Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Słowo Życia: 15 kwietnia 2012 - II Niedziela Wielkanocna (Rok B)

II NIEDZIELA WIELKANOCNA

Dz 4,32-35; Ps 118; 1J 5,1-6; J 20,19-31;

Niektórzy mówią "święta, święta i po świętach" i z czysto praktycznego, codziennego punktu widzenia to rzeczywiście wydawać by się mogło, że wszyscy wróciliśmy do codziennych obowiązków i wszystko jest jak było. No ale ze Zmartwychwstaniem to nie jest tak, że to było, minęło i tyle. Zmartwychwstanie to rzeczywistość, która trwa. Najlepiej na to może wskazywać fakt, że cały czas jesteśmy w oktawie wielkanocnej i ciągle Ewangelia nam wskazuje, że to jest czas spotkania ze Zmartwychwstałym. Wiele fragmentów Ewangelii przez ten tydzień ukazywało nam jak z różnymi ludźmi Jezus się spotykał po zmartwychwstaniu. Dzisiaj Jezus przychodzi "pomimo drzwi zamkniętych" do swoich uczniów. Wchodzi POMIMO DRZWI ZAMKNIĘTYCH. Nasuwa się od razu pytanie, czy ja otwieram drzwi Zmartwychwstałemu aby mógł do mnie przyjść? Czy zamykam się? A może nie potrafię otworzyć drzwi Chrystusowi?

 


Ja w tym roku doświadczyłam tego, że tak bardzo byłam pogrążona w smutku, ciemności, rzeczywistości śmierci Chrystusa czyli braku nadziei, i nie byłam w stanie przyjąć Go, otworzyć drzwi. W moim życiu dużo się dzieje, często spraw trudnych i byłam tym mocno przygnieciona. Czułam się jak apostołowie. Chrystus mówił im wspaniałe przypowieści, obiecywał wolność i szczęście. Ale umarł. Dał się zabić. Apostołowie musieli się bać. Byli zagubieni, przestraszeni. Ich nadzieja umarła. Ale Jezus zmartwychwstał i ukazał się im żeby odbudować w nich tą nadzieję, żeby przywrócić sens. Do nas też chce tak przychodzić. Nawet, jeżeli zamkniemy przed Nim drzwi to On jest w stanie przez nie przejść. Tak bardzo chce się z nami spotkać. Ja wiedziałam, że jestem zamknięta, a bardzo pragnęłam tego spotkania. Modliłam się "Panie, wejdź pomimo drzwi zamkniętych"! Modliłam się wytrwale. I przyszedł! To jest spotkanie, które dokonuje się w sercu. Nie możemy tak jak Tomasz dotknąć Jego ran i mieć namacalny dowód, że to Jezus, że naprawdę żyje. Jednak każdego dnia możemy Go rozpoznawać w naszym życiu. To On przynosi pokój, nadzieję, radość. To On nadaje sens każdej chwili. Czasami po prostu trzeba poprosić, żebyśmy mogli Go dostrzec. Jak kiedyś wołał bł. Jan Paweł II ""Nie bójcie się otworzyć drzwi Chrystusowi. Nie lękajcie się! Otwórzcie, otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi!" On nic nie chce Wam zabrać, ale chce Wam dać wszystko, czego potrzebujecie :)

Jest to również Niedziela Miłosierdzia Bożego, więc z dzienniczka Siostry Faustyny: (Jezus powiedział do niej) "Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia (Dz. 299). Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła  miłosierdzia  Mojego.  Która dusza  przystąpi  do  spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski (Dz. 699)"

 

Magda

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Liturgia dnia

Sł. Boży ks. Kard. Stefan Wyszyński

Pray for peace!

 

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)

Biblia

Bądź za życiem!

Dowiedz się! Co oznacza ΦΩΣ-ΖΩΗ? Czym jest Ruch "Światło-Życie"

oraz jego gałąź rodzinna Domowy Kościół

a także dzieło Krucjata Wyzwolenia Człowieka ?

 Ks. Franciszek Blachnicki
 

 Ks. Wojciech Danielski

    

Odwiedza nas 26 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
6133960

 Copyright © 2020 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r. 
Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :) Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->].