Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Znalezione w internecie

Wywiady z kardynałem Josephem Ratzingerem

 

Wywiady z kardynałem Josephem Ratzingerem

 

 

Star News Bethlehem

Najważniejsza wiadomość dnia:
Relacja na żywo z Betlejem

Kard. Müller. Były prefekt Kongregacji Doktryny i Wiary o wierze, synodalności, obronie nienarodzonych, ateizmie, wierności Jezusowi

Polecam kilka ważnych, ciekawych i inspirujących wypowiedzi Kard. Gerharda L. Müllera, byłego prefekta Kongregacji Doktryny i Wiary w latach 2012-2017.

Na YT czy różnych innych stronach można znaleźć wiele wypowiedzi ks. Kardynała np. [pch24.pl/]. Poniżej wybrałem kilka, które wydają mi się szczególnie ważne dla usłyszenia zdrowej nauki katolickiej w zaszumiałym i często rozwodnionym przekazie zachodnich hierarchów czy środowisk kato-lewickich. Szczególnie zachęcam do odsłuchania nagrań z końca notki.

Kard. Arinze o synodzie: mamy słuchać Boga, a nie doradzać Jezusowi

"Synod ma służyć odkrywaniu woli Boga, a nie doradzaniu Chrystusowi, jak ma zreorganizować swój Kościół (...) Jezus nie kierował się opinią apostołów, kiedy szedł na śmierć do Jerozolimy, ani gdy decydował o losach Piotra. Jeśliby to od nas miało zależeć, papieżem zostałby św. Jan, a nie Szymon, który trzy razy zaparł się Nauczyciela".

„Chrystus jest od mądrzejszy od nas wszystkich. Nie możemy też być bardziej miłosierni niż Chrystus. Dlatego trzeba uważać na pokusę promowania własnych idei, zachowywania się na synodzie, jakby to była jakaś sesja polityczna, na której zabiegamy o zdobycie większości głosów dla przeforsowania własnych pomysłów. A przecież to nie my założyliśmy Kościół. Otrzymaliśmy go od Chrystusa. Są w nim elementy, które pochodzą od Boga oraz elementy ludzkie. I mówiąc ogólnie, to co ludzkie, może zostać zmienione, ale to, co pochodzi od Boga, nigdy. Niekiedy ludzie, którzy spotkają się na sesjach synodalnych, zachowują się w taki sposób, jakby byli gotowi zrewidować Boże przykazania. Tu posuwamy się za daleko. Ludzie mają wrażenie, że są mądrzejsi od Pana Boga. Takiego korygowania Bożych przykazań nie można przypisywać Duchowi Świętemu. To samo dotyczy reorganizacji Kościoła, kiedy niektórzy chcą zredukować misję biskupów do roli szefów firmy, muszących kierować się wolą większości. Wyobraźmy sobie, co by było, gdyby nasz Pan zwołał synod przed swoją śmiercią w drodze do Jerozolimy. Dobrze wiemy, jak by głosowali apostołowie. Pamiętamy, jak reagowali na zapowiedź męki. Dlatego to, co my widzimy, niekoniecznie musi być wolą Boga. Musimy być bardzo ostrożni”.

kard. Francis Arinze, 4/11/2022

za: www.ekai.pl

POWOŁANY (CALLED) 2022 - Film na czasy ostateczne

"Powołany" to pierwszy tego rodzaju na świecie dokument fabularyzowany opowiadający o mocy i miłości Pana Boga przejawiającej się przez sakrament kapłaństwa. 

https://www.powolany.pl/

Mocni Jego mocą: Na Kopiej Górce

Mocni Jego mocą: Na Kopiej Górce

p. Dorota Seweryn

Przestań diabłu pozwalać na to, aby przypominał Ci przeszłość.

