Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Duchowe zamyślenie: XXVIII Niedziela Zwykła (13.10.2013) Rok "C"

Choroba i cierpienie jest chyba tym, co człowieka najbardziej potrafi załamać. A to nie tylko z powodu, że chorujemy, ale też często z powodu, że może się okazać, iż jest to choroba nieuleczalna - śmiertelna. Wtedy człowiek musi zmierzyć się z tym doświadczeniem. Tak jak to opisuje pierwsze czytanie.  Naaman mimo całej swej władzy nie ma najmniejszego wspływu na swój los - wobec choroby jest całkowicie bezradny. A Bóg pokazuje, że jeśli ktoś uwierzy Jego Słowu, to nawet przez proste gesty mogą dokonać się wielkie znaki. Tym największym jest wolność od grzechu i zła. Jezus ma moc to uczynić. Warto się więc zapytać, czy o to go prosimy - a co ważniejsze - czy widzimy Jezusowe działanie i czy jesteśmy wdzięczni? 

 

(jestem na pielgrzymce w Ziemi Świętej - więc dziś bez nagranej homilii)
Dzisiejsze czytania: 2 Krl 5,14-17; Ps 98,1-4; 2 Tm 2,8-13; 1 Tes 5,18; Łk 17,11-19

ps. w ramach pielgrzymki dziś przekraczaliśmy granicę Galilei i Samarii - piękne doświadczenie, gdy się jest w tych miejscach, o których czytamy na kartach Pisma Świętego.

 

Ubogacające komentarze:

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Sł. Boży ks. Kard. Stefan Wyszyński

 

Pray for peace!

 

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)

Biblia

Bądź za życiem!

 
Parafia św. Mikołaja w Grójcu

Dowiedz się! Co oznacza ΦΩΣ-ΖΩΗ? Czym jest Ruch "Światło-Życie"

oraz jego gałąź rodzinna Domowy Kościół

a także dzieło Krucjata Wyzwolenia Człowieka ?

 Ks. Franciszek Blachnicki
 

 Ks. Wojciech Danielski

    

Odwiedza nas 44 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
6935522

 Copyright © 2020 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r. 
Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :) Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->].