Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Archiwum aktualności 2014

Wesołych Świąt 2014

"Dziś narodził się Zbawiciel, którym jest Mesjasz, Pan. Zatrzymajmy się przed Dzieciątkiem z Betlejem. Pozwólmy, aby nasze serce się wzruszyło, pozwólmy by rozpaliło się ono czułością Boga" - pp Franciszek.

Niech Jezus rodzi się w naszych sercach. To Jego czas i Jego święta. Niech ten czas przyniesie dużo dobroci a Jezus prawdziwie przyjdzie i zostanie przyjęty. Odpocznijmy przy stajence - zaczerpnijmy pokoju serca i miłości. Niech ta radość wypełni nasze serca a pokój i radość przenikną nas do głębi. Niech Pan nas wspiera namacalnie przez kolejny rok. Niech prowadzi nas drogami do świętości.  Niech przyjdzie i zachwyci. Pięknego świętowania. <><

Adwent 2014 w Modlitwie w drodze - przeżyj go razem z Centrum Duchowości Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Katowickiej

Przygotuj swoje serce na przyjście Pana! Pozwól sobie na dobre przeżycie Adwentu, który już tuż przed nami. Adwent to czas oczekiwania na przyjście Chrystusa. Czy będziesz na to gotowy?

Nie pozwól, by ten dzień zaskoczył Cię jak złodziej ...

 

PODEJMIJ WYZWANIE ADWENTOWE Z MODLITWĄ W DRODZE!

http://www.modlitwawdrodze.pl/

Ralph Martin: Co mówi Duch Święty do Kościoła?

22 listopada 2014 r w parafii p.w. Wniebowstąpienia Pańskiego na Ursynowie odbyła się Konferencja Wiary, której gościem był Ralph Martin, czyli człowiek, który o odnowie charyzmatycznej i ewangelizacji wie naprawdę dużo. Jest przewodniczącym Renewal Ministries (Służby Odnowy) - katolickiej posługi poświęconej odnowie i ewangelizacji w Kościele. Służy we Wspólnocie Słowo Boże (The Word of God) w Ann Arbor w Stanach Zjednoczonych. Od 1965 r. jest liderem Odnowy w Kościele Katolickim. Założył Międzynarodowe Biuro Odnowy Charyzmatycznej w Brukseli, którym kierował w latach 1976 - 80. Pracował z Kard. L. J. Suenensem w organizacji promującej katolicką odnowę charyzmatyczną i ewangelizację. Jest autorem wielu książek m.in.: m.in. „Głód Boga”, „Powołani do świętości” oraz programów telewizyjnych.  Jest znanym mówcą i ewangelizatorem. Ralph i jego żona Anne mają sześcioro dzieci i dwanaścioro wnuków.

Gość dzielił się przemyśleniami na temat "Co mówi Duch Święty do Kościoła?". Spotkanie było okazją do ubogacenie się jego świadectwem i nauczaniem. Ciekawe były również panele dyskusyjne. Spotkanie zakończyła modlitwa do Ducha Świętego. 

Warto przeczytać relację: "https://ruchwiary.pl/artykul/aktualnosci-konferencje/konferencja-wiary-ralph-martin-otworzymy-sie-na-ducha-swietego" i odsłuchać konferencji sesja 1 "Nowa Ewangelizacja"; sesja 2 "Powołani do świętości"; sesja 3 "Nowa Pięćdziesiątnica". Nagrania dostępne są pod adresem "https://ruchwiary.pl/galeria".

Film "Karolina"

"Czy jest coś, za co oddałbyś życie?"

Niedawno obchodziliśmy 100 lecie męczeńskiej śmierci młodej wiejskiej dziewczyny. Z tej racji do kin trafił film fabularny nawiązujący do życia i śmierci bł. Karoliny Kózkówny, patronki młodzieży. Jest to produkcja niezależna, idąca pod prąd współczesnym tendencjom filmowym. To film, jakiego dawno już w kinach nie było. Przygotowany został z myślą o młodzieży i odwołuje się do naturalnej wrażliwości młodych ludzi, których seans ma prowokować do refleksji i postawienia sobie ważnych pytań. Bardzo zachęcam do wybrania się do kina.

