Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Internetowe Rekolekcje Wielkopostne 2021 (dla dzieci, młodzieży, dorosłych)

Tutaj znajdziecie zaproszenia na ciekawe Rekolekcje Wielkopostne organizowane w tym roku (2021) w sieci.

 

 

1. 

 

  Ojcowskie serce – rekolekcje wielkopostne o modlitwie „Ojcze nasz” z perspektywy św. Józefa przygotowane przez Profeto.pl. To 8-odcinkowy cykl to rozważania modlitwy „Ojcze nasz” z perspektywy św. Józefa. Wideo-rozważania prowadzi bp Artur Ważny, biskup pomocniczy diecezji tarnowskiej.

Odcinki rekolekcji będą ukazywały się od 22 lutego w kolejne poniedziałki i czwartki Wielkiego Postu na portalu profeto.pl i emitowane w Radiu Profeto.

 

 

 

2.

 

  "PRAGNĘ" - to tytuł rekolekcji, które przygotowała redakcja FranciszkanieTV na Wielki Post 2021. Zapraszam  serdecznie od I niedzieli, 21 lutego. Poprowadzi je dla Was o. Michał Nowak OFMConv. Odcinki w każdy poniedziałek, środę i piątek Wielkiego Postu, zaczynając od 22 lutego, na YT: https://www.youtube.com/user/FranciszkanieTV/videos .

 

 

 

3.

 

  "Od Ciebie zależy jaki świat zbudujesz" - rekolekcje wielkopostne prowadzone przez fundację smsznieba

Te rekolekcje pomogą nam:

  • Ocenić w jakim miejscu dziejowym jesteśmy i co jako ludzie, którym podarowana została ziemia, by się o nią troszczyć, z tym darem uczyniliśmy?
  • Przyjrzeć się temu, kto jest naszym prawdziwym bliźnim i w jaki sposób możemy służyć sobie nawzajem opatrując nasze rany?
  • Odkryć jak po takim wstrząsie otworzyć się na świat, który zdaje się być bardziej zagrożeniem niż przyjazną planetą?
  • Przemyśleć, czy jako katolicy mamy jakiś wpływ na sprawy społeczno - polityczne, czy jest możliwy dialog i porozumienie?
  • Zdecydować w jaki sposób nasza wiara w Jezusa, Zbawiciela świata może służyć ludzkości, by wzrastało braterstwo w świecie tak jak je zapragnął Bóg?

 
Termin i godziny: Rekolekcje odbędą się 22-25 lutego 2021.

Każdego z dni prowadzimy na żywo dwie tury, z których możesz wybrać tą która pasuje Ci godzinowo. Do wyboru godz. 9:00 - 11:00 oraz 20:30 - 22:30.
 
Zapisy: przez formularz na stronie: https://smsznieba.pl/rw2021.
 
Koszt - sam wybierasz. Sam decydujesz o wsparciu rekolekcji. Możesz wybrać ofiarę finansową w dowolnej kwocie lub modlitewną (do zaznaczenia w formularzu).

 

 

 

 

4.

 

Rekolekcje dla dorosłych "Być człowiekiem sumienia" głosi ks. biskup Arkadiusz Okroj. Rekolekcje dla młodzieży prowadzi ks. Krzysztof Piątek, diecezjalny duszpasterz młodzieży. Wszytko na yt Radia Głos (Katolicka Rozgłośnia Diecezji Pelplińskiej): https://www.youtube.com/channel/UCZ99wVW_lGv05b1wljSZUHA/videos oraz na stronie http://nacalyswiat.pl/. Na kanale również rekolekcje dla dzieci #NieDzielić (17-19 luty) i dla przedszkolaków.

 

 

 

5.

 

  Rekolekcje wielkopostne dla dzieci przygotowane przez "Miłujcie się TV". Wszytko na yt: https://www.youtube.com/channel/UCwWTGCtWoZrmlHY1MW0pjVA/videos

 

 

 

6.

