Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

UKCHS

Liturgicznie 10 lat temu, czyli w święto Matki Kościoła, pojechałem do Krościenka aby tam sprawować jedną z moich mszy prymicyjnych. Pamiątką tamtego dnia jest biała stuła wyhaftowaną z foską i moim imieniem, którą zamówiłem oraz książka "Życie moje oddaję za Kościół", którą dostałem.

Dlatego stwierdziłem, że tegoroczne święto Matki Kościoła, będzie dobrą okazją, aby formalnie włączyć się w Unię Kapłanów Chrystusa Sługi. Ten ideał posługi księdza w Ruchu jest od dawna mi bliski. I choć regularnie uczestniczę w spotkaniach moderatorów i podejmuję posługę w Ruchu będąc członkiem Stowarzyszenia "Diakonia Ruchu Światło-Życie", to brakowało tego jednoznacznego utożsamienia się ze wspólnotą kapłanów żyjących na co dzień charyzmatem Ruchu Światło-Życie. Zebrałem więc potrzebne podpisy, uzyskałem wymagane zgody, wstałem wczesnym rankiem i wyruszyłem do Krościenka.

Tak więc od 16 maja 2016 jestem członkiem UKCHS (http://ukchs.oaza.pl)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Liturgia dnia

Sł. Boży ks. Kard. Stefan Wyszyński

Pray for peace!

 

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)

Biblia

Bądź za życiem!

Dowiedz się! Co oznacza ΦΩΣ-ΖΩΗ? Czym jest Ruch "Światło-Życie"

oraz jego gałąź rodzinna Domowy Kościół

a także dzieło Krucjata Wyzwolenia Człowieka ?

 Ks. Franciszek Blachnicki
 

 Ks. Wojciech Danielski

    

Odwiedza nas 83 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
6137462

 Copyright © 2020 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r. 
Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :) Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->].