Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

x-szperacz - Moje aranżacje graficzne - autopromocja

  Uwaga: Poniższa notka jest elementem "oazowego x-szperacza". Notką wyjściową jest "Jedność Światła i Życia, czyli o formule światło-życie." , jej dopowiedzeniem ""Foska" czyli znak przynależności i wyraz świadectwa". Pozostałe szperacze znajdziesz tu: "Oaza: Moje inspiracje oazowe - w tym "oazowy szperacz"". 

 

Moje aranżacje graficzne

- autopromocja.

 

 

 

 

 

A tutaj zbieram moje aranżacje foskowe, które były na mojej starej stronie: "Foskowe pomysły - grafiki oazowe". Rysunki powstawały w tak zwanym "między czasie", czasem w trakcje wykładów :) Artystą grafikiem nie jestem, talentu też mam nie za wiele, więc i grafiki jako takie. Inspiracje proste: ogień, płomień, ryba z hakiem, statek, foska uśmiechnięta, zadziorna, lekko zła :P ... Miałem specjalnie zostawiony pod to papier z żółtymi kratkami, więc przy skanowaniu nie były one widoczne a pomagały przy rysowaniu. Niektóre powstały też techniką kolażu, to znaczy zrobiłem ksero grafik, powycinałem je i kolejce powstawały już na bazie poprzednich. Link do całości grafiki "twórczej" jest troszkę niżej. 

Część z tych grafik użyta była kiedyś w publikacji z modlitwami przed posiłkiem wydanej w 2006 roku przez Kraków (niestety bez mojej wiedzy i zgody, ale co tam). Dowiedziałem się o tym przez przypadek w 2009 roku, kiedy zobaczyłem w Krościenku poniższy egzemplarz. Napisałem nawet o tym do wydawnictwa, ale do dziś nie doczekałem się odpowiedzi i przeprosin. Grafika została też pochwalona i przekopiowana na forum oazy d. legnickiej (obecnie już nie istniejące) - po małej interwencji pojawił się też tam link na stronę. Czasem widać, że jak coś jest w sieci, to znaczy, że jest niczyje. Dlatego nauczony tym staram się zawsze na stronie podawać źródła grafik, albo wklejać je jako linki, bez kopiowania na serwer. Od tamtego czasu też umieszczam znaczki na moich zdjęciach. Może kiedyś tylko to po mnie pozostanie w Ruchu :P

 

 

 
Już za moją wiedzą i zgodą, foski zostały też wykorzystane przez diec. przemyską i umieszczone na koszulkach na ONŻ I st w miejscowości Hłudno w dn. 26.06-14.07 2007r. Pamiętam, że dostałem miłego maila od siostry z zapytaniem o możliwość wykorzystania grafik, bo właśnie przeżywają rekolekcje. Ja akurat w tym czasie prowadziłem też jedynkę - więc zgoda była od ręki. Niestety nie udało mi się otrzymać koszulki, a wyglądają super. Zdjęcia znalazłem niedawno przez przypadek na stronie: Rekolekcje wakacyjne Hłudno 2007 (a to przez poszukiwanie zdjęć z foskowania). Ps. we wspomnianych galeriach widać często skórzaną foskę w kształcie krzyża animatorskiego, oraz klasyczną okrągłą. Może tu należy szukać źródła tej foski ala-animatorskiej?