Więcej o filmie można dowiedzieć się ze strony http://karolina-film.pl/ - tam też jest lista kin, gdzie film jest wyświetlany.

Byłem i polecam.

9 listopada - VI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

Są takie miejsca na ziemi, gdzie za wiarę w Jezusa można stracić życie. Wielu chrześcijan musi uciekać ze swoich domów, zostawiając wszystko to, co składa się na normalne, szczęśliwe życie. Pewnie nie zawsze doceniamy to, że praktycznie na każdym rogu mamy dostępny kościół, że bez problemu możemy wziąć udział w Eucharystii i korzystać z sakramentów...

Pamiętajmy dzisiaj o tych, którzy realnie doświadczają tego, co powiedział Jezus: "Jeżeli Mnie prześladowali, to i was będą prześladować." (J 15,20) VI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym poświęcony jest Syrii.

więcej na http://pkwp.org/VI-dszkp-syria-2014

 

A o sytuacji chrześcijan w Syrii można dowiedzieć się z wywiadu: Biskup Antoine Audo o sytuacji chrześcijan w Syrii

 

Pochód Wszystkich Świętych - Holywins

W dniu w którym inni bawią się z okazji Halloween, Wspólnota Emmanuel we współpracy z innymi wspólnotami i organizacjami, organizuje po raz drugi Pochód Wszystkich Świętych - Holywins. W stolicy "święci" maszerować będą w towarzystwie aniołów na szczudłach i przy akompaniamencie bębniarzy i innych instrumentów.
Spotkać będzie można wielu świętych współczesnych i tych z dawniejszych czasów.

"W przeddzień 1 listopada, chcemy w ten sposób pokazać radosny aspekt świętowania ze Wszystkimi Świętymi. Dlatego też zapraszamy wszystkich, szczególnie całe rodziny do przebierania się za swoich ulubionych świętych i wyruszenia z nami w tę radosną i kolorową paradę" - zachęcają organizatorzy.

31 października 2014 o 18:00 start spod pomnika Kopernika na Krakowskim Przedmieściu, tak aby o 19.00 uczestniczyć w Archikatedrze Warszawskiej we wspólnej, świątecznej Mszy Świętej.

fb: Wspólnota Emmanuel
www: http://www.emmanuel.info.pl

 

A czym dla Was jest świętość?

Zobaczcie ten filmik i ślijcie go dalej jako zaproszenie na HolyWins!

 

Od konserwacji do misji. Wokół Evangelii Gaudium

21 października br. w siedzibie Konferencji Episkopatu Polski odbyła się konferencja nt. nowej ewangelizacji pt. „Od konserwacji do misji. Wokół Evangelii Gaudium”, oparta o dwa dokumenty - adhortację "Evangelii Gaudium" i Dokument z Aparecidy. Podsumowując spotkanie bp Grzegorz Ryś zwrócił uwagę na dwie rzeczy – rolę modlitwy w ewangelizacji i nawrócenie się na ubogich i wykluczonych.

Wśród wystąpień wysłuchać można było Abp Jose Octavio Ruiz Arenas (Sekretarz Papieskiej Rady do spraw Krzewienia Nowej Ewangelizacji), który przedstawił temat "Od dokumentu z Aparecidy do Evangelii gaudium"; dr Andrzeja Sionka (En Christo), który poruszył temat "Eklezjologia Evangelii gaudium. Uczniostwo"; oraz s. Małgorzatę Chmielewską (Wspólnota Chleb Życia), która mówiła na temat "Socjalny wymiar ewangelizacji". Konferencja była transmitowana w internecie.

Wykład Abp Jose Octavio Ruiz Arenas można przeczytać na stronie Zespołu ds. NE KEP: "Dokument z Aparecidy a wskazówki pastoralne Papieża Franciszka". Nagrania pozostałych konferencji można znaleźć w archiwum radia profeto.pl - linki poniżej.

Podczas konferencji zaprezentowano projekt Nubes Dei - międzynarodową platformę cyfrową dla Nowej Ewangelizacji (zob. http://gosc.pl/).

