Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

O Jezusie i krzyżu

Jeśli ktoś nie śledzi internetów :) mogło mu umknąć kilka inspirujących myśli kardynała Cantalamessy. Tak, tak, mogło też umknąć, że kaznodzieja domu papieskiego został kardynałem, ale notka nie o tym. Chciałbym zacytować inspirujące myśli ks. kardynała, które pojawiły się w serwisie Radia Watykańskiego.

 

Na początek cytat, który zainspirował notkę: "Nasze zbawienie nie jest w naszym krzyżu, lecz w Krzyżu Chrystusa. Kto chce Chrystusa bez krzyża, i tak będzie miał krzyż, bo cierpienie nikogo nie omija, ale bez Chrystusa. Wielki Piątek nadaje naszemu krzyżowi sens i nadzieję" - powiedział kard. Cantalamessa w swojej homilii [1]. Zdarza się, że o tej oczywistej oczywistości zapominamy. Widząc cierpienie i zło na świecie obruszamy się na Boga mówiąc "jak on śmie, skoro jest cierpienie, to nie wierzę w Boga" i Bóg znika z życia człowieka, ale wcale z nim nie znika cierpienie. Ta sytuacja pozwala nam, osobom wierzącym, głębiej spojrzeć na krzyż Jezusa.

Jaki zatem nosimy w sobie wyobrażenie Jezusa? Kim dla nas jest? Jak wygląda z Nim nasza więź? Warto na progu przeżywania najważniejszych wydarzeń zbawczych zastanowić się nad jakością i głębią naszej relacji z Jezusem.

 

 

Ps. Szkoda, że po polsku są tylko omówienia, a nie pełne teksty. Przez to musimy opierać się tylko na tych skrótowych prasowych omówieniach zamiast samemu wczytać się w myśl kardynała. Może doczekamy czasów, że Watykan będzie u nas na bieżąco tłumaczony na polski. Nie tylko papież, choć tu też bywają braki, ale też np. kaznodzieja domu papieskiego w wielkopostnych katechezach.  Na dziś katechezy kardynała po angielsku: http://www.cantalamessa.org/

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Tak dla ŻYCIA

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Rok 2021 został ogłoszony w Polsce Rokiem Prymasa Stefana Wyszyńskiego. W tym roku przypada 120. rocznica urodzin i 40. rocznica śmierci Prymasa Tysiąclecia.

Pray for peace!

 

Kromka Słowa!

 Zintegrowana baza tekstów papieskich:

* [Jan Paweł II: Przemówienia i orędzia]

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
U mnie dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)


Pan mój i Bóg mój

Biblia


Rok Rodziny Amoris Laetitia
2021-2022

Rok Św. Jakuba

Rok św. Józefa

 
Parafia św. Mikołaja w Grójcu


- materiały dodatkowe

Odwiedza nas 68 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
8060427
     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2021 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.