Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Duchowe zamyślenie: Uroczystość Trójcy Przenajświętszej (26.05.2013) Rok "C"

Dzisiejsza uroczystość jest chyba jedną z najtrudniejszych rzeczywistości wiary. Wymyka się ludzkiej logice - przerasta ją. Trzy osoby w jednym Bogu - to dla wielu coś niepojętego. A jednak dla katolika jest to wyraźne zaproszenie. Bóg jest wspólnotą kochających się osób i zaprasza nas do tej wspólnoty. Jednocześnie ten obraz pokazuje nam kierunek budowania naszych ludzkich wspólnot, gdzie spoiwem ma stać się nie co innego jak tylko miłość.

Bóg nas zaprasza - przyjdź - spotkaj się ze mną - poznaj mnie. Wtedy kiedy pozwalamy, aby Bóg uczył nas miłości, wchodzimy na drogę poznawania Boga. Tym wyjątkowym miejscem jest Sakrament Eucharystii - Sakrament miłości i obecności Boga. Otwórzmy się na działanie Ducha Świętego, aby On doprowadził nas do całej prawdy.

 

Dzisiejsze czytania: Prz 8,22-31; Ps 8,4-9; Rz 5,1-5; Ap 1,8; J 16,12-15

 

Ubogacające komentarze:

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Sł. Boży ks. Kard. Stefan Wyszyński

 

Pray for peace!

 

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)

Biblia

Bądź za życiem!

 
Parafia św. Mikołaja w Grójcu

Dowiedz się! Co oznacza ΦΩΣ-ΖΩΗ? Czym jest Ruch "Światło-Życie"

oraz jego gałąź rodzinna Domowy Kościół

a także dzieło Krucjata Wyzwolenia Człowieka ?

 Ks. Franciszek Blachnicki
 

 Ks. Wojciech Danielski

    

Odwiedza nas 40 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
6935575

 Copyright © 2020 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r. 
Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :) Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->].