 

  Rekolekcji dla Dzieci: "W drogę ZA JEZUSEM - krok po kroku, z Maryją u boku", przygotowane przez "Fundację Tota Tua". Od poniedziałku do czwartku oraz w soboty - na fb i yt lub yt2 - będą kolejne odcinki Rekolekcji a w piątki będą się pojawiać odcinki specjalne - Droga Krzyżowa dla Dzieci.

 

 

 

 

 

 

 

Rekolekcje szkolne:

 

 

Przekazuję informacje z Wydziału Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży Archidiecezji Warszawskiej.

 

 Rekolekcje wielkopostne dla dzieci i młodzieży

W związku ze zbliżającym się okresem Wielkiego Postu i organizacją rekolekcji dla dzieci i młodzieży w parafiach, a także mając na uwadze nadal obowiązujące obostrzenia pandemiczne dotyczące funkcjonowania szkół oraz dozwolonej liczby osób w kościele Wydział Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży przygotowuje propozycję rekolekcji w formie ONLINE. Rekolekcje będą obejmowały następujące etapy edukacyjne:1 grupa – klasy 1-4 SP (siostry Salezjanki z parafii św. Zygmunta i Łomianek)

 

2 grupa – klasy 5-6 SP (ks. Marcin Żurek, katecheta z parafii bł. Władysława z Gielniowa na Ursynowie). W czasie rekolekcji dla klas 5-6 poruszy trzy tematy: “Nie jesteś sam”, “Jak zwyciężać”, “Małe jest piękne”.

 

3 grupa – klasy 7-8 SP – (ks. Jakub Pytlakowski, ks. Grzegorz Pakowski, duszpasterze młodzieży z parafii św. Szczepana w Raszynie). “Wybrańcy”, bo taki tytuł noszą rekolekcje, mają formę fabularną i opowiadają o historii Gedeona.

 

4 grupa – szkoły ponadpodstawowe (Liceum, Technikum) – (ks. Kamil Falkowski, asystent diecezjalny Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Akcji Katolickiej). ks. Kamil zaprosi młodzież “na spacer po Warszawie”. Kolejne etapy tego “spaceru” i odcinki zatytułował: “Bądź gotów do tańca i do różańca”, “Bądź gotów na dobre i na złe”, “Bądź gotów, trwa aktualizacja”.

 

5 grupa – studenci – (ks. Artur Pająk, duszpasterz akademicki).Linki do przygotowanych materiałów video, trwających 30-35 min na każdy dzień rekolekcyjny (3 dni rekolekcji) zostaną opublikowane na stronie Archidiecezji oraz wysłane newsletterem do katechetów oraz księży na początku marca.

 

 

 

  Wielkopostne Rekolekcje On-line z Katechezą 2.0

Alternatywną propozycją są rekolekcje organizowane również w formie online przez fundację „Wypłyń na głębię”.
Fundacja (znana między innymi z programu wsparcia katechetów “Katecheza 2.0”) przygotowuje interaktywne wydarzenie on-line będące alternatywną formą rekolekcji na czas “lockdownu” i nauczania zdalnego. Rekolekcje odbędą się w dniach 22-24 marca w formie zdalnej. Katechetom i duchownym zostaną udostępnione specjalne, interaktywne filmy oraz materiały dydaktyczne, które będą mogli udostępnić uczniom. Materiały w angażujący sposób przygotowują młodzież do Wielkiego Tygodnia i Świąt Wielkanocnych.

Wydarzenie odbędzie się na platformie www.katechezadwazero.pl w ramach programu “Katecheza 2.0”, który od maja zeszłego roku oferuje darmowe, regularne wsparcie polskich katechetom, duchownym, wychowawcom i rodzicom w nauczaniu religii.

Na udział w “Wielkopostnych Rekolekcjach On-line z Katechezą 2.0” można się zapisać na stronie www.katechezadwazero.pl/rekolekcje2021

Pierwsze szczegóły na temat  “Rekolekcji Wielkopostne On-line z Katechezą 2.0” znajdują się poniżej:

  • Skierowane są do uczniów w wieku od 13 do 19 lat - Forma i treść będzie dostosowana do młodzieży szkolnej;
  • Odbędą się zdalnie w dniach 22-24 marca 2021 r. Rekolekcje będą przebiegać w całości on-line w marcu 2021 za pośrednictwem naszego serwisu;   
  • Pierwszym prelegentem jest wspaniały kapłan i raper - Ks. Jakub Bartczak (zobacz jeden z wielu teledysków);   
  • Nagrania wideo na potrzeby rekolekcji w Ziemi Świętej! Obecnie Izrael jest miejscem niedostępnym dla pielgrzymów i turystów. Rekolekcje online w łączności z Ziemią Świętą będą szczególnie atrakcyjne dla młodzieży, ukazując miejsca w których dokonywały się kluczowe wydarzenia w historii Zbawienia.

