"Przymierze małżeńskie, przez które mężczyzna i kobieta tworzą ze sobą wspólnotę całego życia, skierowaną ze swej natury na dobro małżonków oraz do zrodzenia i wychowania potomstwa, zostało między ochrzczonymi podniesione przez Chrystusa Pana do godności sakramentu."
Jak rozwijać w sobie dary sakramentu małżeństwa?
Ciekawą propozycja może być założony przez Ks. Franciszka Blachnickiego, Domowy Kościół, gałąź rodzinna Ruchu Światło-Życie. Spotkania odbywają się jeden raz w miesiącu w małych grupach (zwanych kręgami). Każdy krąg to od 3 do 7 par małżeńskich.
Domowy Kościół pomaga małżonkom sakramentalnym czerpać z łaski i mocy sakramentu małżeństwa, uczy jak żyć tym sakramentem i celebrować go przez całe życie. Pomaga w dążeniu ku Bogu w jedności ze współmałżonkiem.
Możliwość zadawania pytań związanych z wiarą, na równi z pytaniami z innych dziedzin życia, poczucie akceptacji i miłości, świadomość miłości Pana Boga - są ogromnym zapleczem siły i równowagi dla dziecka, gdy zaczyna wchodzić w czas dorastania i odkrywania własnej drogi życia. Małżonkowie zaś mają większą szansę na budowanie miłości zdrowej, wolnej od głębokich zranień, wspierającej współmałżonka w jego dojrzewaniu na płaszczyźnie ludzkiej i duchowej. Będą "odwoływali się do mocy sakramentu, która pozwala każdemu z nich wejść w trudności spowodowane bliskością drugiego."
[ Zaproszenie - Krótko o Domowym Kościele ]
Na czym polega formacja w Domowym Kościele?
Podstawową komórką DK jest rodzina – to właśnie tutaj przebiega formacja, w której pomagają nam tzw. zobowiązania,
nazywane też darami Ruchu (szansami):
Ponadto raz w miesiącu małżeństwa spotykają się w tzw. kręgach, czyli grupach 4-7 małżeństw, aby wspólnie się modlić, dzielić się radościami i troskami podczas symbolicznego, zazwyczaj słodkiego posiłku, a także omawiać wybrany temat formacyjny. Spotkania odbywają się w mieszkaniach tych małżeństw i trwają około 3 godzin.
Krąg spotyka się aby:
Jeżeli uznacie, że warto umacniać swoją wiarę - zawierzyć Panu Bogu siebie i swoją rodzinę, pielęgnować miłość małżeńską, mądrze pokonywać rodzinne konflikty, doświadczać życia we wspólnocie Domowego Kościoła, to...
zapraszamy!
Ogólnopolska strona Domowego Kościoła:
warto też odwiedzić starą stronę ogólnopolską http://www.dk.oaza.pl/archiwum/, bo jest tam obszerne archiwum numerów "Listu DK" czy dawnych materiałów formacyjnym.
Domowy Kościół w Archidiecezji Warszawskiej.
http://www.warszawa.oaza.pl/dk/
Jeśli jesteście zainteresowani taką drogą duchową, znajdźcie na stronie kontakt do pary diecezjalnej lub rejonowej i napiszcie. Oni wam pomogą znaleźć dla was krąg. Dowiedźcie się też w swojej parafii - może już tam jest krąg, który pomoże wam włączyć się w Domowy Kościół.
Nie widzisz się w Domowym Kościele, ale chcesz rozwijać duchowo swoją rodzinę, odwiedź strony -> Dla małżonków i o małżeństwie
* Dla oazowiczów: Trwamy w przygotowaniu na świętowanie 100-lecia urodzin ks. Franciszka Blachnickiego ( 24 marca 2021) oraz dziękujemy za życie ks. Wojciecha Danielskiego, którego 35 rocznicę śmierci (24 grudnia 2020) niedawno obchodziliśmy.
Profil katolickich duchownych.
więcej w zakładce: "Kapłaństwo - ciekawe strony księży".
Copyright © 2021 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.
Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :) Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->].