Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Słowo Życia: 11 marca 2012 - III Niedziela Wielkiego Postu (Rok B)

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Wj 20,1-17; Ps 19; 1 Kor 1,22-25; J 2,13-25

Czytając Słowo, które Bóg kieruje do nas na tą niedzielę, pierwsze co pomyślałam, że to bardzo osobiste Słowo. Osobiste, w sensie, że Bóg pokazuje swoje uczucia, Bóg ma uczucia. W pierwszym czytaniu mówi, że jest Bogiem zazdrosnym. W Ewangelii zaś w scenie w świątyni Jezus bardzo mocno pokazuje swoją złość, zdenerwowanie. To bardzo ważne, że Bóg też czuje, bo dzięki temu staje się nam bliższy. Jeżeli jest zazdrosny to znaczy, że chyba Mu zależy. Jeżeli się denerwuje to to musi być ważna sprawa. Walczył o świątynię, o święte miejsce, dom Boży.

 

 


Tak myślę, że na te czytania można popatrzeć jeszcze głębiej. Bogu zależy na nas, dlatego daje nam dziesięć przykazań. Chce nam wskazać drogę, pragnie naszego szczęścia i te "drogowskazy" mają nam w tym pomóc. Wypełnianie tego Słowa ma nas prowadzić do życia wiecznego. No ale my czasami błądzimy na tej drodze i zaczynamy upatrywać szczęścia w rzeczach materialnych, pieniądzach, itp. Robimy "targ" w świątyni naszego serca. Pojawia się tam chaos, zagubienie, ciężko usłyszeć Słowa Boga, ciężko iść dobrą drogą. To o tą świątynię walczy Jezus. Jezus walczy o nas, bo Mu na nas zależy. Zależy Mu tak bardzo, że dał się za nas ukrzyżować.


Myślę, że czas Wielkiego Postu to taki czas zastanowienia się nad tym, jak wygląda świątynia mojego serca. Czy może warto zrobić tam porządek i na nowo zaprosić Jezusa. Wykorzystajmy ten czas dobrze i pozwólmy Jezusowi przygotować nas na Święta Jego Zmartwychwstania.

Magda

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Liturgia dnia

Sł. Boży ks. Kard. Stefan Wyszyński

Pray for peace!

 

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)

Biblia

Bądź za życiem!

Dowiedz się! Co oznacza ΦΩΣ-ΖΩΗ? Czym jest Ruch "Światło-Życie"

oraz jego gałąź rodzinna Domowy Kościół

a także dzieło Krucjata Wyzwolenia Człowieka ?

 Ks. Franciszek Blachnicki
 

 Ks. Wojciech Danielski

    

Odwiedza nas 37 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
6137255

 Copyright © 2020 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r. 
Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :) Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->].