Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Nie-święte oburzenie

Z reguły tego nie robię, ale dziś postanowiłem wskazać uwagę na dość powszechne budzenie nienawiści i zawiści wobec Kościoła. Otóż na stronie wp.pl czytamy w notce poświęconej sklepowi internetowemu www.splendor24.pl prowadzonemu przez Fundację Nasza Przyszłość co następuje: "Oprócz książek w ofercie księgarni znajdują się także inne przedmioty. Przykładem są choćby różańce. Obecnie trwa promocja, w czasie której możemy nabyć jeden z nich w cenie 130 zł. Cena za różaniec zszokowała internautów, którzy widząc ją, przecierali oczy ze zdumienia. To jednak nic, bo różaniec w "normalnej" cenie kosztuje bagatela 179,90 zł! W ofercie jest także tańszy różaniec, który kosztuje 80 zł. Cena poza promocją wynosi 119,90 zł."

AAAAAAA, święte oburzenie, o. Rydzyk zdziera na różańcach, tak droooooogooooo! Internauci przecierają monitory ze zdziwienia. Przecieracie oczy! Ja też przecieram, ale  okulary - ... - zabrudziły się, a co!

Wchodzę więc na stronę sklepu i odnajduję wspomniany różaniec - jest to srebrny różaniec wykonany z Nocy Kairu (na marginesie jeden z fajniejszych sztucznych minerałów, zaraz po Szmaragdzie Nilu [ale ten jest dożo droższy] i Piasku Pustyni [ten natomiast jest tańszy]). Uruchamiany zatem Google, aby sprawdzić w jakiej cenie są świeckie wyroby jubilerskie z tego minerału. Klik, klik i mamy naszyjnik - 38 koralików na sznurku 45 zł, w inny 33 koraliki na sznurku 29,90, inny różaniec z tego kamienia (na sznurku) 70 zł i tak dalej i tak dalej. Można też w necie kupić sznur takich koralików o dł. 39 cm (32 koraliki +/-2) to koszt około 25 zł.  Znaczy, niektórych może to zaskoczyć, koszt kamienia wpisuje się w wartość różańca (różaniec ma przypomnijmy 59 koralików) -  reszta wartości różańca to srebro i wykonanie. Panowie z WP - jubiler to też zawód.

Strona miała uderzyć w o. Rydzyka a tak naprawdę zrobiła mu reklamę. Przecież ten różaniec nie jest produkowany prze o. Rydzyka. Ktoś ten różaniec zrobił i ma prawo cenić swoją pracę jubilerską - jeśli nie chcesz Nocy Kairu to możesz mieć inny minerał (hematyt jest tańszy - agat indyjski niestety nie), albo wersję nie wykonaną ze srebra, albo kupić zwyczajny za grosze wykonany z drewna, albo poszukać droższego. Tylko idioci z WP mogą myśleć, że to zdzierstwo Rydzyka - a nawet jeśli oni tak nie myślą, to chcą, aby tak myślał ich głupi czytelnik. Wchodzimy zatem na inne strony sprzedające dewocjonalia, w tym ten sam różaniec. Tam też promocja z 179,90 zł na 161,91 zł. A u Rydzyka 129,90 !!! Nawet na Allegro drożej. Czaicie. WP chce pokazać, że Rydzyk pazerny a okazuje się, że on sprzedaje taniej niż inni. No nie ziemsko. Nie wiem jak wy, ale ja już kupuję na prezent :) :) :) może dam komuś w WP. Sobie nie kupię, bo już mam - zresztą mój ulubiony różaniec to papieski (dostałem) a drugi zrobiony przeze mnie (pisałem o tym w innej notce). Mam dużo kieszeni.

Dziś internet jest mega złośliwy. Pompuje emocje i to te negatywne, dla zysku, dla zasięgów. Pod wspomnianym artykułem cała masa zjadliwych komentarzy. Czy ktoś z nich zadał sobie trud skorzystania z wyszukiwarki Google? Nie sądzę, bo po co! Przypadek - nie sądzę. Aż się dziwię, że nie wspomnieli, że sklep nie prowadzi sprzedaży mercedesów, że nie wspomnę o uogólnieniu "księgarnia o. Rydzyka" - no błagam. Kłania się rzetelność dziennikarska! Szukanie taniej sensacji.

Puenta: Czytelniku używaj rozumu. Nie daj się WP i innym podobnym portalom robić w konia. Nie wychodź na głupka! Ceń się! Zachowaj godność! Albo dołącz do nie-świętego oburzenia. Powód jest już wtedy mało istotny. Może być np. obrazek z tej samej kategorii w sklepie z dewocjonaliami  za - o zgrozo - 1 zł.

 

ps. mój komentarz pod artykułem wytrwał kilka sekund i został usunięty, tak że tego :) przypadek - nie sądzę!

ps2. mam zaległości w dziale blogowym - poprawię się ... może ...

ps3. kochane Google - chwilę poszperałem w wyszukiwarce i teraz wszędzie wyświetlają mi się wyroby jubilerskie i sznury Nocy Kairu :) :) :) - reklama kontekstowa - na marginesie, coś co najbardziej mnie irytuje.

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

* Dla oazowiczów: Trwamy w przygotowaniu na świętowanie 100-lecia urodzin ks. Franciszka Blachnickiego ( 24 marca 2021) oraz dziękujemy za życie ks. Wojciecha Danielskiego, którego 35 rocznicę śmierci (24 grudnia 2020) niedawno obchodziliśmy.

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Rok 2021 został ogłoszony w Polsce Rokiem Prymasa Stefana Wyszyńskiego. W tym roku przypada 120. rocznica urodzin i 40. rocznica śmierci Prymasa Tysiąclecia.

 

Pray for peace!

 

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)


Pan mój i Bóg mój

Biblia

Rok Św. Jakuba

Bądź za życiem!

 
Parafia św. Mikołaja w Grójcu

Kurs dla narzeczonych

Dowiedz się! Co oznacza ΦΩΣ-ΖΩΗ? Czym jest Ruch "Światło-Życie"

oraz jego gałąź rodzinna Domowy Kościół

a także dzieło Krucjata Wyzwolenia Człowieka ?

 Ks. Franciszek Blachnicki
 

 Ks. Wojciech Danielski

    

Odwiedza nas 30 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
7120803

 Copyright © 2021 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r. 
Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :) Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->].