 

"Przestań diabłu pozwalać na to, aby przypominał Ci przeszłość. Nie pozwól, aby Twoje myśli krążyły wokół straconych okazji, wypowiedzianych bądź niewypowiedzianych słów, rzeczy i wydarzeń, których nie da się cofnąć. To, co dawne, minęło – jesteś w Chrystusie. Najwyższy czas, abyś przypomniał sobie o Twoim przeznaczeniu, przyszłości i obietnicach, które Ojciec Ci dał. Jego deklaracja całkowitego zwycięstwa nad każdą dziedziną Twojego życia jest aktualna. Nie zatrzymuj się! Jesteś zaproszony do trwałej komunii z Chrystusem wszędzie i każdego dnia! Komunia to serdeczna przyjaźń z Nim. Wycisz negatywne myśli i uruchom źródła, które są w Tobie".

dostałem od znajomej, źródło wygooglowane Dr Anna Saj


Internetowe rekolekcje kapłańskie

 

Internetowe rekolekcje kapłańskie

 

 

 

 

1. bp Andrzej Przybylski - Rekolekcje kapłańskie ODDANIE33

http://mateusz.pl/mt/br/rekolekcje-kaplanskie-oddanie33.htm

TEDx Talks -> Jacek Walkiewicz: Pełna moc możliwości, Pelna moc odwagi

Chciałem podzielić się dwoma inspirującymi wystąpieniami. Choć są stare, nadal mnie inspirują. Może zainspirują lub zaintrygują was. Również w przestrzeni życia duchowego.

Jak się modlić, żeby być wysłuchanym?

Konferencja wygłoszona przez ojca Adama Szustaka podczas XVI Weekendu Pełnego Łaski na Górze św. Anny, organizowanego przez Fundację Malak.

Gra w chowanego - rozmowa z o. Danielem Ange

O tonącej Europie, słonej soli i ogromnej mocy modlitwy dzieci opowiada Daniel Ange.

http://kosciol.wiara.pl/doc/4631463.Gra-w-chowanego

Teraz życie ma sens ...

Zapraszam do obejrzenia świadectwa Klaudii. Jej życie mogło zakończyć się tragicznie - używki, okultyzm, balansowanie na granicy destrukcji. Jednak Ktoś jej pomógł...

 Wstrząsające świadectwo studentki, powracającej z "bardzo dalekiej podróży" ze świata mroku, używek oraz nienawiści do Boga i ludzi.

 

Podkategorie

Strona 1 z 5

 

Prośba! :) Zbieram i kolekcjonuję [->] stare modlitewniki (sprzed II Soboru Watykańskiego) [- Modlitewnik ->]. Lubię się z nich modlić. Warto do nich sięgać. [->]

Masz taki i nie wiesz co z nim zrobić? Jeśli chcesz, aby modlitewnik trafił w dobre ręce, albo chcesz sprawić mi radość, to skontaktuj się ze mną i zwyczajnie przyślij mi go. :) Będę bardzo wdzięczy. A dodatkowo zawartość modlitewnika wzbogaci mój dział modlitw na stronie i może ktoś jeszcze skorzysta.

 

 

Tak dla ŻYCIA

Aborcja to świadome morderstwo dokonane na niewinnym i bezbronnym CZŁOWIEKU !!!

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Każde poczęte dziecko ma unikalny kod DNA!!! Tak mówi nauka i tak wychodzi w badaniach laboratoryjnych. Jest to zatem jego/jej (dziecka) ciało. Niech świat pozwoli im żyć, rosnąć, rozwijać się. TAK DLA ŻYCIA!

Nie dla prenatalnego mordowania niewinnych, nienarodzonych, dzieci!

Aborcja nie jest prawem człowieka, jest pozbawieniem niewinnego, nienarodzonego, człowieka jego najważniejszego prawa - prawa do życia.

[Życie człowieka od poczęcia do narodzin]

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Pray for peace!

 

http://tmoch.net/jupgrade/images/grafika2020/Serce_Jezusa_ikona_.jpgNajświętsze Serce Pana Jezusa
- zmiłuj się nad nami

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
lub na *[Nauczanie papieskie]

U mnie odwiedź dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013), BXVI


Pan mój i Bóg mój

Biblia

Mój manifest duchowy
Elizeusz

www: Elizeusz.pl

Kurs dla narzeczonych:

- materiały dodatkowe i terminy ->


[Formalności przedślubne w zarysie]

Katecheza przedchrzcielna:
-> konferencje, kto może być chrzestnym?, potrzebne dokumenty.

 Parafia św. Mikołaja w Grójcu

Nowa strona www [ -> ]:
http://swmikolaj-grojec.pl

Informacje o kościele ->

Modlitewnik x. Piotra Skargi SJ:


www [ -> ]

Wspólnota "Spotkania małżeńskie"

     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2022 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.