Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Duchowe zamyślenie: V Niedziela Wielkanocna (28.04.2013) Rok "C"

Pierwsza myśl, jaka mi się skojarzyła z dzisiejszą Ewangelią. Dramat Judasza - nie tylko nie "wytrwał" do końca ostatniej wieczerzy, nie tylko nie wytrwał przy Jezusie, ale nie usłyszał tych słów Jezusa: Syn został otoczony chwałą przez Ojca, dlatego daję wam nowe przykazanie, przykazanie miłości, gdzie punktem odniesienia jest moja miłość do was. Pozostał przy tym starotestamentalnym przykazaniu "kochaj bliźniego jak siebie samego" i wtedy, gdy zabrakło w nim miłości do samego siebie, rozpacz podpowiedziała, że jedynym rozwiązaniem jest gałąź i sznur. Był "niecierpliwy" bo odpowiedź Jezusa wybrzmiała w krzyżu i w pustym grobie. Przykazanie nowe poszerza perspektywę, bo miłość Jezusa jest bez granic. Nawet jeśli człowiek zwątpi - to nie Bóg - On czyni wszystko nowe. "Daję wam przykazanie nowe, abyście się wzajemnie miłowali, jak Ja was umiłowałem" - czy przyjmę ten dar i uznam to przykazanie? To jest testament i drogowskaz zarazem - po tym poznaje się chrześcijanina, że stara się kochać tak jak Jezus i po tym, że kocha z Jezusem.

To w Eucharystii w pełni mamy możliwość przepełnić naszą doczesność miłością Pana. Czasem po człowieku widać jak minął mu dzień, czasem nawet widać jak spędził wieczór :D. O dobrych przeżyciach mówimy często nawet dnia następnego. Czy nie powinno być tez tak po spotkaniu z Jezusem. Niech każdego dnia po nas będzie widać, że zostaliśmy napełnieni miłością Jezusa.

 

Dzisiejsze czytania: Dz 14,21-27; Ps 145,8-13; Ap 21,1-5a; J 13,34; J 13,31-33a.34-35

Ubogacające komentarze:

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Sł. Boży ks. Kard. Stefan Wyszyński

 

Pray for peace!

 

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)

Biblia

Bądź za życiem!

 
Parafia św. Mikołaja w Grójcu

Dowiedz się! Co oznacza ΦΩΣ-ΖΩΗ? Czym jest Ruch "Światło-Życie"

oraz jego gałąź rodzinna Domowy Kościół

a także dzieło Krucjata Wyzwolenia Człowieka ?

 Ks. Franciszek Blachnicki
 

 Ks. Wojciech Danielski

    

Odwiedza nas 70 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
6935550

 Copyright © 2020 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r. 
Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :) Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->].