ostatnie" wspomnienie bł. Karola de Foucauld. Ostatnie jako błogosławionego. I jest to dobra wiadomość! Ostatnie takie wspomnienie,  ponieważ  15 maja 2022 r. nastąpiła wyczekiwana przeze mnie kanonizacja i możemy mówić o św. Karolu. Dzięki temu, tego wyjątkowego świętego, będzie można w liturgii również w Polsce. W dniu kanonizacji dowiemy się czy nadal pozostanie wspomnienie w grudniu.

"Karol de Foucauld może być dziś wzorem i oparciem dla tych wszystkich, którzy w pewnym momencie swego życia oddalili się od Boga, by potem ponownie powrócić do chrześcijańskiej wiary. (...) Karol nie narodził się świętym, ale stał się nim, pozwalając, by działała w nim łaska Boża, wielkodusznie z nią współpracując. Ta łaska radykalnie go przemieniła". [więcej -->]

Ps. Dla mnie 15 maja to w tym roku 34-ta rocznica przyjęcia Pierwszej Komunii i 17-sta rocznica święceń diakonatu. Kanonizacja pozwoli mi głębiej spojrzeć na te dwa ważne sakramenty w moim życiu.

Ps 2. Warto wspomnieć, że beatyfikacja Karola była zaplanowana na 15 maja 2005 roku (czyli dokładnie w moje świecenia diakonatu). Niestety została przełożona ze względu na śmierć papieża Jana Pawła II. Czyli ten 15-sty maja nie jest tak od czapy. Beatyfikacji dokonał 13 listopada 2005r pp. Benedykt XVI. I tak osoba Karola łączy jakoś też trzech papieży.

Duchowe Zamyślenie: V Niedziela Wielkanocna (15.05.2022), Rok C

"Oto przybytek Boga z ludźmi" - oto przepiękna dobra nowina. Bóg chce być blisko z człowiekiem, aby człowiek był zdolny do pięknej bliskości. Niech Pan dotknie naszych serce i uczyni nas światkami Jego miłości i czułości. Bo tylko po tym świat pozna, że jesteśmy Jego uczniami. 

Dziś w Watykanie wyczekiwana [Kanonizacja bł. Karola de Foucauld (15.05.2022)].

Ps. Dla mnie 15 maja to w tym roku 34-ta rocznica przyjęcia Pierwszej Komunii i 17-sta rocznica święceń diakonatu. Kanonizacja pozwoli mi głębiej spojrzeć na te dwa ważne sakramenty w moim życiu.

Trwajmy w modlitwie o pokój na Ukrainie: "Pomódl się o pokój na Ukrainie! Pray for Ukraine - Módlmy się za Ukrainę!".

 

Do przemyślenia: Czy inni ludzie mają szansę rozpoznać we mnie ucznia Jzeusa?

Modlitwy fatimskie

 

 

Modlitwy Fatimskie

 


MODLITWY ANIOŁA

“Boże mój, wierzę w Ciebie, wielbię, ufam i miłuję Cię. Proszę Cię o przebaczenie dla tych, którzy w Ciebie nie wierzą, nie wielbią, nie ufają i Ciebie nie miłują!”

“Przenajświętsza Trójco, Ojcze, Synu i Duchu Święty, w najgłębszej pokorze cześć Ci oddaję i ofiaruję Tobie Przenajdroższe Ciało i Krew, Duszę i Bóstwo Jezusa Chrystusa, obecne na ołtarzach całego świata jako wynagrodzenie za zniewagi, świętokradztwa i obojętność, którymi On jest obrażany. Przez nieskończone zasługi Jego Najświętszego Serca i Niepokalanego Serca Maryi, proszę Cię o nawrócenie biednych grzeszników”.

 

Duchowe Zamyślenie: IV Niedziela Wielkanocna (8.05.2022), Rok C

Tylko Słowo Boga rodzi do życia wiecznego. Niestety człowiek może źle skorzystać z daru wolności i Boże Słowo odrzucić, zdeformować, zagłuszyć, wykpić ... Zróbmy wszystko, aby w tej grupie się nie znaleźć! Wszechmocny Pasterz, który zna każdego z nas. Miłosierny Bóg prowadzący nas drogami życia. Warto słuchać Jego głosu, warto za Nim iść. W Nim jest nasze życie. 

