Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Codzienne spotkanie.

 

 

 

 Codzienne spotkanie z Królem Wszechświata, w tym cudownym darze jakim jest Eucharystia. Wielu wielkich świętych całe swoje życie wiązało z Jezusem ukrytym pod postaciami chleba i wina - karmiąc się prawdziwym ciałem, za nas wydanym i pijąc prawdziwą krew Zbawiciela - za nas przelaną. 

Codziennie Jezus, Król Wszechświata, zaprasza każdego z nas do wspólnoty z Sobą i Ojcem w Duchu Świętym, ofiarując nam to co najcenniejsze - samego Siebie w Słowie i Sakramencie Ołtarza.

Codziennie stajemy przed ołtarzem Pana, aby wyznać, że jesteśmy grzeszni i potrzebujemy Jego darów łaski. Oddajemy mu w ofierze całych siebie wierząc, że Ten który będąc Nieskończonym zawarł swoją niezmierność z ograniczoności białej hostii, pozwala nam pielgrzymom kosztować zadatków życia wiecznego. 

 

 

 Kiedy jest Jezus, wszystko jest dobre. Nic też nie wydaje się trudne.
 Kiedy zaś nie ma Jezusa, wszystko jest uciążliwe. 
Kiedy Jezus nie mówi wewnątrz - licha jest pociecha. 
Jeżeli zaś Jezus powie choć jedno słowo, czuje się wielką pociechę.

Tomasz a Kempis "Naśladowanie Chrystusa".

 

tm (2003r).

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

* Dla oazowiczów: Trwamy w przygotowaniu na świętowanie 100-lecia urodzin ks. Franciszka Blachnickiego ( 24 marca 2021) oraz dziękujemy za życie ks. Wojciecha Danielskiego, którego 35 rocznicę śmierci (24 grudnia 2020) niedawno obchodziliśmy.

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Rok 2021 został ogłoszony w Polsce Rokiem Prymasa Stefana Wyszyńskiego. W tym roku przypada 120. rocznica urodzin i 40. rocznica śmierci Prymasa Tysiąclecia.

 

Pray for peace!

 

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)


Pan mój i Bóg mój

Biblia

Rok Św. Jakuba

Bądź za życiem!

 
Parafia św. Mikołaja w Grójcu

Kurs dla narzeczonych

Dowiedz się! Co oznacza ΦΩΣ-ΖΩΗ? Czym jest Ruch "Światło-Życie"

oraz jego gałąź rodzinna Domowy Kościół

a także dzieło Krucjata Wyzwolenia Człowieka ?

 Ks. Franciszek Blachnicki
 

 Ks. Wojciech Danielski

    

Odwiedza nas 48 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
7133643

 Copyright © 2021 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r. 
Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :) Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->].