 

Choć czasem zdarzają się też miłe niespodzianki, np. ta dziewczynka na środku zdjęcia poniżej, ma na koszulce moją foskę, ale o tym nic nie wiem.  Mam nadzieję, że to egzemplarz wyjątkowy. Foska prezentuje się ładnie. Zdjęcie znalezione w galerii: Kurs - "Ewangelizacja" Rzepedź 2007. Czerwone koszulki znane. :) A drugie (ta sama koszulka i chyba osoba) w galerii z Hłodna.  Ciekaweeee :P


 

Czasem za moją wiedzą i zgodą, a czasem bez niej, moje foski znajdują się na różnych plakatach czy grafikach, np.:

 

jednym z takich przykładów jest wspomniana krakowska szkoła animatora

 

 

 

 

 

 

Wersja animowana - chyba zrobiona w jakimś programie do 3D, 3DMax - nie pamiętam

 

 

Kto idzie za Mną, nie będzie chodził w ciemności, lecz będzie miał światło życia. (J  8, 12)

Powyżej foska, która wykonałem mniej więcej
w czasie rozeznawania powołania (i nauki Corela)

 

 

 

 

 

Wiele ciekawych fosek można tworzyć używając greckich czcionek (niestety mało jest darmowych).
Po pewnych modyfikacjach moja majowa (2015) foska wygląda tak:

 

   

 

Prezentuję też moją wersję foski mazowieckiej (wersja z czerwca 2015)

 

 

 

 

Można też zmienić kolorystykę i tak mamy foski, które znalazły się na mojej stronie z racji modlitwy za Ruch na Ukrainie i w Polsce (na białym tle słało ją widać, dlatego góra bardziej szara).

 

 

 

Więcej moich fosek można zobaczyć tu " Foskowe pomysły - grafiki oazowe".

 

 

 

Zrealizowałem kiedyś ciekawą aranżację foski (może trochę przeładowana). Skoro dla Ruchu tak ważna jest liturgia, dlaczego nie wpisać jego znaku w symbolikę eucharystyczną? Dla spostrzegawczych: widzimy ołtarz, hostię, kielich, dwa płonienie (świece, ale również wiara i nadzieja).


Wersja czarno-biała.

Wersja kolorowa
(płomienie miały być równe, ale niestety nie wyszły).

 

 

 

 

 

 

 

Więcej mojej grafiki oazowej ***

 

 

 

w "Foskowe pomysły - grafiki oazowe"

i "Moja autorska grafika twórcza"

 i "Foski i graficzki pisane tabletem - marzec 2015"

 oraz w "Foski z okładki Ewangelii wg. św. Łukasza".

 

 
 

 

Nie jestem spec-grafikiem.

 

 

 

 

 

 

 

*** W tym miejscu mała prośba. Proszę jednak o uczciwość i nie używanie moich grafik jako elementów składowych swoich stron czy publikacji. Zawsze można dać linka na stronę np. pt. "znalazłem grafiki ..." :) lub grzecznie się zapytać czy można skorzystać z grafik. Zastrzegam sobie prawo do decydowania czy moje foski znajdą się na banerach, stronach internetowych, publikacjach drukowanych, haftach itp.

 

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

* Dla oazowiczów: Trwamy w przygotowaniu na świętowanie 100-lecia urodzin ks. Franciszka Blachnickiego ( 24 marca 2021) oraz dziękujemy za życie ks. Wojciecha Danielskiego, którego 35 rocznicę śmierci (24 grudnia 2020) niedawno obchodziliśmy.

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Rok 2021 został ogłoszony w Polsce Rokiem Prymasa Stefana Wyszyńskiego. W tym roku przypada 120. rocznica urodzin i 40. rocznica śmierci Prymasa Tysiąclecia.

 

Pray for peace!

 

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)


Pan mój i Bóg mój

Biblia

Rok Św. Jakuba

Bądź za życiem!

 
Parafia św. Mikołaja w Grójcu

Kurs dla narzeczonych

Dowiedz się! Co oznacza ΦΩΣ-ΖΩΗ? Czym jest Ruch "Światło-Życie"

oraz jego gałąź rodzinna Domowy Kościół

a także dzieło Krucjata Wyzwolenia Człowieka ?

 Ks. Franciszek Blachnicki
 

 Ks. Wojciech Danielski

    

Odwiedza nas 37 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
7111948

 Copyright © 2021 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r. 
Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :) Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->].