Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Słowo Życia: 04 marca 2012 - II Niedziela Wielkiego Postu (Rok B)

Liturgia Słowa II niedzieli Wielkiego Postu nie pozostawia najmniejszej wątpliwości, że Bóg pragnie wejść w nasze życie i uporządkować je. On, który nawet własnego Syna nie oszczędził, ale Go za nas wszystkich wydał, pragnie przemienić się wobec Ciebie i mnie, i przekonać Cię o swojej bezgranicznej miłości; o tym, że tak naprawdę tylko JEGO potrzebujemy do szczęśliwego życia.

Jednak najpierw Bóg żąda od nas ofiarowania Mu, tzn. oddania, tego co jest naszym osobistym skarbem, a tak naprawdę – bożkiem, który skupia nas na sobie, zajmując miejsce należne Bogu i pochłania nasze życie, nic w zamian nie zostawiając. Izaak choć był obiecany Abrahamowi przez samego Boga, choć był upragnionym i długo wyczekiwanym dzieckiem, w pewnym momencie stał się centrum życia Abrahama. Bóg nie był już potrzebny Abrahamowi, dlatego interweniuje, aby oczyścić jego serce.

 

Co teraz jest takiego w Tobie, co oddziela Cię od Boga?
Dlaczego nie chcesz z tego zrezygnować? Czego się lękasz?

W dzisiejszej liturgii Pan wołając „Abrahamie!” – woła Ciebie po imieniu, abyś oddał Mu wszystko, co (nawet pod pozorem najsubtelniejszej relacji z kimś bliskim) oddziela Cię od Niego, ponieważ tylko w Nim jest życie i szczęście nasze.

Myślę, że każdy z nas doskonale wie, czego Bóg od niego oczekuje, co powinniśmy odrzucić.

Nie lękajmy się zaryzykować dla Boga, gdyż z Jego strony nic nam nie grozi! Nie lękaj się śmierci. Zły chce, abyśmy właśnie truchleli przed śmiercią i zabezpieczali się namiastkami „życia”, które z Bogiem nie mają nic wspólnego. Zobacz: Jezus Chrystus śmierć zwyciężył! On jest Panem i życia i śmierci. On jest Drogą wiodącą przez śmierć, ale śmierć jest tylko etapem, bo celem jest życie po śmierci! Chrystus Jezus poniósł za nas śmierć, co więcej zmartwychwstał, siedzi po prawicy Boga i przyczynia się za nami, abyśmy dzięki Jego mocy mogli odrzucić grzech. POZWÓL Jezusowi działać w Twoim życiu; Wielki Post jest czasem, w którym Bóg pragnie przekonać Cię, że o własnych siłach nie dasz rady umrzeć dla grzechu, który Cię niewoli. Jest ktoś, kto chce Cię poprowadzić! Dobra Nowina od Boga dla Ciebie jest taka: Nie jesteś sam! „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie”.

kl. Grzegorz

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Liturgia dnia

Sł. Boży ks. Kard. Stefan Wyszyński

Pray for peace!

 

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)

Biblia

Bądź za życiem!

Dowiedz się! Co oznacza ΦΩΣ-ΖΩΗ? Czym jest Ruch "Światło-Życie"

oraz jego gałąź rodzinna Domowy Kościół

a także dzieło Krucjata Wyzwolenia Człowieka ?

 Ks. Franciszek Blachnicki
 

 Ks. Wojciech Danielski

    

Odwiedza nas 30 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
6137613

 Copyright © 2020 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r. 
Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :) Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->].