Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Prośba! :) Zbieram i kolekcjonuję stare modlitewniki (sprzed II Soboru Watykańskiego). Lubię się z nich modlić. Masz taki i nie wiesz co z nim zrobić? Jeśli chcesz, aby modlitewnik trafił w dobre ręce, albo chcesz sprawić mi radość, to skontaktuj się ze mną i zwyczajnie przyślij mi go. :) Będę bardzo wdzięczy. A dodatkowo zawartość modlitewnika wzbogaci mój dział modlitw na stronie i może ktoś jeszcze skorzysta.

Duchowe zamyślenie: Uroczystość Objawienia Pańskiego (6.01.2013) Rok "C"

Uroczystość Objawienia Pańskiego przypomina nam, że wiara jest drogą nieustannego poszukiwania Chrystusa, i że na tej drodze nie możemy się zatrzymywać. Wszelka stagnacja duchowa oznacza cofanie się wstecz, śmierć żywej wiary. Szczerze jest to moja szczególnie ulubiona uroczystość, pełna mistyki. Bóg, który prowadzi na spotkanie ze sobą - pozwalający się poznać - i człowiek poznający prawdę, która wyzwala. Po drugie - spotkanie, które prowadzi do powrotu do swoich (już jako świadek) ale powrotu "inną drogą" - drogą posłuszeństwa Słowu, drogą odrzucenia knowań Heroda. I na koniec "oddać pokłon" - wyznanie w Jezusie Pana i Zbawiciela jest źródłem przemiany serca.

Która postawa króla jest mi bliższa, jednego z trzech, który wkłada wysiłek, aby odnaleźć Pana i oddać mu pokłon? Czy może Heroda, który do Zbawiciela ma przysłowiowy "rzut beretem" ale nie zamierza tam się udać? Czy jestem otwarty na spotkanie z Bogiem, który się objawia? Czy może wolę ciepły i wygodny pałac grzechu i zamknięcia na Słowo.

Homilia z dzisiejszej 19.15 (końcówka tradycyjnie zakręcona):

Dzisiejsze czytania: Iz 60,1-6; Ps 72,1-2.7-8.10-13; Ef 3,2-3a.5-6; Mt 2,3; Mt 2, 1-12

 

 

„Pokora wiary, wspólnej wiary z wiarą Kościoła wszystkich czasów zawsze będzie w konflikcie z panującą mądrością tych, którzy trzymają się tego, co pozornie bezpieczne. Ten, kto żyje wiarą Kościoła i głosi ją, w wielu punktach nie pasuje do panujących poglądów, zwłaszcza w naszych czasach”- mówił dziś Benedykt XVI podczas Mszy św. w bazylice watykańskiej.

 

Ps. Ps. Coroczny "problem" poruszałem tu: "K+M+B 2013" czy raczej "C+M+B 2013"? .

 

 

Ps2. Oglądałem dziś część transmisji z "Orszaku Trzech Króli" - i powiem, że byłem niezwykle zbudowany świadectwami ludzi w nim uczestniczących. To naprawdę niezwykle piękna inicjatywa. Aż żałuję, że obowiązki parafialne nie pozwalają mi w tym uczestniczyć. Ale każdego zachęcam - warto.

 

W kontekście gwiazdy :) mój ulubiony "Psalm o gwieździe".
- za Gwiazdą na spotkanie z Bogiem żywym.

"Niech to światło ogromne stanie się naszym domem
niech w promieniach tej gwiazdy ręce ogrzeje każdy".

 

Tak dla ŻYCIA

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Każde poczęte dziecko ma unikalny kod DNA!!! Tak mówi nauka i tak wychodzi w badaniach laboratoryjnych. Jest to zatem jego/jej (dziecka) ciało. Niech świat pozwoli im żyć, rosnąć, rozwijać się. TAK DLA ŻYCIA!

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Pray for peace!

http://tmoch.net/jupgrade/images/grafika2020/Serce_Jezusa_ikona_.jpgNajświętsze Serce Pana Jezusa
- zmiłuj się nad nami

Kromka Słowa!

 Zintegrowana baza tekstów papieskich:

* [Jan Paweł II: Przemówienia i orędzia]

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
U mnie dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)


Pan mój i Bóg mój

Biblia


- materiały dodatkowe

 Parafia św. Mikołaja w Grójcu

www [ -> ]

     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2022 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.