Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Prośba! :) Zbieram i kolekcjonuję stare modlitewniki (sprzed II Soboru Watykańskiego). Lubię się z nich modlić. Masz taki i nie wiesz co z nim zrobić? Jeśli chcesz, aby modlitewnik trafił w dobre ręce, albo chcesz sprawić mi radość, to skontaktuj się ze mną i zwyczajnie przyślij mi go. :) Będę bardzo wdzięczy. A dodatkowo zawartość modlitewnika wzbogaci mój dział modlitw na stronie i może ktoś jeszcze skorzysta.

Duchowe zamyślenie: Epifania - Uroczystość Objawienia Pańskiego (06.01.2016) Rok "C"

Giotto "Pokłon mędrców", kaplica Scrovegni, Padwa, ok. 1306-1309.

Wyzwoli bowiem biedaka, który Go wzywa,
i ubogiego, co nie ma opieki.
Zmiłuje się nad biednym i ubogim,
nędzarza ocali od śmierci.

Bóg się objawia, to znaczy, daje się rozpoznać. Czasem są to wielkie znaki, czasem wręcz niedostrzegalne, ale wszystkie są po to, abyśmy doszli do spotkania z Panem. Bóg specjalnie nie daje nam wszystkiego "na widelcu" aby zaangażować nas samych, aby wiadomość o tym, że Bóg jest i działa pośród nas, była dla nas ważniejsza niż tylko news z programu informacyjnego. Lubię w te dni wracać do nauczania Benedykta XVI z ŚDM z Kolonii (choć niestety nie dane mi było być tam osobiście) i również poczuć się zaproszonym do naśladowania Mędrców, aby iść do Jezusa, aby pozwolić się prowadzić gwieździe, by wrócić przemienionym i szczęśliwym.

Dziś w wielu miastach -  w tym pierwszy raz w Piasecznie - odbędą się Orszaki Trzech Króli. Prosty sposób, aby przeżyć to pielgrzymowanie. Jezus nie może pozostać dla nas anonimowy (daleki), jest bowiem darem dla całego świata. Dlatego dziś cieszymy się, że cały świat, tęskniący za prawdziwą prawdą, może ją odnaleźć w Jezusie. Niech i nam dziś Jezus objawi swoją miłość i wielkość. Niech i nas nauczy rozpoznawania Jego znaków. Niech nas prowadzi drogami prawdy i wolności.

 

Homilia z 13:00

 

 Dzisiejsze czytania: Iz 60,1-6; Ps 72,1-2.7-8.10-13; Ef 3,2-3a.5-6; Mt 2,3; Mt 2, 1-12


Ps. Co do dorocznego sporu mój tekst ""K+M+B 2013" czy raczej "C+M+B 2013"? ". Natomiast pod tym linkiem kilka słów wyjaśniających znaczenie imion Trzech Króli "www.naszczas.pl".

 

 

 

Ubogacające video komentarze:

 

       Daję Słowo - Franciszkanie.tv

 

 

 

 

 

Tak dla ŻYCIA

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Każde poczęte dziecko ma unikalny kod DNA!!! Tak mówi nauka i tak wychodzi w badaniach laboratoryjnych. Jest to zatem jego/jej (dziecka) ciało. Niech świat pozwoli im żyć, rosnąć, rozwijać się. TAK DLA ŻYCIA!

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Pray for peace!

http://tmoch.net/jupgrade/images/grafika2020/Serce_Jezusa_ikona_.jpgNajświętsze Serce Pana Jezusa
- zmiłuj się nad nami

Kromka Słowa!

 Zintegrowana baza tekstów papieskich:

* [Jan Paweł II: Przemówienia i orędzia]

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
U mnie dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)


Pan mój i Bóg mój

Biblia


- materiały dodatkowe

 Parafia św. Mikołaja w Grójcu

www [ -> ]

     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2022 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.