Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Słowo Życia: 12 czerwca 2011 - Niedziela Zesłania Ducha Świętego (Rok A)

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

Dz 2,1-11; Ps 104,1.24.29-31.34; 1 Kor 12,3b-7.12-13; J 20,19-23

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego to dla mnie dzień odkrycia na nowo darów złożonych we mnie przez Pana Boga, przypomnieniem, że dary te zostały mi ofiarowane w bardzo konkretnym celu, którym jest współtworzenie Jednego Świętego Kościoła Powszechnego. W dzisiejszej Liturgii Słowa Duch Święty zstępuje na apostołów i czyni w nich niesamowite rzeczy. Objawia im charyzmaty, którymi pragnie by od dziś służyli wspólnocie. To co nieprzekraczalne dla człowieka, przez fakt jego cielesności, poprzez Ducha Świętego staje się dla niego dostępne… mało tego, staje się jego zadaniem. Myślę, że dzisiejsza uroczystość jest jakby na nowo nadaniem sensu naszemu życiu – dziś bowiem zostajemy posłani, by po przez otwarcie swojego serca na Ducha Świętego pozwolić Mu przez siebie głosić Dobrą Nowinę o Chrystusie.


Karolina

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Liturgia dnia

Sł. Boży ks. Kard. Stefan Wyszyński

Pray for peace!

 

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)

Biblia

Bądź za życiem!

Dowiedz się! Co oznacza ΦΩΣ-ΖΩΗ? Czym jest Ruch "Światło-Życie"

oraz jego gałąź rodzinna Domowy Kościół

a także dzieło Krucjata Wyzwolenia Człowieka ?

 Ks. Franciszek Blachnicki
 

 Ks. Wojciech Danielski

    

Odwiedza nas 93 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
6137499

 Copyright © 2020 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r. 
Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :) Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->].