Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Nauczyć się modlić, aby kochać.

Choć modlić się nie nauczymy się czytając książki o modlitwie, nie oznacza to jednak, że nie mogą być one pomocne. Ja szczególnie polecam takie, które nie tylko są głębokie teologicznie, ale też osadzone są w praktyce.

Chciałbym zatem polecić mój ostatni nabytek: Jacques Philippe "Nauczyć się modlić, aby kochać". Na stronie wydawnictwa "http://www.wydawnictwo.pl/" można o niej przeczytać więcej. Choć książka - czego nie ukrywa autor - w kilku miejscach powtarza zagadnienia poruszone w jego klasycznej już pozycji "Strumienie wody żywej", to jednak ukazane są one już z dłuższej perspektywy czasu. Jacques Philippe stara się pokazać fundamentalne umocowanie modlitwy w codziennym życiu chrześcijanina. Zwraca tęż uwagę ma możliwe trudności w modlitwie. Jednym słowem - warto nauczyć się modlić, aby kochać.

 Więcej książek z tej tematyki w notce "Szkoła modlitwy".

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Sł. Boży ks. Kard. Stefan Wyszyński

 

Pray for peace!

 

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)

Biblia

Bądź za życiem!

 
Parafia św. Mikołaja w Grójcu

Dowiedz się! Co oznacza ΦΩΣ-ΖΩΗ? Czym jest Ruch "Światło-Życie"

oraz jego gałąź rodzinna Domowy Kościół

a także dzieło Krucjata Wyzwolenia Człowieka ?

 Ks. Franciszek Blachnicki
 

 Ks. Wojciech Danielski

    

Odwiedza nas 67 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
6946177

 Copyright © 2020 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r. 
Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :) Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->].