Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Duchowe zamyślenie: Uroczystość Objawienia Pańskiego (6.01.2013) Rok "C"

Uroczystość Objawienia Pańskiego przypomina nam, że wiara jest drogą nieustannego poszukiwania Chrystusa, i że na tej drodze nie możemy się zatrzymywać. Wszelka stagnacja duchowa oznacza cofanie się wstecz, śmierć żywej wiary. Szczerze jest to moja szczególnie ulubiona uroczystość, pełna mistyki. Bóg, który prowadzi na spotkanie ze sobą - pozwalający się poznać - i człowiek poznający prawdę, która wyzwala. Po drugie - spotkanie, które prowadzi do powrotu do swoich (już jako świadek) ale powrotu "inną drogą" - drogą posłuszeństwa Słowu, drogą odrzucenia knowań Heroda. I na koniec "oddać pokłon" - wyznanie w Jezusie Pana i Zbawiciela jest źródłem przemiany serca.

Która postawa króla jest mi bliższa, jednego z trzech, który wkłada wysiłek, aby odnaleźć Pana i oddać mu pokłon? Czy może Heroda, który do Zbawiciela ma przysłowiowy "rzut beretem" ale nie zamierza tam się udać? Czy jestem otwarty na spotkanie z Bogiem, który się objawia? Czy może wolę ciepły i wygodny pałac grzechu i zamknięcia na Słowo.

Homilia z dzisiejszej 19.15 (końcówka tradycyjnie zakręcona):

Dzisiejsze czytania: Iz 60,1-6; Ps 72,1-2.7-8.10-13; Ef 3,2-3a.5-6; Mt 2,3; Mt 2, 1-12

 

 

„Pokora wiary, wspólnej wiary z wiarą Kościoła wszystkich czasów zawsze będzie w konflikcie z panującą mądrością tych, którzy trzymają się tego, co pozornie bezpieczne. Ten, kto żyje wiarą Kościoła i głosi ją, w wielu punktach nie pasuje do panujących poglądów, zwłaszcza w naszych czasach”- mówił dziś Benedykt XVI podczas Mszy św. w bazylice watykańskiej.

 

Ps. Ps. Coroczny "problem" poruszałem tu: "K+M+B 2013" czy raczej "C+M+B 2013"? .

 

 

Ps2. Oglądałem dziś część transmisji z "Orszaku Trzech Króli" - i powiem, że byłem niezwykle zbudowany świadectwami ludzi w nim uczestniczących. To naprawdę niezwykle piękna inicjatywa. Aż żałuję, że obowiązki parafialne nie pozwalają mi w tym uczestniczyć. Ale każdego zachęcam - warto.

 

W kontekście gwiazdy :) mój ulubiony "Psalm o gwieździe".
- za Gwiazdą na spotkanie z Bogiem żywym.

"Niech to światło ogromne stanie się naszym domem
niech w promieniach tej gwiazdy ręce ogrzeje każdy".

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Sł. Boży ks. Kard. Stefan Wyszyński

 

Pray for peace!

 

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)

Biblia

Bądź za życiem!

 
Parafia św. Mikołaja w Grójcu

Dowiedz się! Co oznacza ΦΩΣ-ΖΩΗ? Czym jest Ruch "Światło-Życie"

oraz jego gałąź rodzinna Domowy Kościół

a także dzieło Krucjata Wyzwolenia Człowieka ?

 Ks. Franciszek Blachnicki
 

 Ks. Wojciech Danielski

    

Odwiedza nas 45 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
6931645

 Copyright © 2020 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r. 
Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :) Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->].