Czwarta Niedziela Wielkanocy w Polsce obchodzona jest jako Niedziela Dobrego Pasterza. Kościół obchodzi 59. Światowy Dzień Modlitw o Powołania. W Polsce rozpoczyna on Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego, który będzie przebiegał pod hasłem „Posłani w pokoju Chrystusa”. Warto zapoznać się z Orędziem Ojca Świętego na Światowy Dzień Modlitw o Powołania 2022 r.

Pamiętajmy o modlitwie -> [Za powołanych i o powołania].

Modlitwy ze starych modlitewników: -> [Modlitwy za kapłanów i o powołania] -> Jezus Dobry Pasterz: [Modlitwa do Pana Jezusa Dobrego Pasterza] oraz [Nowenna do Chrystusa Dobrego Pasterza (1936r)].

Trwajmy w modlitwie o pokój na Ukrainie: "Pomódl się o pokój na Ukrainie! Pray for Ukraine - Módlmy się za Ukrainę!".

 

Do przemyślenia: Czy ufam Jezusowi?
Jaką jestem "owcą" w Kościele?
Jak słucham głosu Dobrego Pasterza i za Nim postępuję?

Orędzie papieża na 59. Światowy Dzień Modlitw o Powołania 2022

ORĘDZIE OJCA ŚWIĘTEGO

FRANCISZKA

NA ŚWIATOWY DZIEŃ MODLITW O POWOŁANIA

8 MAJA 2022 ROKU

Powołani do budowania rodziny ludzkiej

Nowenna do Św. Andrzeja Boboli o dar jedności i pokoju

 

NOWENNA DO ŚWIĘTEGO ANDRZEJA BOBOLI

O DAR JEDNOŚCI I POKOJU

 

 7-16 maja 2022 r.

Nowenna w 20. rocznicę ustanowienia św. Andrzeja Boboli patronem Polski.

 

Duchowe Zamyślenie: Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski (3.05.2022), Rok C

"Oto Matka twoja". Tak, oto Matka moja! Maryja jest nam dana za Matkę z miłości Pana, aby miłość Pana była w nas dojrzała i głęboka. To pierwszy obraz na jaki wskazuje dzisiejsze święto. Nie bez znaczenia jest to, że kiedy mówimy o chrześcijańskim królowaniu, zawsze stajemy pod krzyżem. W królowaniu zawiera się to, czym jest służba, a ta ma swoje źródło w miłości. Od Maryi chcemy zatem uczyć się miłości do Chrystusa, tak aby, nasze świadectwo wobec świata - nasza służba bliźnim - zawsze z niej wypływało. Oto króluje miłość! Na krzyżu, pod krzyżem, króluje miłość. Niech Maryja wstawia się za nami, aby i w naszych sercach, w naszej Ojczyźnie, miłość królowała. 

Dla nas Polaków Królowanie Maryi wyznacza ten bagaż doświadczeń i system wartości, który pozwala być dobrym obywatelem. Opowiadać się po stronie prawdy, uczciwości, wierności, ofiarności .... Unikać oszczerstwa, prywaty, małoduszności ... Inaczej jeśli nie dobrem, to czym mamy zwyciężać? Prośmy z ufnością Maryję, którą nasz naród wybrał na swoją patronkę, o jej dalszą matczyną opiekę nad nami. Mając to na uwadze, módlmy się, aby przyszłość zarówno Polski – naszej Ojczyzny, jak i Europy – ojczyzny ojczyzn, budowana na właściwych wartościach, nie była oderwana od chrześcijańskich korzeni.

 Przeżywamy dzisiaj uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, która została ustanowiona na prośbę Episkopatu Polski po odzyskaniu niepodległości w 1918 r.  Uroczystość nawiązuje do obrony Jasnej Góry przed Szwedami w 1655 r. i ślubów króla Jana Kazimierza, w których 1 kwietnia 1656 roku powierzył on Polskę opiece Matki Bożej. Święto odnosi się również do Konstytucji 3 Maja, która realizowała część lwowskich ślubów Jana Kazimierza. Oficjalnie zatwierdził je w 1920 r. papież Benedykt XV. Obchodzone jest od 1923 r. Po reformie liturgicznej w 1969 r. zostało podniesione do rangi uroczystości. 3 maja 1966 roku prymas Polski, kard. Stefan Wyszyński, w obecności episkopatu i tysięcznych rzesz oddał w macierzyńską niewolę Maryi, za wolność Kościoła, rozpoczynające się nowe tysiąclecie Polski, a w 1962 r. Jan XXIII ogłosił Maryję Królową Polski główną patronką kraju i niebieską Opiekunką naszego narodu. Królowo Polski, wstawiaj się za nami!

