Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Dlaczego Jezus?

 

Dlaczego Jezus?

 

„Panie, do kogóż pójdziemy? Ty masz słowa życia wiecznego. A myśmy uwierzyli i poznali, że Ty jesteś Świętym Boga. ( J 6, 68-69) Jest to najlepsza odpowiedź jaką mogę Ci dać. W moich poszukiwaniach mojego miejsca w świecie, w Jezusie (wierze) znalazłem wiele z odpowiedzi na moje pytania, zakosztowałem radości modlitwy, miałem odniesienie do swojej grzeszności. Poza tym, czytając Pismo Święte, w nim się odnajdywałem, mobilizowało mnie ono do bycia lepszym, do miłości bliźniego, pocieszało kiedy byłem załamany i karciło gdy schodziłem z drogi wiodącej do zbawienia.

Wydaje mi się, że chodzi Ci o odpowiedź na pytanie: dlaczego akurat Jezus, a nie Budda, czy inna wiara. Dziś jest przeładowanie propozycjami zbawienia, każdy obiecuje, że Ty będziesz szczęśliwy. Ja odnalazłem się w tych słowach Pisma, a Jezus już sam dopełnił wszystkiego. Teraz chodzi mi o to, aby codziennie mieć kontakt ze Słowem Bożym i aby przez jego pryzmat patrzyć na KONKRETNE wydarzenia z mojego życia. Chodzi o odnalezienie się z perykopach ewangelicznych, w marnotrawnym synu kochanym przez ojca, w winnym krzewie, w celniku, ... W tym, że to mówi do mnie Bóg, a odpowiedź na to słowo daje radość i pokój – zaś zaniechanie działania wprost przeciwnie – niepokój i smutek. Taka jest moja relacja z Jezusem – nieustanne zmaganie się z moją naturą, często niechętną kroczeniu drogą Jezusa, ale warto bo: „Jeżeli we Mnie trwać będziecie, a słowa moje w was, poproście, o cokolwiek chcecie, a to wam się spełni. (...) To wam powiedziałem, aby radość moja w was była i aby radość wasza była pełna. (J 15, 7nn)”

Nie chcę ci wklepywać gigabajtów tekstów teologicznych - chodzi mi bardziej o zaakcentowanie tego, dzięki czemu całą wiara jest racjonalna i owocna. Dzięki czemu warto jest pogłębiać wiedzę teologiczną. Dla mnie wszystko zaczyna się na modlitwie, kiedy otwieram Biblię, kiedy proszę: Jezusie Synu Dawida, ulituj się nade mną”. Ja się nie zawiodłem. Trudno jest mi przedstawiać całe moje doświadczenie relacji do Jezusa, moje modlitwy z czasów licealnych, doświadczenie szpitala, relacji z ludźmi, rekolekcje ... O każdym tym intymnym spotkaniu w duszy pamiętam i jest ono dla mnie dowodem na autentyczność tego w co wierzę a zarazem zachętą do jeszcze głębszego oddania się Jezusowi. Nie idei, ale autentycznie żyjącej osobie – który umarł za mnie i dla mnie zmartwychwstał – i już nie jestem niewolnikiem grzechu – ale jestem powołany do życia. Jest to podstawa wiary i relacji do Jezusa, o wiele więcej znaczy niż całe tony makulatury pisanej na temat „jak być szczęśliwym”. Nie jest to droga dla wybranych, ale jest to zaproszenie do uczestnictwa w życiu Boga. Zaproszenie na biblijną ucztę, 

Przyjmij to moje krótkie (skompresowane) świadectwo, kim dla mnie jest Jezus i czym jest dla mnie wiara. Co do książek to jest ich bardzo dużo. Takie które mnie poruszyły to: Daniel Ange „Zraniony Pasterz” i „Święci na trzecie tysiąclecie” oraz o. Emilien Tardif i Jose H. Prado Flores „Jezus żyje” i „Jezus jest Mesjaszem”. Oraz wiele innych które pomagają pogłębiać rozumienie wiary czy modlitwę. Nic jednak nie zastąpi spotkanie z żywymi świadkami Jezusa a wcale nie jest ich mało, wystarczy poszukać. Mi wiele dały sakramenty, gdzie mogłem spotkać się z Jezusem. Ale podstawową „książką” jest oczywiście Biblia – NT. 

Warto abyś (jeśli chcesz) porozmawiał z konkretnym księdzem, który nie tylko może ci wiele rzeczy wyjaśnić w normalnej rozmowie ale też może służyć konkretną łaską sakramentalną. 

tm, 11 lutego 2003, 16:51:56

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

* Dla oazowiczów: Trwamy w przygotowaniu na świętowanie 100-lecia urodzin ks. Franciszka Blachnickiego ( 24 marca 2021) oraz dziękujemy za życie ks. Wojciecha Danielskiego, którego 35 rocznicę śmierci (24 grudnia 2020) niedawno obchodziliśmy.

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Rok 2021 został ogłoszony w Polsce Rokiem Prymasa Stefana Wyszyńskiego. W tym roku przypada 120. rocznica urodzin i 40. rocznica śmierci Prymasa Tysiąclecia.

 

Pray for peace!

 

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)


Pan mój i Bóg mój

Biblia

Rok Św. Jakuba

Bądź za życiem!

 
Parafia św. Mikołaja w Grójcu

Kurs dla narzeczonych

Dowiedz się! Co oznacza ΦΩΣ-ΖΩΗ? Czym jest Ruch "Światło-Życie"

oraz jego gałąź rodzinna Domowy Kościół

a także dzieło Krucjata Wyzwolenia Człowieka ?

 Ks. Franciszek Blachnicki
 

 Ks. Wojciech Danielski

    

Odwiedza nas 24 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
7128682

 Copyright © 2021 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r. 
Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :) Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->].