Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Słowo Życia: 8 maja 2011, Łk 24,13-35 (Rok A)

III NIEDZIELA WIELKANOCNA

Dz 2,14.22-28; Ps 16,1-2.5.7-11; 1 P 1,17-21; Łk 24,32; Łk 24,13-35

Często pragniemy Bożej obecności w naszym życiu, prosimy Boga by działał w nim, przemieniał nas, rozwiązywał wszelkie kłopoty. I Bóg wkracza do naszego serca, w odpowiedzi na nasze błagania, ale my go nie poznajemy… Jesteśmy tak zajęci sobą, tak skupieni na swoich trudnościach i sposobie ich rozwiązania, że nie zauważamy Jezusa. Wzywamy coraz głośniej pomocy u Pana, wprost sugerując Mu sposoby jakimi mógłby ją zrealizować, ale wciąż nie dostrzegamy Jego subtelnego działania. W końcu nie otrzymując, zrezygnowani, zaczynamy tracić zaufanie. Oskarżamy po cichu Boga, że nas zawiódł, zostawił samych z naszymi problemami, tymczasem Chrystus cały czas był przy nas i towarzyszył, tak jak dzisiejszym Ewangelicznym uczniom podążającym do Emaus.


Dzisiejsza Ewangelia zachęca mnie do szukania obecności Boga w moim życiu, do otwierania szerzej oczu swojego serca na delikatne i ciche działanie Pana.

Karolina M.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Liturgia dnia

Sł. Boży ks. Kard. Stefan Wyszyński

Pray for peace!

 

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)

Biblia

Bądź za życiem!

Dowiedz się! Co oznacza ΦΩΣ-ΖΩΗ? Czym jest Ruch "Światło-Życie"

oraz jego gałąź rodzinna Domowy Kościół

a także dzieło Krucjata Wyzwolenia Człowieka ?

 Ks. Franciszek Blachnicki
 

 Ks. Wojciech Danielski

    

Odwiedza nas 43 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
6137398

 Copyright © 2020 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r. 
Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :) Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->].