Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Oaza: Rekolekcje wakacyjne

Mały filmik o tym, czym jest lub czym może być doświadczenie oazy:

 

 

 

 

 

Czy warto? Przyjdź i zobacz

 

 

 

 

 

 

Zdjęcia z rekolekcji prowadzonych przez mnie:

 

Oaza Nowego Życia I st. Rycerka 2009

  Oaza Ewangelizacji w Soblówce 2010

   Oaza Nowego Życia I st. Soblówka 2010

  Oaza Ewangelizacji - Soblówka 2011
   Oaza Nowego Życia I st. Soblówka 2011

   Oaza Nowego Życia I st. Ochotnica Górna 2012
     

 

 JEZUS daje siłę i radość!

 

Oaza w Wakacje

 

Bardzo serdecznie zapraszam osoby, które chciałyby uczestniczyć w wakacje w 15-to dniowych rekolekcjach organizowanych przez Ruch Światło-Życie. To połączenie letniego wypoczynku z pogłębianiem wiary poprzez formację w małych grupach, codzienną Eucharystię, modlitwę, rozważanie Pisma Świętego oraz służbę dla wspólnoty. Liczba dni oazy nie jest przypadkowa, każdy dzień jest odpowiednikiem jednej tajemnicy różańca. Piętnastodniowe rekolekcje to swego rodzaju „duchowe spa”, a pobyt na nich to umocnienie i naładowanie duchowych akumulatorów. A najlepiej robić to krok po kroku – najpierw spotykając Boga w Jego słowie, potem w liturgii, w sakramentach, wreszcie – we wspólnocie Kościoła – dlatego właśnie mamy w Ruchu rekolekcje oazowe.

Pobyt na oazie to nie tylko otwieranie się na głos Boga. To także czas poświęcony budowaniu relacji z drugim człowiekiem.  Oazowicze uczą się radosnego, prawdziwego przebywania z sobą.

 

 Szczególnie polecam osobom po III kl. gimnazjum Oazę Nowego Życia 1 stopnia.

Są to rekolekcje przeżyciowe, w których w praktycznych zajęciach i wydarzeniach w małej grupie doświadcza się życia wspólnoty chrześcijańskiej. Skierowane do osób, które poszukują żywej wiary, nowej relacji z Chrystusem, ożywienia modlitwy osobistej i rozpoznania Pisma Świętego jako Słowa Bożego skierowanego bezpośrednio do człowieka.

 Program Oazy Nowego Życia pierwszego stopnia, we wszystkich swoich elementach programowych i metodycznych ukazany jako rekolekcje ewangelizacyjne, mające doprowadzić do przyjęcia i przeżycia podstawowych prawd i praw ewangelizacji (przyjęcie Chrystusa jako osobistego Pana i Zbawiciela), a potem staje się wprowadzaniem uczestników w stan uczniów Chrystusa i systematyczną formacją typu katechumenalnego, która będzie utrwaleniem zdobytej wiary w osobę Chrystusa i wdrożeniem w życie poddane kierownictwu Chrystusa i Jego Ducha przez życie słowem Bożym jako słowem życia.

 Treść rekolekcyjnych rozważań ONŻ I stopnia koncentruje się wokół tematu Nowego Życia. Dawcą i sprawcą owego Nowego Życia w nas jest Jezus Chrystus.

 

 

 

 Zapraszam Cię do przyjaźni z Dobrym Pasterzem.

 

 

 

Świadectwo Tysi: Wiara to zawierzenie.
Świadectwo Weroniki: Oaza była dla mnie przede wszystkim niesamowitym doświadczeniem wspólnoty.

 

Dzieci odpowiadają na pytanie: "czy warto pojechać na oazę?".

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Liturgia dnia


Parafia św. Anny w Piasecznie

Sł. Boży ks. Kard. Stefan Wyszyński

 

Pray for peace!

 

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)

Biblia

Bądź za życiem!

Dowiedz się! Co oznacza ΦΩΣ-ΖΩΗ? Czym jest Ruch "Światło-Życie"

oraz jego gałąź rodzinna Domowy Kościół

a także dzieło Krucjata Wyzwolenia Człowieka ?

 Ks. Franciszek Blachnicki
 

 Ks. Wojciech Danielski

    

Odwiedza nas 68 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
6523637

 Copyright © 2020 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r. 
Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :) Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->].