Zapraszam do starych modlitewników: [Modlitwy do Matki Boskiej patronki sprawy polskiej] oraz [Modlitwy przez wstawiennictwo Maryi - część pierwsza (I)], [Modlitwy przez wstawiennictwo Maryi - część druga (II)].

W nowych też znajdzie się wiele dobrych modlitewnych inspiracji np. [Litania Loretańska do Najświętszej Maryi Panny (pl, łac, ang)] lub ulubione modlitwy [Maryjne] a tam szczególnie [Akt Oddania Polski w macierzyńską niewolę Maryi Matki Kościoła, za wolność Kościoła Chrystusowego (3 maja 1966 r.)].

 

Do przemyślenia: Jaka jest moja relacja z Maryją, Matką Jezusa?
Do jakiego królestwa dążę? Czyje królestwo panuje w moim sercu?

Duchowe Zamyślenie: III Niedziela Wielkanocna (1.05.2022), Rok C

Trzeba bardziej słuchać! W dzisiejszych czasach mamy z tym duży problem. Wielu mówi, wiele słów, mało kto słucha tego co się mówi. Często też słuchamy nie tego co trzeba, nie tego Kogo powinniśmy. Co gorsze, często słuchamy, ale słyszymy tylko to, co chcemy. Niestety podobnie ma się w naszym życiu ze słuchaniem Boga. Dobrze, że dziś mamy przypomniany ten fundament: "słuchaj Boga!, słuchaj Boga bardziej niż ludzi!". Tylko Jezus może sprawić, że dokona się w naszym życiu cud hojnej miłości. Z obfitości serca bowiem mówią usta.

Trzecia Niedziela Wielkanocy w Polsce obchodzona jest jako Niedziela Biblijna. Rozpoczyna ona 14. Ogólnopolski Tydzień Biblijny pod hasłem: „Posłani z darem pokoju Jezusa zmartwychwstałego”, który ma inspirować do częstszego sięgania po Pismo św. Tego samego dnia obchodzimy również 6. Narodowe Czytania Pisma Świętego pod hasłem „Pokój temu domowi” (Łk 10,5). Więcej na "http://www.biblista.pl/".

O Biblii na mojej stronie: [Pismo Święte].

Zaczynamy nabożeństwa majowe: [Litania Loretańska do Najświętszej Maryi Panny (pl, łac, ang)].

Trwajmy w modlitwie o pokój na Ukrainie: "Pomódl się o pokój na Ukrainie! Pray for Ukraine - Módlmy się za Ukrainę!".

 

Do przemyślenia: Jakie miejsce w moim życiu zajmuje Pismo Święte?
Czy słucham i żyję Bożym Słowem?

Duchowe Zamyślenie: II Niedziela Wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego (24.04.2022), Rok C

Miłosierdzie! W chrześcijaństwie miłosierdzie ma twarz zmartwychwstałego Jezusa. To miłość, która przynosi wolność od lęku. To miłość uzdalniająca do świadectwa. To spotkanie objawiające źródło życia. Pozwólmy miłosierdziu zakrólować w naszym życiu. Spotkać Jezusa zmartwychwstałego, to spotkać Jezusa miłosiernego. 

Dziś w całym Kościele obchodzone jest Święto Miłosierdzia Bożego. Zostało ono ustanowione za sprawą objawień św. Faustyny Kowalskiej, w czasie których sam Jezus prosił o to święto. Jezus powiedział do św. s. Faustyny: „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia (Dz. 299). Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. Która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski” (Dz. 699). Ojciec Święty Jan Paweł II w 1995 roku wprowadził to święto dla wszystkich diecezji w Polsce, a w dniu kanonizacji Faustyny Kowalskiej 30 kwietnia 2000 roku ogłosił to święto dla całego Kościoła, abyśmy mogli wszyscy korzystać ze zdroju łask Miłosiernego Chrystusa.

