Otwórz, Panie, nasze serca,
abyśmy uważnie słuchali słów Syna Twojego.
Czy kiedykolwiek interesowało cię to, jakie były czytania w dzień twoich urodzin? Dziś - zainspirowany przez moją znajomą - sprawdziłem Kalendarz Liturgiczny na stronie Tygodnika Niedziela. I naprawdę zostałem pozytywnie i miło zaskoczony. To takie dobre słowo na całe życie - prezent od dobrego Ojca. Czy patrzymy na nasze życie i wydarzenia z naszego życia przez pryzmat Bożego słowa? Może warto!
Chcesz sprawdzić swoje "osobiste" czytania? Otwórz proszę poniższy link* : https://www.pustyniawmiescie.pl/czytania i wybierz datę swoich urodzin.
*(kiedy moja notka powstała w 2014 r. należało wejść w link "http://liturgia.niedziela.pl/?data=1979-08-02" i zamiast mojej daty urodzin, wpisać swoją (oczywiście nie starszą niż sam lekcjonarz). W 2018 - strona na którą odsyłał link została przebudowana, wiec link przestał działać. Ale szybko pojawiły się wiadomości, że mechanizm nadal działa na stronie. https://www.pustyniawmiescie.pl/czytania. Zostawiłem więc komentarze pod spodem notki (dziękuję za odwiedziny, czujność i pomoc) i uaktualniłem link w notce.
To nie działa jak horoskop. Bóg swoje słowo kieruje bardzo osobiście. Pomódl się tym słowem. Usłysz, co Bóg przez to słowo, chce ci dziś powiedzieć. Wszystkiego najlepszego!
Zadowolony/a? Podziel się tym z innymi!
ps. dziękuję, za 31300 odsłon strony
A co ja dostałem?
I czytanie: Wj 40,16-21.34-38; Psalm: Ps 84,3-6.8.11; Aklamacja: Dz 16,14b; Ewangelia: Mt 13,47-53
Czytania księżowskie i oazowe :) że też wcześniej nie wpadłem na taki pomysł. :)
2 sierpnia 1979 r.,
Czwartek
214 dzień roku, 153 dni do końca roku
Cykl niedzielny czytań: B,
Cykl powszedni czytań: I
(Pierwszy Czwartek Miesiąca)
Siedemnasty tydzień okresu zwykłego
Pierwsze czytanie: |
Wj 40, 16-21. 34-38 Mojżesz wznosi Namiot Spotkania |
Psalm responsoryjny: |
Ps 84 (83), 3-4. 5-6a i 8a. 11 (R.: por. 2) |
Śpiew przed Ewangelią: |
por. Dz 16, 14b |
Ewangelia: |
Mt 13, 47-53 Przypowieść o sieci |
Z kalendarza liturgicznego diecezji polskich
Imieniny
Wschody i zachody Słońca - 2 sierpień 1979 - Garwolin
PIERWSZE CZYTANIE, Wj 40, 16-21. 34-38 Mojżesz wznosi Namiot Spotkania
Czytanie z Księgi Wyjścia
Mojżesz wykonał wszystko tak, jak mu to Pan nakazał uczynić. Wzniesiono przybytek dnia pierwszego, miesiąca pierwszego roku drugiego. Postawił Mojżesz przybytek, założył podstawy, ustawił dach, umieścił poprzeczki oraz ustawił słupy. I rozciągnął namiot nad przybytkiem i nakrył go przykryciem namiotu z góry, jak to nakazał Pan Mojżeszowi. Następnie wziął Świadectwo i położył je w Arce, włożył też drążki do pierścieni Arki i przykrył ją z wierzchu przebłagalnią. Wniósł następnie Arkę do przybytku i zawiesił zasłonę zakrywającą i okrył nią Arkę Świadectwa, jak nakazał Pan Mojżeszowi.
Wtedy to obłok okrył Namiot Spotkania, a chwała Pana napełniła przybytek. I nie mógł Mojżesz wejść do Namiotu Spotkania, bo spoczywał na nim obłok i chwała Pana wypełniała przybytek. Ile razy obłok wznosił się nad przybytkiem, Izraelici wyruszali w drogę, a jeśli obłok nie wznosił się, nie ruszali w drogę aż do dnia uniesienia się obłoku. Obłok bowiem Pana za dnia zakrywał przybytek, a w nocy błyszczał jak ogień na oczach całego domu izraelskiego w czasie całej ich wędrówki.