21 października - bł. Jakuba Strzemię - 35 rocznica mojego chrztu.

<><

Proszę o modlitwę.

Błogosławiony papież Paweł VI

19 października br. to data zakończenia III Nadzwyczajnego Zgromadzenia Synodu Biskupów poświęconego rodzinie. Jest to również Niedziela Misyjna rozpoczynająca Tydzień Misyjny. W tym dniu w Watykanie zostanie włączony w poczet błogosławionych papież Paweł VI, którego osoba przez encyklikę Humane Vitae oraz adhortacje Evangelii nuntiandi szczególnie patronuje rodzinom i dziełu ewangelizacji.

Z mojej obserwacji ta beatyfikacja nie wzbudzała takich emocji czy zainteresowania jak nie tak dawne kanonizacje Jana Pawła II czy Jana XXIII. W księgarni diecezjalnej tylko cztery egzemplarze papieskich dokumentów (i wcale nie dlatego, że wykupiono jak świeże bułeczki) i mizerny obrazek z życiorysem. Jakoś tak cicho. A przecież rola Pawła VI na XX wiek była ogromna. Jednak patrząc duchowo ma ona wielką wartość pokazując świętość człowieka oraz fakt, że Bóg przez świętość jednych przygotowuje świętość innych :) Jan XXIII + Paweł VI = Jan Paweł II.

Tak więc wspomnienie bł. Pawła VI będzie 26 września każdego roku. :)

"Z Ewangelią do narodów "– Tydzień misyjny 2014

"Kościół jest dla ewangelizacji,
czyli po to, aby głosił i nauczał słowa Bożego"
- słowa papieża Pawła VI

"Głoszenie ewangelicznego orędzia nie jest czymś takim, co Kościół mógłby dowolnie albo wykonywać, albo nie wykonywać, ale jest zadaniem i obowiązkiem, nałożonym mu przez Pana Jezusa, ażeby ludzie mogli wierzyć i dostąpić zbawienia. Głoszenie Ewangelii jest zgoła konieczne, jest jedyne w swoim rodzaju i nic go nie może zastąpić (…) Kościół jest dla ewangelizacji, czyli po to, aby głosił i nauczał słowa Bożego, ażeby przez nie dochodził do nas dar łaski, żeby grzesznicy jednali się z Bogiem, a wreszcie żeby uobecniał nieustannie ofiarę Chrystusa w odprawianiu Mszy św.” – czytamy w adhortacji apostolskiej „Evangelii nuntiandi” Pawła VI, który ma być beatyfikowany 19 października br., czyli w tegoroczny Światowy Dzień Misyjny.

Światowy Dzień Misyjny rozpoczyna Tydzień Misyjny – czas szczególnej modlitwy za misje na całym świecie. W tym roku obchodzimy go pod hasłem „Z Ewangelią do narodów”.

 

 

 

"Dziś jeszcze bardzo dużo ludzi na świecie nie zna Jezusa Chrystusa. Dlatego misja „ad gentes” pozostaje sprawą bardzo pilną. Do uczestniczenia w niej powołani są wszyscy należący do Kościoła, dlatego że Kościół jest ze swej natury misyjny: narodził się „wychodząc” do ludzi."

Franciszek, Orędzie na Światowy Dzień Misyjny 2014 r.

Strona 1 z 5

Liturgia dnia

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp


Parafia św. Anny w Piasecznie

Sł. Boży ks. Kard. Stefan Wyszyński

 

Pray for peace!

 

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)

Biblia

Bądź za życiem!

 
Parafia św. Mikołaja w Grójcu

Dowiedz się! Co oznacza ΦΩΣ-ΖΩΗ? Czym jest Ruch "Światło-Życie"

oraz jego gałąź rodzinna Domowy Kościół

a także dzieło Krucjata Wyzwolenia Człowieka ?

 Ks. Franciszek Blachnicki
 

 Ks. Wojciech Danielski

    

Odwiedza nas 14 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
6680897

 Copyright © 2020 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r. 
Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :) Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->].