Dzisiejszy dzień przeżywany jest jako ogólnopolskie święto Caritas, pod hasłem ,,Dzień Dobra”.

 Rozpoczyna się 78. Tydzień Miłosierdzia - czas w sposób szczególny poświęcony głoszeniu miłosierdzia i budzeniu wrażliwości na potrzeby bliźnich. Tym razem przebiega pod hasłem: „Miłosierdzie nadzieją dla świata”.

Modlitwa: [Modlitwy do Miłosierdzia Bożego].

Trwajmy w modlitwie o pokój na Ukrainie: "Pomódl się o pokój na Ukrainie! Pray for Ukraine - Módlmy się za Ukrainę!".

 

Do przemyślenia: Jak w praktyce wygląda u mnie postawa miłosierdzia?
Czy pogłębiam swoją wiarę?

Leopold Staff - Idą gościńcemLEOPOLD STAFF

Idą gościńcem
Idą gościńcem ludzie biedni,
Niosą w węzełkach chleb powszedni

Po twardej utykają grudzie
Bardzo ubodzy, smutni ludzie.

Każdy ma starą, zdartą szatę
I na ramieniu swem łopatę.

Dokąd to, ludzie, tak was wielu
Podąża? do jakiego celu?

- Idziemy w trudzie i mozole
Ażeby kopać bożą rolę.

Idziemy kopać ugór boski,
By w nim pogrzebać nasze troski.

Idziemy kopać boże darnie,
Aby pogrzebać swe męczarnie.

Jesteśmy ludzie bardzo chorzy
I sami sobieśmy doktorzy.

Samiśmy własnych mąk lekarze,
Lekarze, co się zwią grabarze.

Uleczym siebie ziemi warstwą,
Łopata oto nam lekarstwo.

Jak się zwie wasza boleść sroga?
-Nie mamy Boga! Brak nam Boga!

RYCERZ NIEPOKALANEJ - LUTY 2 (74) 1928, s. 39.

 

Życzenia na Wielkanoc 2022

"Niech Pan zmartwychwstały sprawi, by wszędzie dało się odczuć Jego moc życia, pokoju i wolności. Do wszystkich są dziś skierowane słowa, którymi w poranek Paschy anioł uspokajał zalęknione serca kobiet: „Wy się nie bójcie! (...) Nie ma Go tu, bo zmartwychwstał (Mt 28, 5-6). Jezus zmartwychwstał i daje nam pokój; On sam jest pokojem. Dlatego Kościół z mocą powtarza: „Chrystus zmartwychwstał – Christós anésti”. Niech ludzkość trzeciego tysiąclecia nie lęka się otworzyć Mu serca. Jego Ewangelia w pełni zaspokaja pragnienie pokoju i szczęścia, jakie jest w sercu człowieka. Chrystus teraz żyje i idzie z nami. Niewypowiedziane misterium miłości! Christus resurrexit, quia Deus caritas est! Alleluia!".

Benedykt XVI, Urbi et Orbi 2006

 

Duchowe Zamyślenie: Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego (17.04.2022), Rok C

Proklamacja pokoju, który nie ma swojego źródła w tym świecie! Nasz świat jest często przepełniony brakiem pokoju, a co za tym idzie, brakiem autentycznej radości. Ten brak chce sobą wypełnić Zmartwychwstały! Przychodzi w nasz smutek, bezradność, małostkowość, pychę ... Przychodzi z lekarstwem dla naszych serc. Przychodzi z miłością silniejszą niż śmierć.  

Trwajmy w modlitwie o pokój na Ukrainie: "Pomódl się o pokój na Ukrainie! Pray for Ukraine - Módlmy się za Ukrainę!".

Ze starych modlitewników: [Modlitwy na Zmartwychwstanie Pańskie].

 

Do przemyślenia: Co dla mnie oznacza fakt zmartwychwstania Jezusa?
Czy jestem świadkiem tego?

POWOŁANY (CALLED) 2022 - Film na czasy ostateczne

"Powołany" to pierwszy tego rodzaju na świecie dokument fabularyzowany opowiadający o mocy i miłości Pana Boga przejawiającej się przez sakrament kapłaństwa. 

https://www.powolany.pl/

Modlitwa o nawrócenie Rosji (1938r.)

