Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Duchowe zamyślenie: X Niedziela Zwykła (9.06.2013) Rok "C"

Bóg jest dawcą życia! On jest silniejszy od śmierci! Taka refleksja nasuwa się po lekturze dzisiejszej Liturgii Słowa. Czasem łatwiej jest nam skupić się na chorobach ciała, na śmierci, nieszczęściach. Płaczemy, ale też niejednokrotnie obwiniamy za to  Boga (ale takie myślenie to podszept "ojca kłamstwa"). Całe zło, którego doświadczamy, nie pochodzi jednak od Boga. Czasem ma ono źródło w naszym grzechu, grzechu innego człowieka, w świecie, z otwartości na działanie złego ducha, w naszej małoduszności ... To łatwo rodzi rozpacz i bunt. Tak jest, ale to nie cała prawda o nas i o świecie. Największy dar Boży - wolna wola - daje możliwość dokonania przez człowieka innego wyboru - wyboru miłości w Bogu. Dziś przez swoje Słowo Bóg pyta nas "czy pozwolisz mi działać w twoim życiu?". No właśnie - czy pozwolę?   {noembedvideo}

 

Dzisiejsze czytania: 1 Krl 17,17-24; Ps 30,2-6b.11-12a.13b; Ga 1,11-19; Łk 7,11-17

Ubogacające komentarze:

>>"Nie płacz" - mówi dzisiaj Jezus do tych, którzy stali się świadkami śmierci. Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem! To Ja przyszedłem od Ojca, by Ci pomóc przejść przez życie nie w przygnębieniu i beznadziei, nie w opuszczeniu i samotności. JESTEM Z TOBĄ przez wszystkie dni, aż do skończenia świata - na dobre i to co dzisiaj wydaje ci się złe! << fb.PJ

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Sł. Boży ks. Kard. Stefan Wyszyński

 

Pray for peace!

 

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)

Biblia

Bądź za życiem!

 
Parafia św. Mikołaja w Grójcu

Dowiedz się! Co oznacza ΦΩΣ-ΖΩΗ? Czym jest Ruch "Światło-Życie"

oraz jego gałąź rodzinna Domowy Kościół

a także dzieło Krucjata Wyzwolenia Człowieka ?

 Ks. Franciszek Blachnicki
 

 Ks. Wojciech Danielski

    

Odwiedza nas 64 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
6931682

 Copyright © 2020 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r. 
Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :) Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->].