Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

WSM 2015 - Źródło

Serdecznie zapraszam na trzecią katechezę wielkopostną zatytułowaną "Źródło" (zob. "Wielkopostna Szkoła Modlitwy").

Spotkanie trzecie to odkrycie źródła nowego życia, źródła naszej przemiany. Tym zasadniczym źródłem jest Duch Święty i Słowo Boże. Mamy doświadczyć tego, że w Bogu "jest źródło życia" (Ps 36:10)", że wszystkie nasze źródła są w Nim (Ps 87,7). Bóg daje życie, bo On sam jest życiem. On jest przy nas, On nas wspomaga, On nas umacnia (Iz 41, 12-16).

 My czasem jednak wolimy szukać oparcia i życia tam gdzie go nie ma. Zamiast odkryć źródło, zadowalamy się cysternami przepuszczającymi wodę lub wodami w krainie niewoli (Jr 2,13.17-18). A Bóg nie chce abyśmy byli spragnieni. Dlatego daje nam Ducha Świętego, który jest źródłem wolności i życia. Pozwala nam doświadczyć miłości Boga, pozwala nam żyć pełnią życia. Ukazuje nam naszą prawdziwą godność. Pozwala doświadczyć autentycznego spotkania z Bogiem. 

Sięgajmy po Pismo Święte w mocy Ducha Świętego. Niech ono staje się dla nas Słowem Boga przemieniającym i oczyszczającym nasze pustynie.

W tym tygodniu czytajmy Ewangelię, którą daje nam Kościół na poszczególne dni - tą z codziennej Mszy św. (zob. mateusz.pl). Poprzedzajmy lekturę modlitwą do Ducha Świętego.

Zachęcam do wysłuchania katechezy i sięgnięcia również po metodę "Lectio divina" lub inne formy modlitwy Pismem Świętym "zob. http://tmoch.net/jupgrade/index.php/o-mnie-/tomek/siec-slowa.html"

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Liturgia dnia

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Sł. Boży ks. Kard. Stefan Wyszyński

 

Pray for peace!

 

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)

Biblia

Bądź za życiem!

 
Parafia św. Mikołaja w Grójcu

Dowiedz się! Co oznacza ΦΩΣ-ΖΩΗ? Czym jest Ruch "Światło-Życie"

oraz jego gałąź rodzinna Domowy Kościół

a także dzieło Krucjata Wyzwolenia Człowieka ?

 Ks. Franciszek Blachnicki
 

 Ks. Wojciech Danielski

    

Odwiedza nas 100 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
6854783

 Copyright © 2020 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r. 
Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :) Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->].