Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Skuteczność ewangelizacji zależy od więzi z Chrystusem.

"Skuteczność ewangelizacji nie zależy od podejmowanych środków ale od więzi z Chrystusem. Nie wystarczy, że chcemy wyjść z Dobrą Nowiną do świata, że pragniemy iść drogą misji nie zatrzymując się w swoich przyzwyczajeniach, doświadczeniach czy rutynie. Pierwszą stroną medalu jest to, abyśmy w tym wszystkim byli uczniami Jezusa Chrystusa. Jeżeli będzie w nas otwartość na Niego to również i ta druga strona medalu będzie szczera, będzie Boża. Nie będzie to wówczas poszukiwaniem tylko ludzkich koncepcji, pomysłów i strategii ale będzie zwycięstwem Bożej łaski w życiu tych którzy chcą być uczniami Jezusa Chrystusa i tych do których oni pójdą".

bp. Marek Solarczyk

za KAI: Skuteczność ewangelizacji zależy od naszej otwartości na Boga

Liturgia dnia

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Sł. Boży ks. Kard. Stefan Wyszyński

 

Pray for peace!

 

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)

Biblia

Bądź za życiem!

 
Parafia św. Mikołaja w Grójcu

Dowiedz się! Co oznacza ΦΩΣ-ΖΩΗ? Czym jest Ruch "Światło-Życie"

oraz jego gałąź rodzinna Domowy Kościół

a także dzieło Krucjata Wyzwolenia Człowieka ?

 Ks. Franciszek Blachnicki
 

 Ks. Wojciech Danielski

    

Odwiedza nas 34 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
6758886

 Copyright © 2020 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r. 
Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :) Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->].