Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Duchowe zamyślenie: Epifania - Uroczystość Objawienia Pańskiego (06.01.2016) Rok "C"

Giotto "Pokłon mędrców", kaplica Scrovegni, Padwa, ok. 1306-1309.

Wyzwoli bowiem biedaka, który Go wzywa,
i ubogiego, co nie ma opieki.
Zmiłuje się nad biednym i ubogim,
nędzarza ocali od śmierci.

Bóg się objawia, to znaczy, daje się rozpoznać. Czasem są to wielkie znaki, czasem wręcz niedostrzegalne, ale wszystkie są po to, abyśmy doszli do spotkania z Panem. Bóg specjalnie nie daje nam wszystkiego "na widelcu" aby zaangażować nas samych, aby wiadomość o tym, że Bóg jest i działa pośród nas, była dla nas ważniejsza niż tylko news z programu informacyjnego. Lubię w te dni wracać do nauczania Benedykta XVI z ŚDM z Kolonii (choć niestety nie dane mi było być tam osobiście) i również poczuć się zaproszonym do naśladowania Mędrców, aby iść do Jezusa, aby pozwolić się prowadzić gwieździe, by wrócić przemienionym i szczęśliwym.

Dziś w wielu miastach -  w tym pierwszy raz w Piasecznie - odbędą się Orszaki Trzech Króli. Prosty sposób, aby przeżyć to pielgrzymowanie. Jezus nie może pozostać dla nas anonimowy (daleki), jest bowiem darem dla całego świata. Dlatego dziś cieszymy się, że cały świat, tęskniący za prawdziwą prawdą, może ją odnaleźć w Jezusie. Niech i nam dziś Jezus objawi swoją miłość i wielkość. Niech i nas nauczy rozpoznawania Jego znaków. Niech nas prowadzi drogami prawdy i wolności.

 

Homilia z 13:00

 

 Dzisiejsze czytania: Iz 60,1-6; Ps 72,1-2.7-8.10-13; Ef 3,2-3a.5-6; Mt 2,3; Mt 2, 1-12


Ps. Co do dorocznego sporu mój tekst ""K+M+B 2013" czy raczej "C+M+B 2013"? ". Natomiast pod tym linkiem kilka słów wyjaśniających znaczenie imion Trzech Króli "www.naszczas.pl".

 

 

 

Ubogacające video komentarze:

 

       Daję Słowo - Franciszkanie.tv

 

 

 

 

Liturgia dnia

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Sł. Boży ks. Kard. Stefan Wyszyński

 

Pray for peace!

 

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)

Biblia

Bądź za życiem!

 
Parafia św. Mikołaja w Grójcu

Dowiedz się! Co oznacza ΦΩΣ-ΖΩΗ? Czym jest Ruch "Światło-Życie"

oraz jego gałąź rodzinna Domowy Kościół

a także dzieło Krucjata Wyzwolenia Człowieka ?

 Ks. Franciszek Blachnicki
 

 Ks. Wojciech Danielski

    

Odwiedza nas 287 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
6753137

 Copyright © 2020 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r. 
Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :) Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->].