Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

20. rocznica powstania mojej strony [10 kwietnia 2021]

Dzieje strony były różne. Czasem nawet miałem pokusę, aby ją usunąć z sieci - bo kosztuje dużo sił, a odzew niewielki. Strona pozostała głównie dzięki wsparciu kilku osób, które nie pozwoliły mi jej usunąć. Z czasem strona stała się platformą komunikacji w pracy duszpasterskiej i wtedy okazała się przydatna. Tak sobie pomyślałem - "wiele osób stara się zaistnieć w sieci ... zawsze gdzieś przewijają się adresy witryn ... wiele osób szuka informacji w Internecie, na tych samych prawach co w źródłach pisanych" - dlaczego miałoby mnie tam zabraknąć? Pierwszym poważnym (odważnym) krokiem było dodanie adresu strony na obrazku prymicyjnym.

 

Teraz bardzo często odsyłam do niej.

Główne "wymiary" strony tmoch.net:

- ewangelizacyjny: panemjezus.pl
- Słowo, metoda: ez3.pl
- zamyślenie, głoszenie: elizeusz.pl
- blogowanie, przemyślenia: Blog "Jakby w zwierciadle"
- aktualności, inspiracje, moje projekty, Ruch Światło-Życie, duszpasterstwo, fotografia, modlitewnik, ...

 

Wyzwania na przyszłość?

Po pierwsze to cały czas szukam kogoś, kto zna Joomla na tyle, aby pomóc mi w aktualizacji mojej wersji Joomla 2.5 do 3.9. Bo niestety samodzielna próba migracji ze starej wersji do nowej zakończyła się totalną destrukcją strony i koniecznością skorzystania z backupu.
Po drugie - moja strona jest cały czas chaotyczna i "skryta". Nie dość rozwijam i promuję "wymiary" strony (szczególnie te związane z posiadanymi domenami). Jest to chyba temat do przemyślenia.

 

 

Ps. Jest jedna rzecz, o której przy okazji rocznicy chciałbym wspomnieć. Niezwykle cieszą mnie, ale są też zaskoczeniem, sytuacje, kiedy ktoś w jakiś pokrętny sposób trafi na moją stronę i gdzieś o niej wspomni, a ja przypadkowo się o tym dowiem. Np. szukając orędzi wielkanocnych natrafiłem na stronę Fronda.pl, która zacytowała w 2019 moja notkę z 2017. Ja odkryłem to w 2021 :) Przedziwne :) Może jednak jest sens cokolwiek tu publikować?

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Tak dla ŻYCIA

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Każde poczęte dziecko ma unikalny kod DNA!!! Tak mówi nauka i tak wychodzi w badaniach laboratoryjnych. Jest to zatem jego/jej (dziecka) ciało. Niech świat pozwoli im żyć, rosnąć, rozwijać się. TAK DLA ŻYCIA!

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Pray for peace!

 

Kromka Słowa!

 Zintegrowana baza tekstów papieskich:

* [Jan Paweł II: Przemówienia i orędzia]

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
U mnie dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)


Pan mój i Bóg mój

Biblia


Rok Rodziny Amoris Laetitia
2021-2022

Rok Św. Jakuba

 
Parafia św. Mikołaja w Grójcu


- materiały dodatkowe

Odwiedza nas 629 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
8569049
     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2021 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.