Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

OJDE 2012

W dn. 9-11.11.2012 w Zduńskiej Woli odbyła się OJDE (Oaza Jedności Diakonii Ewangelizacji) - jest to doroczne spotkanie przedstawicieli wszystkich DE z całej Polski. Poniżej (dla zainteresowanych) zamieszczam moje dwie konferencje oraz towarzyszącą im prezentację. W miarę spływania materiałów i podsumowań będę dodawał kolejne notki i zdjęcia.

 

 

formacja-w-diakonii.pps

oraz lektura ewangelizatora (trochę poprawiłem materiały, ale tylko na tyle starczyło czasu):
http://dde.warszawa.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=98&Itemid=9dd0

<><

 

Notka (relacja) ze strony http://www.odrobinanadziei.pl/

Przedstawiciele Diecezjalnych Diakonii Ewangelizacji z całej Polski jak co roku zjechali się, by przeżyć Oazę Jedności Diakonii Ewangelizacji. Tym razem zawitali do Zduńskiej Woli. Celem OJDE było podzielenie się wnioskami/ spostrzeżeniami/ doświadczeniami dotyczącymi pracy rocznej oraz budowanie jedności poprzez wzajemne poznawanie się członków poszczególnych grup.

Rozpoczęliśmy w piątek Eucharystią, której przewodniczył ks. Grzegorz Szumera z Archidiecezji Częstochowskiej, a homilię wygłosił ks. Tomasz Moch (DE archidiecezji warszawskiej). Poruszył on temat świątyni jako szczególnego miejsca służącego do uwielbienia Boga, ale i miejsca przyjęcia przez nas sakramentów - a szczególnie Chrztu - czyli źródła naszej wiary. Wyjaśniał, że świątynia powstaje dzięki pracy wielu ludzi - tak samo, jak nasza osobowość jest kształtowana przez tych, którzy nas otaczają. Puentą było zdanie kapłana, że Pan Bóg już w czasie chrztu zawarł z nami przymierze, którego nigdy nie zerwie. Po Eucharystii nastąpiło przedstawienie delegacji, które przybyły z różnych części nie tylko naszego kraju. Ogromną radością była obecność trzyosobowej delegacji CDE z Czech. Wysłuchaliśmy także konferencji księdza Grzegorza nt. Synodu o Nowej Ewangelizacji. Finałem dnia pierwszego była modlitwa uwielbienia. A potem już tylko nieobowiązkowe rozmowy wieczorne przy herbacie, które – tradycyjnie już - trwały do późnych godzin nocnych.

Drugi dzień obfitował w konferencje. Tematem tych prowadzonych przez Krzysztofa Najdowskiego (na co dzień trenera liderów różnych grup) były cechy liderów grup ewangelizacyjnych oraz szkolenia e - liderów (podstawowe narzędzia i środki przekazu). Blokiem poświęconym poszczególnym etapom formacji w diakonii zajął się ksiądz Tomasz Moch. Eucharystię przeżyliśmy pod przewodnictwem księdza Dariusza Babiaka z diecezji zamojsko-lubaczowskiej. Zaskakującą homilię wygłosił ksiądz Grzegorz Szumera. Mówił o wartości pieniądza w dziele ewangelizacji. Pouczył nas, że cel, na jaki poświęcamy pieniądze powinien być w bliższej lub dalszej perspektywie ukierunkowany na dobro naszych braci. Nie musimy się troszczyć o finanse, gdy naszym skarbem jest Jezus Chrystus. Ostatnim punktem sobotniego planu była modlitwa, w czasie której prosiliśmy w intencji naszych diecezji oraz ich rozwoju - aby Pan Bóg był przez nie uwielbiony. Następnie odpowiedzialni nakładali ręce na każdego członka diakonii i wstawiali się za nami prosząc o Słowo na czas pracy w najbliższym roku.

Niedziela była momentem podsumowania naszej pracy rocznej i samej OJDE. Rozpoczęliśmy Eucharystią celebrowaną przez księdza Mariusza Suska, który jest odpowiedzialny za Sekretariat ds. Nowej Ewangelizacji Archidiecezji Krakowskiej. Do zadań ks. Dariusza Babiaka należało wygłoszenie homilii, która tym razem dotyczyła naszego życiowego planu. Kapłan zapewniał, że nasze życie stanie się poukładane tylko wtedy, gdy umieścimy w sercu Pana Boga, a ogrom obowiązków nie powinien przesłaniać mojej relacji z Panem. W części konferencyjnej ksiądz Mariusz dzielił się z nami doświadczeniem ewangelizacji Krakowa; trudami i radościami podczas przygotowania i przeprowadzania akcji pod hasłem „Bliżej! Mocniej! Więcej!”. Rekolekcje zakończyliśmy świadectwami i podziękowaniami za wspólnie przeżyty czas.

Niech Pan Bóg będzie w nas uwielbiony!
T.S.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Liturgia dnia

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Sł. Boży ks. Kard. Stefan Wyszyński

 

Pray for peace!

 

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)

Biblia

Bądź za życiem!

 
Parafia św. Mikołaja w Grójcu

Dowiedz się! Co oznacza ΦΩΣ-ΖΩΗ? Czym jest Ruch "Światło-Życie"

oraz jego gałąź rodzinna Domowy Kościół

a także dzieło Krucjata Wyzwolenia Człowieka ?

 Ks. Franciszek Blachnicki
 

 Ks. Wojciech Danielski

    

Odwiedza nas 48 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
6750923

 Copyright © 2020 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r. 
Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :) Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->].