Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

"W ewangelizacji chodzi o przekaz życia"

"Świadek zmartwychwstania to jest ktoś, kto widzi rodzące się życie tam, gdzie wszyscy widzą umieranie. Krzyż był kołyską, kolebką. Na Golgocie wszyscy widzieli śmierć Jezusa - rodził się Kościół. To jest to doświadczenie Paschalne, które my potrzebujemy mieć w sobie, bo na nie potem otwieramy tych, którym chcemy głosić Ewangelię: trzeba ich otworzyć na takie doświadczenie Boga, który rodzi ze śmierci" - bp Ryś.

Jak to jest z tą ewangelizacją? Czy wszystko jest na naszej głowie? Czy Jezus jest tam, gdzie idę? Czego się boję? W temacie zachęcamy do wysłuchania homilii bpa. Grzegorza Rysia z I Kongresu Nowej Ewangelizacji Archidiecezji Łódzkiej.

Można też wysłuchać w wersji mp3: http://biskup-rys.pl/index.php/nagrania/284-2015-05-i-kongres-nowej-ewangelizacji-w-lodzi

Liturgia dnia

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Sł. Boży ks. Kard. Stefan Wyszyński

 

Pray for peace!

 

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)

Biblia

Bądź za życiem!

 
Parafia św. Mikołaja w Grójcu

Dowiedz się! Co oznacza ΦΩΣ-ΖΩΗ? Czym jest Ruch "Światło-Życie"

oraz jego gałąź rodzinna Domowy Kościół

a także dzieło Krucjata Wyzwolenia Człowieka ?

 Ks. Franciszek Blachnicki
 

 Ks. Wojciech Danielski

    

Odwiedza nas 49 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
6758918

 Copyright © 2020 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r. 
Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :) Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->].