Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Modlitwa poranna św. Hieronima.

 

Modlitwa poranna św. Hieronima.

Panie mój i Boże mój! obróć rano ku mnie oczy Twoje, prowadź i kieruj kroki moje, abym według woli Twojej chodziła). Daj mi dziecięcą bojaźń, serdeczną skruchą, pokorny umysł, czyste sumienie, abym serce tylko do niebieskich rzeczy przyłączał(a), grzech w nienawiści miał(a), sprawiedliwość miłował(a) Odejm Panie ode mnie płoche pożądliwości życia rozwiązłego, smętność świata, lenistwo ducha, próżną chwałę i wszelaką wyniosłość. Zaszczep w sercu moim cnotę powściągliwości, czyste obyczaje, prawdziwą cierpliwość, nieobłudną pokorę, miłość bliźniego. Strzeż Panie ust moich, abym nic próżnego i niepożytecznego nie mówił(a), nieobecnych nie osławiał(a), obecnych brzydkimi i uszczypliwymi słowy nie obraził(a), ale owszem we wszystkim Ciebie wielbił(a) i usty mojemi chwałę Twoją wyznawał(a). Strzeż Panie oczu moich, aby nie spoglądały z chciwością i pożądliwością na rzeczy przemijające, na dobro i sławę bliźniego i na próżność, ale żebym z Dawidem mówił: „oczy moje zawsze ku Panu, albowiem nogi moje od sidła wybawi", i zaś „do Ciebie Panie podniosłem (am) oczy moje, który mieszkasz w niebiesiech". Strzeż Panie uszu moich aby się nie przysłuchiwały obgadywaniu i kłamstwu, ale żeby zawsze otwarte były ku słuchaniu słowa Twego. Strzeż Panie nóg moich, aby nie chodziły próżnując po domach, a w służbie Twojej leniwymi znalezione nie były, ale żeby niewzruszenie wytrwały na drodze przykazań Twoich. Strzeż Panie rąk moich, aby się nie otworzyły ku przekupieniu i niesprawiedliwości, ale żeby niepokalane i niewinne podnosiły się do Ciebie i abym mógł mówić z prorokiem: „podniesienie rąk moich niech Ci będzie modlitwą poranna i wieczorną". Strzeż Panie wejścia i wyjścia mego, abym w Imieniu Twoim chodził(a) i święty Anioł Twój mi towarzyszył, dobra drogę wskazywał i na ścieżce pokoju i prawdy mnie prowadził. Wlej Panie we mnie czysto myśli, słowa i uczynki, abym przed oblicze Twoje chodząc, zawsze wolę Twoją świętą wykonywał(a) przez Zbawiciela Jezusa Chrystusa Pana naszego, któremu cześć i chwała na wieki. Amen.

za: Pokarm anielski (1888 r.)

 

 

 

Prośba! :) Zbieram i kolekcjonuję [->] stare modlitewniki (sprzed II Soboru Watykańskiego) [- Modlitewnik ->]. Lubię się z nich modlić. Warto do nich sięgać. [->]

Masz taki i nie wiesz co z nim zrobić? Jeśli chcesz, aby modlitewnik trafił w dobre ręce, albo chcesz sprawić mi radość, to skontaktuj się ze mną i zwyczajnie przyślij mi go. :) Będę bardzo wdzięczy. A dodatkowo zawartość modlitewnika wzbogaci mój dział modlitw na stronie i może ktoś jeszcze skorzysta.

 

 

Tak dla ŻYCIA

Aborcja to świadome morderstwo dokonane na niewinnym i bezbronnym CZŁOWIEKU !!!

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Każde poczęte dziecko ma unikalny kod DNA!!! Tak mówi nauka i tak wychodzi w badaniach laboratoryjnych. Jest to zatem jego/jej (dziecka) ciało. Niech świat pozwoli im żyć, rosnąć, rozwijać się. TAK DLA ŻYCIA!

Nie dla prenatalnego mordowania niewinnych, nienarodzonych, dzieci!

Aborcja nie jest prawem człowieka, jest pozbawieniem niewinnego, nienarodzonego, człowieka jego najważniejszego prawa - prawa do życia.

[Życie człowieka od poczęcia do narodzin]

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Pray for peace!

 

http://tmoch.net/jupgrade/images/grafika2020/Serce_Jezusa_ikona_.jpgNajświętsze Serce Pana Jezusa
- zmiłuj się nad nami

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
lub na *[Nauczanie papieskie]

U mnie odwiedź dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013), BXVI


Pan mój i Bóg mój

Biblia

Mój manifest duchowy
Elizeusz

www: Elizeusz.pl

Kurs dla narzeczonych:

- materiały dodatkowe i terminy ->


[Formalności przedślubne w zarysie]

Katecheza przedchrzcielna:
-> konferencje, kto może być chrzestnym?, potrzebne dokumenty.

 Parafia św. Mikołaja w Grójcu

Nowa strona www [ -> ]:
http://swmikolaj-grojec.pl

Informacje o kościele ->

Modlitewnik x. Piotra Skargi SJ:


www [ -> ]

Wspólnota "Spotkania małżeńskie"

     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2022 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.