Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Duchowe zamyślenie: Popielec (10.02.2016) Rok "C"

Stwórz, o Boże, we mnie serce czyste
i odnów we mnie moc ducha.
Przywróć mi radość z Twojego zbawienia
i wzmocnij mnie duchem ofiarnym.

Nawracać się i wierzyć w Ewangelię - plan na dziś, plan na całe życie, bo choć jesteśmy prochem, choć nasze życie jest kruche i ulotne, to jednocześnie jesteśmy wezwani do życia wiecznego. Nasze przemijanie uzmysławia nam, że czas jest krótki, że czas jest darem a stąd nie warto go marnować lub przeżywać byle jak. Podejmując uczynki miłości sprawiamy, że nasz czas jest pełny, wypełnia się dobrą treścią. Źródłem tego jest dobry Bóg. Na Nim i z Nim możemy budować piękne i szczęśliwe życie.

Homilia z 6:30

i z 18:30

Dzisiejsze czytania: Jl 2,12-18; Ps 51,3-6.12-14.17; 2 Kor 5,20-6,3; Jl 2,13; Mt 6,1-6.16-18

ZAPROSZENIA na WIELKOPOSTNE REKOLEKCJE w SIECI:

Zachęcam do uczestniczenia w wielkopostnych rekolekcjach internetowych np. "Jezus nie zabawia" - które prowadzi brat Patefon OFMConv, lub prowadzonych przez o. Szustaka "Jednym Słowem" czy do śledzenia rozważań w aplikacji Modlitwa w drodze. Te ostatnie  przygotowane zostały we współpracy z siostrami ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Co tydzień, w niedziele, będzie konferencja o Bożym Miłosierdziu, napisana i odczytana przez Siostry.

Dlaczego popiół i dlaczego te słowa? Wyjaśnia bp. Grzegorz Ryś.

Liturgia dnia

Sł. Boży ks. Kard. Stefan Wyszyński

Pray for peace!

Kromka Słowa!

Pontifex_pl

Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)

Biblia

Bądź za życiem!

Dowiedz się! Co oznacza ΦΩΣ-ΖΩΗ? Czym jest Ruch "Światło-Życie"

oraz jego gałąź rodzinna Domowy Kościół

a także dzieło Krucjata Wyzwolenia Człowieka ?

Ks. Franciszek Blachnicki

Ks. Wojciech Danielski

Odwiedza nas 79 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
5899582

Copyright © 2020 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r. 
Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :) Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->].