Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Duchowe zamyślenie: I Niedziela Adwentu (2.12.2012) Rok "C"

Zaczynamy czas łaski, czas Adwentu. Po co ten czas? Pomocą są słowa z dzisiejszego psalmu: "Daj mi poznać, Twoje drogi, Panie, naucz mnie chodzić Twoimi ścieżkami". Czasem nasze drogi rozmijają się z Bożymi drogami, bo się ich boimy, bo ich nie znamy. Dlatego Bóg daje nam czas, daje nam siebie, aby nie zatracić celu pielgrzymowania."Dobry jest Pan i prawy, dlatego wskazuje drogę grzesznikom. Pomaga pokornym czynić dobrze, pokornych uczy dróg swoich". Żywa wiara nie tyle rodzi się ze słuchania o Bogu, ale bardziej ze słuchania Boga.

Łacińskie słowo "adventus" oznacza przyjście - dlatego ten czas zachęca nas do czuwania i do modlitwy, abyśmy byli gotowi do radosnego spotkania z Panem. Zatem otwórz drzwi Chrystusowi, wołaj z nadzieją i radością: MARANA THA! Przyjdź Panie Jezu!

ps. Tradycyjnie już polecam papieskie nauczanie, jako piękne źródło inspiracji w wierze. Tu można przeczytać dzisiejszą katechezę papieską: http://gosc.pl/doc/1379645.Duch-Adwentu-polega-na-sluchaniu-Boga

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Liturgia dnia

Pray for peace!

 

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)

Biblia

Bądź za życiem!

Dowiedz się! Co oznacza ΦΩΣ-ΖΩΗ? Czym jest Ruch "Światło-Życie"

oraz jego gałąź rodzinna Domowy Kościół

a także dzieło Krucjata Wyzwolenia Człowieka ?

 Ks. Franciszek Blachnicki
 

 Ks. Wojciech Danielski

    

Odwiedza nas 87 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
5780617

 Copyright © 2020 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r. 
Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :) Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->].