Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Duchowe zamyślenie: Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, Maryi (01.01.2016) Rok "C"

http://tmoch.net/jupgrade/foto2006a/taize.jpgNiech Bóg się zmiłuje nad nami i nam błogosławi;
niech nam ukaże pogodne oblicze.
Aby na ziemi znano Jego drogę,
Jego zbawienie wśród wszystkich narodów.

Co roku - na początek Nowego Roku - śpiewamy w psalmie słowa "Niech Bóg się zmiłuje nad nami i nam błogosławi, niech nam ukaże pogodne oblicze". W tym roku w sposób szczególny ta prośba się spełnia. Widzimy pogodne i miłosierne oblicze Ojca patrząc na Jego Syna. Papież Franciszek w bulli na Jubileusz Miłosierdzia napisał do nas "Jezus Chrystus jest obliczem miłosierdzia Ojca". Początek roku kalendarzowego to dobra okazja, aby zadać sobie pytanie, czy my naprawdę w to wierzymy. I nie tylko na poziomie naszego intelektu, ale czy ta wiara obecna jest w naszych uczynkach? Maryja jest dla nas patronką takiego zawierzenia. Doświadczenie Boga zachowuje w swoim sercu. Nie pozwala, aby proza życia odebrała jej to, co otrzymuje od Boga. Prośmy tą, którą mamy prawo nazywać Bożą Rodzicielką, aby uczyła nas takiej jednoznaczności, gdzie Jezus jest najważniejszy.

Najlepszego - tj. Bożego - błogosławionego Nowego Roku 2016!

 

 

Homilia z "mszy sylwestrowej" z 23:00

Homilia z 13:00

Homilia z 20:00

Dzisiejsze czytania: Lb 6,22-27; Ps 67,2-3.5.8; Ga 4,4-7; Hbr 1,1-2; Łk 2,16-21

 

 

 

Warto też zapoznać się z papieskim "Orędziem Ojca świętego Franciszka na Światowy Dzień Pokoju 2016" - zaczyna się mocnymi słowami: "Bóg nie jest obojętny! Dla Boga ludzkość jest ważna, Bóg jej nie opuszcza!".

Polecam też dzisiejszą homilię pp. Franciszka: "Homilia Papieża Franciszka wygłoszona podczas Uroczystości Bożej Rodzicielki Maryi" oraz rozważanie przed Anioł Pański: "Papież Franciszek o pokoju, który musimy pielęgnować i zdobywać".

 

 

Liturgia dnia

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Sł. Boży ks. Kard. Stefan Wyszyński

 

Pray for peace!

 

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)

Biblia

Bądź za życiem!

 
Parafia św. Mikołaja w Grójcu

Dowiedz się! Co oznacza ΦΩΣ-ΖΩΗ? Czym jest Ruch "Światło-Życie"

oraz jego gałąź rodzinna Domowy Kościół

a także dzieło Krucjata Wyzwolenia Człowieka ?

 Ks. Franciszek Blachnicki
 

 Ks. Wojciech Danielski

    

Odwiedza nas 492 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
6754116

 Copyright © 2020 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r. 
Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :) Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->].