O szczegółach wydarzenia autorzy informują na bieżąco za pomocą newslettera do którego można zapisać się klikając w link: http://bit.ly/fwng-newsletter lub na stronie www.katechezadwazero.pl.

Można zgłosić wstępną chęć udziału swojej szkoły, klasy lub parafii na stronie www.katechezadwazero.pl/rekolekcje2021.

“Zachęcamy również do zapisania się do naszego newslettera oraz założenia konta
w naszym serwisie katechezadwazero.pl aby korzystać z materiałów dydaktycznych służących nauczaniu religii w szkołach.” - mówią twórcy programu.

 

   Rekolekcje wielkopostne w TVP3

Redakcja Audycji Katolickich wychodząc naprzeciw aktualnym potrzebom, przygotowała cykl spotkań rekolekcyjnych na Wielki Post, które emitowane będą w TVP3 dla trzech grup wiekowych: dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych.

Rekolekcje będą emitowane w następujących terminach i porach:

1) Rekolekcje dla dzieci 22-24 marca o godz. 9.30. Poprowadzi ks. Adam Węgrzyn SDB. Konwencja nauk rekolekcyjnych dla najmłodszych zostanie utrzymana w stylistyce programu „Ziarno”. Pojawi się w nich także Ciocia Ewelina i s. Maria Trukan FMA, która przy pomocy doświadczeń naukowych zachęci dzieci do szukania i rozpoznawania Pana Boga w świecie.

2) Rekolekcje dla młodzieży 22-24 marca o godz. 12.30. Cykl trzech spotkań opartych na czytaniach Pisma Świętego, poprowadzi o. Lech Dorobczyński OFM wraz z twórcami programu młodzieżowego „Studio Raban”- Pauliną Worożbit oraz Michałem „Paxem” Bukowskim.   

3) Rekolekcje dla dorosłych 26-28 marca o godz. 20.30. Wychodząc naprzeciw wielkiemu zapotrzebowaniu na Słowo Boże, cykl spotkań dla dorosłych poprowadzi znany biblista i rekolekcjonista, ks. Wojciech Węgrzyniak.

Każda seria rekolekcji (dzieci, młodzież, dorośli) odbędzie się  w cyklu trzech 23 minutowych odcinków. Rekolekcje będą również dostępne na VOD oraz w mediach społecznościowych. W odpowiednim czasie pojawią się linki.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

* Dla oazowiczów: Trwamy w przygotowaniu na świętowanie 100-lecia urodzin ks. Franciszka Blachnickiego ( 24 marca 2021) oraz dziękujemy za życie ks. Wojciecha Danielskiego, którego 35 rocznicę śmierci (24 grudnia 2020) niedawno obchodziliśmy.

Tak dla ŻYCIA

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Rok 2021 został ogłoszony w Polsce Rokiem Prymasa Stefana Wyszyńskiego. W tym roku przypada 120. rocznica urodzin i 40. rocznica śmierci Prymasa Tysiąclecia.

 

Pray for peace!

 

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)


Pan mój i Bóg mój

Biblia

Rok Św. Jakuba

 
Parafia św. Mikołaja w Grójcu

Dowiedz się! Co oznacza ΦΩΣ-ΖΩΗ? Czym jest Ruch "Światło-Życie"

oraz jego gałąź rodzinna Domowy Kościół

a także dzieło Krucjata Wyzwolenia Człowieka ?

 Ks. Franciszek Blachnicki
 

 Ks. Wojciech Danielski

    

Odwiedza nas 55 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
7276493

 Copyright © 2021 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r. 
Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :) Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->].