Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Sekty i nowe ruchy religijne

Na kanwie moich ostatnich rozmów, pozwalam sobie w jednym miejscu pozbierać użyteczne linki, pomocne do wyrobienia sobie stanowiska w kwestii sekt, których członków możemy spotkać na naszych ulicach, oraz na temat nowych ruchów religijnych. Bo nie jest prawdą, że obojętne jest w co i jak się wierzy. A jeśli dodatkowo do zakłamania dołożymy psychomanipulację - wychodzi niezwykle niebezpieczna mieszanka. Biblioteczka linków powstaje na bieżąco.

Nazw dużo: Nowe Ruchy Religijne, Amway, Antrovis, Avatar, Branhamowcy, Bruno Gröning, Hare Kryszna, Himawanti, Kościół Zjednoczenia, Kurs Cudów, Transcendentalna Medytacja, Metoda Silvy, Misja Czaitanii, Neopoganie, Niebo, Reiki, Rodzina Miłości, Różokrzyż, Ruch Graala, Sahaya Yoga, Sai Baba, Satanizm, Scjentologia, Świadkowie Jehowy, Tvind, Życie uniwersalne (UL), (...).

Na początek warto przeczytać to, co podają specjalistyczne serwisy jak np.  Centrum Przeciwdziałania Psychomanipulacji: "http://www.psychomanipulacja.pl/" czy Dominikańskie Centrum Informacji o Nowych Ruchach Religijnych i Sektach: "http://www.badzwolny.eu/". Jeśli potrzebna jest pomoc można zwrócić się do ich ośrodków "terenowych": Kraków, Poznań, Wrocław, Warszawa, Gdańsk. Na stronie badzwolny.eu są podane kontakty na wszystkie ośrodki, łącznie z telefonem działającym 24h.

 

Ogólne:

 

Mormoni:

 

Świadkowie Jehowy:

 

c.d.n.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Liturgia dnia

Sł. Boży ks. Kard. Stefan Wyszyński

Pray for peace!

 

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)

Biblia

Bądź za życiem!

Dowiedz się! Co oznacza ΦΩΣ-ΖΩΗ? Czym jest Ruch "Światło-Życie"

oraz jego gałąź rodzinna Domowy Kościół

a także dzieło Krucjata Wyzwolenia Człowieka ?

 Ks. Franciszek Blachnicki
 

 Ks. Wojciech Danielski

    

Odwiedza nas 34 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
6138470

 Copyright © 2020 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r. 
Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :) Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->].