Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Duchowe budowanie

Duchowe budowanie

 

 Czasem widzę moje życie i zmagania jako budowanie wielkiego biurowca. Stawiam ściany, pnę się ku chmurom. Wydawałoby się, że kolejne rekolekcje to dobudowywanie kolejnych pięter, unowocześnianie łazienek, nowe parkiety. Tymczasem okazuje się, że tu coś przecieka, podłoga krzywa, sufit popękany i przecieka, zaś parter wymaga solidnego remontu a na dokładkę w piwnicy coś straszy. Wystarczy mała burza lub delikatny deszczyk a zaraz coś zaczyna cieknąć. Wszystko to dlatego, że często ja sam to budowałem. 

 

Niekiedy wolimy zaoszczędzić na fachowcu i na własna rękę czynimy większe czy mniejsze poprawki. Czasem trudno jest mi uznać, że nie jestem inżynierem od spraw budowy i działania serca. Specjalistą w tej dziedzinie jest Jezus. To prawdziwy ekspert o światowej sławie, wie co może nie działać a co warto naprawić. Zostawił dość pokaźny „podręcznik użytkownika”, w którym zawarł wszystko co jest potrzebne do dobrego działania. Ale co więcej, postanowił być zawsze do naszej dyspozycji zapewniając o swoim wsparciu aż po krańce czasu. Do tego sam osobiście przeszkolił swoich „czeladników” i posłał ich, aby byli Jego świadkami w Jerozolimie i aż po krańce świata. 

Moja budowla potrzebuje niezbędnych napraw i stałego wsparcia technicznego. Po pierwsze Jezusowy „sztab świętych” pokazuje jak i co trzeba poprawić. Co więcej pomagają odczytać „podręcznik”. Na wielu piętrach niezbędny jest remont, a wszystkie usterki trzeba naprawić. Jednak wiem, że plany Jezusa są idealne, więc przy Jego pomocy, wszystko uda się zrobić. Plan ten pasuje do mnie jak garnitur studniówkowy, osobiście wybrany, poprawiony na moją miarę, jednym słowem pasuje idealnie. Nawet jest odrobinę „czaderski”. Zatem nie czas leniuchować, ale zdobywać niezbędne pozwolenia i fundusze. Czeka mnie wiele owocnej współpracy, aby działać na maksa.

Na szczęście Jezus zostawił 0-800 do siebie, 24 na dobę. Wiele go to kosztowało, był uwięziony i skazany. Ale zwyciężył i teraz to On jest Panem. Taki człowiek to naprawdę wielki skarb, chyba się z nim zaprzyjaźnię.

  Fasada Kościoła Seminaryjnego. *(fot. tm)

 

 

 

 

 

 

 

Bóg w swojej nieskończoności,
godzien jest doznawać chwały w zakresie nieskończonym,
więc czy jecie czy pijecie, czy cokolwiek innego robicie,
wszystko na chwałę Bożą czyńcie,
aby we wszystkim był uwielbiony Bóg.

 

tm.
8.09.2000 *(kurs wstępny)

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Liturgia dnia

Sł. Boży ks. Kard. Stefan Wyszyński

Pray for peace!

 

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)

Biblia

Bądź za życiem!

Dowiedz się! Co oznacza ΦΩΣ-ΖΩΗ? Czym jest Ruch "Światło-Życie"

oraz jego gałąź rodzinna Domowy Kościół

a także dzieło Krucjata Wyzwolenia Człowieka ?

 Ks. Franciszek Blachnicki
 

 Ks. Wojciech Danielski

    

Odwiedza nas 37 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
6134309

 Copyright © 2020 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r. 
Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :) Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->].