Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Duchowe zamyślenie: XXV Niedziela Zwykła (22.09.2013) Rok "C"

Minęło 2000 lat od momentu, kiedy Jezus wypowiedział do uczniów słowa zapisane w dzisiejszej Ewangelii. Jak widzimy, nie straciły one nic na aktualności. Dzisiejszy człowiek nawet jeszcze łatwiej służy "mamonie" (niezależnie czym jest: pieniądz, dobra materialne, układy, przyjemność, rozrywka) wypierając ze swego serca Boga. Jednak każda z tym rzeczy nie jest Bogiem, w więc nie jest wszechmocna, nie jest wieczna. Dlatego nie jest w stanie dać człowiekowi solidnego oparcia. Zawsze będzie temu towarzyszył lęk: że stracę, że zostanę sam, ...

Jezus chce być obecny w naszym życiu. On nas nie zostawi, dlatego Jemu służąc tak naprawdę wchodzimy w głębszą relację, niż tylko poddaństwo. On nazywa nas przyjaciółmi. Niech więc będzie PIERWSZY! Dzięki temu nasze serce, przepełnione Jego miłością, będzie wolne od tego, co przynosi nieszczęście. A całe dobra materialne, które posiadamy, będziemy przeżywać jako dar (z dziękczynieniem) i z sercem otwartym na potrzeby bliźnich.

 

Homilia z 19:15

Dzisiejsze czytania: Am 8,4-7; Ps 113,1-2.4-8; 1 Tm 2,1-8; 2 Kor 8,9; Łk 16,1-13

 

Bogu niech będą dzięki za piękne owoce II Kongresu Nowej Ewangelizacji.
Poniżej homilia bp. Rysia z dzisiejszej Eucharystii kończącej kongres.

 

 

Ubogacające komentarze: {noembedvideo}

 

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Sł. Boży ks. Kard. Stefan Wyszyński

 

Pray for peace!

 

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)

Biblia

Bądź za życiem!

 
Parafia św. Mikołaja w Grójcu

Dowiedz się! Co oznacza ΦΩΣ-ΖΩΗ? Czym jest Ruch "Światło-Życie"

oraz jego gałąź rodzinna Domowy Kościół

a także dzieło Krucjata Wyzwolenia Człowieka ?

 Ks. Franciszek Blachnicki
 

 Ks. Wojciech Danielski

    

Odwiedza nas 99 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
6931793

 Copyright © 2020 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r. 
Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :) Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->].