Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Duchowe zamyślenie: XXIII Niedziela Zwykła (8.09.2013) Rok "C"

Któż z ludzi rozezna zamysł Boży albo któż pojmie wolę Pana?  - pyta autor dzisiejszego pierwszego czytania. Każdy bez zastanowienia się z nim zgodzi, bo trudno zrozumieć działania kogoś, kogo mało się np. zna, albo nie do końca rozumie. Jak więc zrozumieć kogoś tak wielkiego i niepojętego, jakim jest Bóg? Odpowiedź jest dość oczywista - pozwolić Mu działać - spotkać się z Nim. Bo Bóg chce być poznany i pokochany, dlatego się osłania. Dar Jego Ducha, dar mądrości pozwala nam poznawać Pana. Dla nas takim darem, jest każda Eucharystia i wypływająca z niej adoracja Najświętszego Sakramentu. Każde spotkanie z Panem to nabranie sił, odkrycie sensu i kierunku życia. Daj się Panu pociągnąć więzami miłości!

Dzisiejsza Ewangelia, to Ewangelia o wielkiej nadziei. Kiedy naprawdę stanę się uczniem Jezusa (i odkryję piękno tego, że nim jestem), czyli też od Niego będę się uczył, wtedy odkryję prawdziwą radość życia. {noembedvideo}

 

Dzisiejsze czytania: Mdr 9,13-18b; Ps 90,3-6.12-14.17; Flm 9b-10.12-17; Ps 119,135; Łk 14,25-33

 

Ubogacające komentarze:

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Sł. Boży ks. Kard. Stefan Wyszyński

 

Pray for peace!

 

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)

Biblia

Bądź za życiem!

 
Parafia św. Mikołaja w Grójcu

Dowiedz się! Co oznacza ΦΩΣ-ΖΩΗ? Czym jest Ruch "Światło-Życie"

oraz jego gałąź rodzinna Domowy Kościół

a także dzieło Krucjata Wyzwolenia Człowieka ?

 Ks. Franciszek Blachnicki
 

 Ks. Wojciech Danielski

    

Odwiedza nas 43 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
6931644

 Copyright © 2020 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r. 
Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :) Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->].