 

Modlitwa o nawrócenie Rosji.

O Jezu, którego Serce tak bardzo pragnie, aby był „jeden Pasterz i jedna owczarnia“ — błagani Cię o nawrócenie tego nieszczęsnego narodu, w którym szatan założył swe królestwo i panuje w nim bezkarnie. Pomnij, Jezu, na to, ile ten naród przecierpiał, zostając przez tak długie łata pod srogim jarzmem tatarskim w największej wzgardzie i poniżeniu; pomnij miłościwie na to, ile ten naród przecierpiał potem pod batem srogich carów, jakie wreszcie przechodzi męczarnie i prześladowania ze strony dzisiejszych władców, którzy mu wydarli wiarę, świątynie i kapłanów.

Pomnij, Panie, żeś i za ten lud, kiedyś Tobie wierny, wylał Krew Swą Najświętszą — ulituj się przeto nad jego nieszczęsną dolą, połóż koniec zbrodniom i strasznemu prześladowaniu. jakie cierpi, przywróć mu wolność wyznawania Cię jawnie i publicznie, przywróć mu świątynie, połóż koniec jego niedoli.

Błagam Cię o to przez Twoje Serce pełne miłosierdzia, przez Krew Najśw. i Rany Twoje, przez boleści Twej Niepokalanej Matki, przez krew Męczenników, a przede wszystkim św. Andrzeja Boboli, przelaną za wiarę, przez krew męczeńską naszych polskich braci, którzy przez przeszło sto lat cierpieli i jęczeli w strasznych kopalniach Sybiru. O Serce Jezusa, pełne miłosierdzia, ulituj się nad tym uciemiężonym narodem, skróć jego okrutne męki i dozwól mu już rychło zaśpiewać pieśń wybawienia.

Amen.

za: "Przepuść Panie, Krótkie nabożeństwo za nawrócenie grzeszników" (1938r.)

 

Modlitwa za Ojczyznę przez wstawiennictwo św. Andrzeja Boboli

Modlitwa za Ojczyznę

przez wstawiennictwo św. Andrzeja Boboli

 

Boże, za przyczyną świętego Andrzeja dopełnij miłosierdzia nad naszą Ojczyzną i odwróć grożące jej niebezpieczeństwa. Natchnij mądrością jej rządców i przedstawicieli, a jej obywateli zgodą i sumiennością w wypełnianiu obowiązków. Daj jej kapłanów, zakonników i zakonnice pełnych ducha Bożego i żarliwych o zbawienie dusz. Umocnij w niej ducha wiary i czystości obyczajów, wytęp wszelką zazdrość i zawiść, pijaństwo, nieposzanowanie mienia społecznego, niechęć do rzetelnej pracy oraz lekceważenie praw jakiegokolwiek człowieka. Niech rodzice i nauczyciele w bojaźni Bożej wychowują młodzież i przygotowują do życia w społeczeństwie. Niech ogarnia wszystkich duch poświęcenia i ofiarności względem Kościoła i Ojczyzny, duch wzajemnej życzliwości, jedności i przebaczenia.

Amen

[zob. też: Modlitwy za Ojczyznę, za Polskę]

 

Tak dla ŻYCIA

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Każde poczęte dziecko ma unikalny kod DNA!!! Tak mówi nauka i tak wychodzi w badaniach laboratoryjnych. Jest to zatem jego/jej (dziecka) ciało. Niech świat pozwoli im żyć, rosnąć, rozwijać się. TAK DLA ŻYCIA!

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo i misja

Pray for peace!

http://tmoch.net/jupgrade/images/grafika2020/Serce_Jezusa_ikona_.jpgNajświętsze Serce Pana Jezusa
- zmiłuj się nad nami

Kromka Słowa!

 Zintegrowana baza tekstów papieskich:

* [Jan Paweł II: Przemówienia i orędzia]

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
U mnie dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)


Pan mój i Bóg mój

Biblia


Rok Rodziny Amoris Laetitia
2021-2022

Rok Św. Jakuba


- materiały dodatkowe

 Parafia św. Mikołaja w Grójcu

www [ -> ]

Modlitewnik on-line

Odwiedza nas 72 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
9080448
     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2021 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.