Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Uczyć się Chrystusa od Maryi.

"Uczyć się Chrystusa od Maryi."

 
Kontynuując naszą refleksje nad listem Jana Pawła II o różańcu, postarajmy dziś zobaczyć i rozważyć, co to znaczy, że mamy uczyć się Chrystusa od Maryi i poznawać Go głębiej. Któż bowiem inny, jak nie głęboko kochająca Matka, zna najlepiej swoje dziecko. Ale jej poznanie Syna nie zamykało się jedynie w wymiarze naturalnym. Musimy pamiętać, że Maryja jest też tą, która uczestniczyła w Misterium Zbawczym swego Syna, wiernie trwając pod Krzyżem a później z młodym Kościołem oczekiwała wypełnienia się obietnicy Ojca – tj. Zesłania Ducha Świętego. Dlatego stajemy dziś przed Maryją z prośbą: „Naucz nas Jezusa? Naucz nas Go kochać? Pomóż nam zrozumieć i wniknąć w Jego Misterium Życia?” 

Przez tajemnice różańca jesteśmy zaproszeni do pielgrzymowania wraz z Maryją drogą wiary, odkrywając na niej kim dla mnie jest Ten, który dla nas umarł i zmartwychwstał. Poznawanie i wnikanie w te tajemnice, jest niejako „czytaniem” Chrystusa, po to, aby lepiej zrozumieć jego przesłanie i żyć Nim każdego dnia. W tej „szkole wiary” naszą nauczycielką i zarazem przewodniczką jest Maryja, gdyż ona sama przeszłą tę drogę. Zachęca nas do postawy pokornej służby i otwarcia się na wole oraz miłość Boga. Tak jak w scenie w Kanie Galilejskiej staje Maryja, jako ta, która wskazuje nam drogę do jej Syna, zachęcając sługi do wykonania Jego poleceń. Od Zwiastowania w Nazarecie, przez Narodzenie w Betlejem aż po Krzyż na Golgocie – była blisko prawdziwego Żywego Słowa. Dzisiaj świat poszukuje dobrych i doświadczonych nauczycieli. Cenieni są ci, którzy mogą nam pomóc i doradzić, a co najważniejsze swoim życiem dać świadectwo. Młody Kościół właśnie od Maryi poznawał kim jest Jezus, co najpiękniej widać w Ewangelii wg. św. Łukasza.

Nasze modlitwy różańcowe zanosimy dziś do Boga przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, w cieniu którego znajduje się obraz MB Zwycięskiej, ten typ ikony nazywany jest Hodegetrią - tzn. wskazująca drogę. Maryja prawą ręką wskazuje na trzymanego na swoim ramieniu Jezusa. Wskazuje na Tego, który jest Drogą prawdziwą do życia. W tym obrazie namacalnie widzimy Maryję właśnie jako nauczycielkę wiary. Mówi Ona: „Oto mój Syn, On jest jedynym Panem i Zbawicielem, On bardzo cię kocha. Nie bój się przedstawić mu swoje bóle i radości. On sam będzie waszą Drogą. Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie”.

  Figurka Niepokalanej w Ogrodzie Seminaryjnym. *(fot. tm)

 

 

 

 

 

 

 

Maryjo, Gwiazdo Nowej Ewangelizacji, módl się za nami.

 

tm.
[ rozważanie na 16 października].

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

* Dla oazowiczów: Trwamy w przygotowaniu na świętowanie 100-lecia urodzin ks. Franciszka Blachnickiego ( 24 marca 2021) oraz dziękujemy za życie ks. Wojciecha Danielskiego, którego 35 rocznicę śmierci (24 grudnia 2020) niedawno obchodziliśmy.

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Rok 2021 został ogłoszony w Polsce Rokiem Prymasa Stefana Wyszyńskiego. W tym roku przypada 120. rocznica urodzin i 40. rocznica śmierci Prymasa Tysiąclecia.

 

Pray for peace!

 

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)


Pan mój i Bóg mój

Biblia

Rok Św. Jakuba

Bądź za życiem!

 
Parafia św. Mikołaja w Grójcu

Kurs dla narzeczonych

Dowiedz się! Co oznacza ΦΩΣ-ΖΩΗ? Czym jest Ruch "Światło-Życie"

oraz jego gałąź rodzinna Domowy Kościół

a także dzieło Krucjata Wyzwolenia Człowieka ?

 Ks. Franciszek Blachnicki
 

 Ks. Wojciech Danielski

    

Odwiedza nas 61 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
7133895

 Copyright © 2021 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r. 
Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :) Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->].