Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

WSM 2015 - Pragnienie

Serdecznie zapraszam na pierwszą katechezę wielkopostną zatytułowaną "Pragnienie" (zob. "Wielkopostna Szkoła Modlitwy").  

Spróbujmy zobaczyć hierarchię naszych pragnień. Zadać sobie zasadnicze pytanie o cel naszych działań, może cel naszego życia. Czego tak naprawdę pragnę? Bez czego nie wyobrażam sobie mojego życia? Dalej widząc nasze pragnienia powinniśmy wiedzieć, że nie wszystko czego pragniemy jest dla nas dobre. Czasem pragniemy czegoś zupełnie zbytecznego, albo czegoś co  nam szkodzi. Czasem idziemy za generowaniem potrzeb ulegając reklamom czy modom. Poznając swoje pragnienia poznajemy samych siebie.

 Tu zatrzymajmy się i zadajmy drugie pytanie. A czego pragnie Bóg? Czy jestem otwarty na Jego głos i chcę usłyszeć Jego pragnienia? Na podstawie Pisma Świętego można podać wiele odpowiedzi, ale najważniejszą jest, że Bóg pragnie, abym był żywy a nie martwy. Chce, abym był wolny i szczęśliwy. Chce mnie uwolnić od lęku (czasem lęku przed samotnością). Chce, abym doświadczył Jego miłości.

Warto jest mówić Bogu o naszych pragnieniach. To nic, że On je zna. Zapraszając Go do nich pokazujemy, że jesteśmy gotowi Mu zaufać. Nazwać nasze pragnienia, to również pytanie o celowość naszych działań.

Zadanie na tydzień - spróbuj na modlitwie nazywać swoje pragnienia. Odkrywaj, że drogą do realizacji naszych najgłębszych dobrych pragnień, jest pragnienie Jezusa. On nas pragnie i chce, abyśmy Go zapragnęli. Kiedy pragnę Jezusa wyznaję, że On jest lekarstwem i lekarzem. Dlatego będę brał do ręki krzyż (lub na niego spoglądał) i codziennie powiem "Jezu! Pragnę Ciebie!".

 

Zapraszam do wysłuchania całej katechezy:

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Liturgia dnia

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Sł. Boży ks. Kard. Stefan Wyszyński

 

Pray for peace!

 

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)

Biblia

Bądź za życiem!

 
Parafia św. Mikołaja w Grójcu

Dowiedz się! Co oznacza ΦΩΣ-ΖΩΗ? Czym jest Ruch "Światło-Życie"

oraz jego gałąź rodzinna Domowy Kościół

a także dzieło Krucjata Wyzwolenia Człowieka ?

 Ks. Franciszek Blachnicki
 

 Ks. Wojciech Danielski

    

Odwiedza nas 38 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
6854666

 Copyright © 2020 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r. 
Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :) Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->].