Oto Słowo Boże.
PSALM RESPONSORYJNY: Ps 84 (83), 3-4. 5-6a i 8a. 11 (R.: por. 2)
Jak miła, Panie, jest świątynia Twoja.
Dusza moja stęskniona pragnie przedsionków Pańskich. *
Serce moje i ciało radośnie wołają do Boga żywego.
Nawet wróbel znajduje swój dom, a jaskółka gniazdo, †
gdzie złoży swe pisklęta: *
przy ołtarzach Twoich, Panie Zastępów, Królu mój i Boże!
Jak miła, Panie, jest świątynia Twoja.
Szczęśliwi, którzy mieszkają w domu Twoim, Panie, *
nieustannie Cię wielbiąc.
Szczęśliwi, których moc jest w Tobie. *
Mocy im będzie przybywać.
Jak miła, Panie, jest świątynia Twoja.
Doprawdy, dzień jeden w przybytkach Twoich *
lepszy jest niż innych tysiące:
wolę stać u progu mojego Boga, *
niż mieszkać w namiotach grzeszników.
Jak miła, Panie, jest świątynia Twoja.
ŚPIEW PRZED EWANGELIĄ: por. Dz 16, 14b
Alleluja, Alleluja, Alleluja
Otwórz, Panie, nasze serca,
abyśmy uważnie słuchali słów Syna Twojego.
Alleluja, Alleluja, Alleluja
EWANGELIA, Mt 13, 47-53 Przypowieść o sieci
Słowa Ewangelii według świętego Mateusza
Jezus powiedział do tłumów:
«Podobne jest królestwo niebieskie do sieci zarzuconej w morze i zagarniającej ryby wszelkiego rodzaju. Gdy się napełniła, wyciągnęli ją na brzeg i usiadłszy, dobre zebrali w naczynia, a złe odrzucili. Tak będzie przy końcu świata: wyjdą aniołowie, wyłączą złych spośród sprawiedliwych i wrzucą w piec rozpalony; tam będzie płacz i zgrzytanie zębów.
Zrozumieliście to wszystko?»
Odpowiedzieli Mu: «Tak jest».
A On rzekł do nich: «Dlatego każdy uczony w Piśmie, który stał się uczniem królestwa niebieskiego, podobny jest do ojca rodziny, który ze swego skarbca wydobywa rzeczy nowe i stare».
Gdy Jezus dokończył tych przypowieści, oddalił się stamtąd.
Oto słowo Pańskie.
Prośba! :) Zbieram i kolekcjonuję [->] stare modlitewniki (sprzed II Soboru Watykańskiego) [- Modlitewnik ->]. Lubię się z nich modlić. Warto do nich sięgać. [->] Masz taki i nie wiesz co z nim zrobić? Jeśli chcesz, aby modlitewnik trafił w dobre ręce, albo chcesz sprawić mi radość, to skontaktuj się ze mną i zwyczajnie przyślij mi go. :) Będę bardzo wdzięczy. A dodatkowo zawartość modlitewnika wzbogaci mój dział modlitw na stronie i może ktoś jeszcze skorzysta. |
Profil katolickich duchownych.
więcej w zakładce: "Kapłaństwo" oraz "Strony i blogi księży".
Odwiedza nas 91 gości oraz 0 użytkowników.
Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :) Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. |
|||||||
|
Copyright © 2022 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r. |
Komentarze
Przed reformą liturgiczną nie było lekcjonarza. Czytania znajdowały się w Mszale. Można je znaleźć w Mszale lub w wydawanych w tamtym czasie np. "Mszalikach niedzielnych". Kilka z nich jest wznowionych w reprintach.
http://www.pustyniawmiescie.pl/czytania
Jak widać moja notka powstała w 2014 roku, od tego czasu wiele mogło się zmienić - i tak się stało, że Niedziela przebudowała swoją stronę więc linki są nieaktualne. Na to nic nie mogę poradzić.