Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Stop Christian massacre now!

W internecie trwa akcja społeczna "Stop Christian massacre now!", mająca na celu zwrócenie uwagi świata na masowe prześladowanie i brutalne mordowanie chrześcijan w Iraku. Odwiedź strony: "Dołącz do akcji", "Ludobójstwo chrześcijan w Iraku ciągle trwa..." i włącz się do akcji.

Strona wydarzenia na fb: https://www.facebook.com/events/281521762051907/

Przemyślnie na marginesie:

Akcja niezwykle klarowna i potrzebna. Połączona z modlitwą o pokój jest dodatkowo cenna. Jednak kiedy zobaczyłem komentarze internautów pod linkiem faceBóg (na szczęście sukcesywnie usuwane) aż resztki włosów z mojej głowy stanęły mi dęba. Otóż są osoby, które pod własnym imieniem i nazwiskiem {często chowające się za avatarem), kiedy akcja dotyczy ludobójstwa, szpanują swoim antykatolicyzmem i ateizmem mówiąc mniej więcej coś takiego "oj biedni katolicy, zapomnieli już o Krucjatach i teraz ze strachu o swoje życie nagłaśniają takie wydarzenia" - jeden dodał "kto mieczem wojuje od miecza ginie". Nie będę cytował w całości tych wpisów ani nie podam autorów (choć należałby się im zdjęcie "tych państwa nie obsługujemy"). Nasuwają mi się określenia "nieludzka znieczulica", "szatańskie zaślepienie", "totalitarna dusza". Czy można być aż tak zaślepionym?  Żeby nie zapytać "czy można być tak głupim"? Nie bez znaczenia jest np. to, że często wśród polubień mają pewną partię "TR", lub inne strony antykatolickie. Czy ten sam człowiek powie "nic się nie dzieje, sami są sobie winni" i odniesie to do np. Auschwitz albo Wołynia. Chyba za absurd należy uważać takie myślenie, że "Polacy zabijani w KL byli sobie winni, bo pokonali Niemców pod Grunwaldem" albo  "Polacy byli sobie winni, że ich Ukraińcy mordowali, bo polityka Polski była taka a nie inna". {pewnie - jakby się zapytać - to dana osoba byłaby też za aborcją} Włos się jeży. A masa osób jest w stanie powiedzieć, "ci w Iraku są sobie winni, bo są chrześcijanami a Kościół robił to a to w średniowieczu".

Autorom wpisów (hejterom, trollom) radzę: Nie jesteś zainteresowany jakimkolwiek wkładem w solidarność z mordowanymi - nie epatuj swoim totalitaryzmem - bo po takich wypowiedziach bliżej ci do nazisty lub czekisty niż humanisty (prawdy nie oszukasz). Inaczej to tylko różnica w umundurowaniu. Otaczam modlitwą.

Liturgia dnia

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp


Parafia św. Anny w Piasecznie

Sł. Boży ks. Kard. Stefan Wyszyński

 

Pray for peace!

 

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)

Biblia

Bądź za życiem!

 
Parafia św. Mikołaja w Grójcu

Dowiedz się! Co oznacza ΦΩΣ-ΖΩΗ? Czym jest Ruch "Światło-Życie"

oraz jego gałąź rodzinna Domowy Kościół

a także dzieło Krucjata Wyzwolenia Człowieka ?

 Ks. Franciszek Blachnicki
 

 Ks. Wojciech Danielski

    

Odwiedza nas 51 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
6622156

 Copyright © 2020 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r. 
Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :) Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->].