Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Prośba! :) Zbieram i kolekcjonuję stare modlitewniki (sprzed II Soboru Watykańskiego). Lubię się z nich modlić. Masz taki i nie wiesz co z nim zrobić? Jeśli chcesz, aby modlitewnik trafił w dobre ręce, albo chcesz sprawić mi radość, to skontaktuj się ze mną i zwyczajnie przyślij mi go. :) Będę bardzo wdzięczy. A dodatkowo zawartość modlitewnika wzbogaci mój dział modlitw na stronie i może ktoś jeszcze skorzysta.

Duchowe zamyślenie: Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, Maryi (01.01.2016) Rok "C"

http://tmoch.net/jupgrade/foto2006a/taize.jpgNiech Bóg się zmiłuje nad nami i nam błogosławi;
niech nam ukaże pogodne oblicze.
Aby na ziemi znano Jego drogę,
Jego zbawienie wśród wszystkich narodów.

Co roku - na początek Nowego Roku - śpiewamy w psalmie słowa "Niech Bóg się zmiłuje nad nami i nam błogosławi, niech nam ukaże pogodne oblicze". W tym roku w sposób szczególny ta prośba się spełnia. Widzimy pogodne i miłosierne oblicze Ojca patrząc na Jego Syna. Papież Franciszek w bulli na Jubileusz Miłosierdzia napisał do nas "Jezus Chrystus jest obliczem miłosierdzia Ojca". Początek roku kalendarzowego to dobra okazja, aby zadać sobie pytanie, czy my naprawdę w to wierzymy. I nie tylko na poziomie naszego intelektu, ale czy ta wiara obecna jest w naszych uczynkach? Maryja jest dla nas patronką takiego zawierzenia. Doświadczenie Boga zachowuje w swoim sercu. Nie pozwala, aby proza życia odebrała jej to, co otrzymuje od Boga. Prośmy tą, którą mamy prawo nazywać Bożą Rodzicielką, aby uczyła nas takiej jednoznaczności, gdzie Jezus jest najważniejszy.

Najlepszego - tj. Bożego - błogosławionego Nowego Roku 2016!

 

 

Homilia z "mszy sylwestrowej" z 23:00

Homilia z 13:00

Homilia z 20:00

Dzisiejsze czytania: Lb 6,22-27; Ps 67,2-3.5.8; Ga 4,4-7; Hbr 1,1-2; Łk 2,16-21

 

 

 

Warto też zapoznać się z papieskim "Orędziem Ojca świętego Franciszka na Światowy Dzień Pokoju 2016" - zaczyna się mocnymi słowami: "Bóg nie jest obojętny! Dla Boga ludzkość jest ważna, Bóg jej nie opuszcza!".

Polecam też dzisiejszą homilię pp. Franciszka: "Homilia Papieża Franciszka wygłoszona podczas Uroczystości Bożej Rodzicielki Maryi" oraz rozważanie przed Anioł Pański: "Papież Franciszek o pokoju, który musimy pielęgnować i zdobywać".

 

 

 

Tak dla ŻYCIA

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Każde poczęte dziecko ma unikalny kod DNA!!! Tak mówi nauka i tak wychodzi w badaniach laboratoryjnych. Jest to zatem jego/jej (dziecka) ciało. Niech świat pozwoli im żyć, rosnąć, rozwijać się. TAK DLA ŻYCIA!

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Pray for peace!

http://tmoch.net/jupgrade/images/grafika2020/Serce_Jezusa_ikona_.jpgNajświętsze Serce Pana Jezusa
- zmiłuj się nad nami

Kromka Słowa!

 Zintegrowana baza tekstów papieskich:

* [Jan Paweł II: Przemówienia i orędzia]

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
U mnie dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)


Pan mój i Bóg mój

Biblia


- materiały dodatkowe

 Parafia św. Mikołaja w Grójcu

www [ -> ]

     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2022 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.