Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Słowo Życia: 25 marca 2012 - V Niedziela Wielkiego Postu (Rok B)

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Jr 31,31-34; Ps 51; Hbr 5,7-9; J 12,20-33;

Doskonałość, tym słowem spinają się dla mnie czytania V Niedzieli Wielkiego Postu. Zapowiedz nowego przymierza w czytaniu z Jeremiasza wskazuje na jego istotę. „Umowa”, która zapisana jest w sercu, nie jest czymś narzuconym, jakąś służebną zależnością. Pokazuje jednak, że będzie to relacja przepełniona zrozumieniem celu i sensu zaufania Bogu. Odpowiedzią człowieka na takie przymierze mogą być słowa Psalmu. Jest to modlitwa pokazująca całkowite poddanie się woli Boga, jednak nie ma w niej ni cienia przymusu. Tylko serce zakorzenione w Panu może w pełni świadomości wyśpiewywać takie słowa.

 


Postawa Jezusa z Ewangelii, Jego zapowiedz zawarcia nowego przymierza i obraz z List do Hebrajczyków, który ukazuje ciąg logiczny prowadzący do wywyższenia Jezusa. Czyż to nie jest doskonałe wypełnienie i zrozumienie woli Ojca? Można powiedzieć, że Stary Testament zapowiadał te wydarzenia, że Chrystus wypełnił proroctwo, zatem wszystko odnosiło się do Niego. Zwykły człowiek, taki „ja” czy „ty” nie ma nawet, co marzyc o doskonałości. Otóż nie wezwanie do uczestnictwa w przymierzu krzyża, to pytanie do mnie i do ciebie. Czy potrafisz oddać swoje serce Bogu, aby je przemienił? Czy potrafisz zrezygnować z własnej korzyści, aby przynieść dobro innym? Czy nienawidzisz swojego życia na tym świecie, aby zachować je na życie wieczne, a może kochasz to, co ziemskie bardziej niż Boga??

 


Wezwanie do doskonałości jest dla każdego. Napełnieni mocą Boga, pełni zapału możemy pracować nad stawaniem się coraz bardziej podobni do Jezusa.

Anika

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Liturgia dnia

Sł. Boży ks. Kard. Stefan Wyszyński

Pray for peace!

 

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)

Biblia

Bądź za życiem!

Dowiedz się! Co oznacza ΦΩΣ-ΖΩΗ? Czym jest Ruch "Światło-Życie"

oraz jego gałąź rodzinna Domowy Kościół

a także dzieło Krucjata Wyzwolenia Człowieka ?

 Ks. Franciszek Blachnicki
 

 Ks. Wojciech Danielski

    

Odwiedza nas 42 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
6137392

 Copyright © 2020 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r. 
Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :) Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->].