Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Dawne modlitwy do św. Mikołaja biskupa.

 

 Dawne modlitwy do św. Mikołaja, biskupa

 

* św. Mikołaj na drzeworycie ludowym: grafika z: J. Grabowski,
Ludowe obrazy drzeworytnicze, Warszawa 1970.

 

 

 

  Modlitwa do św. Mikołaja, biskupa. /6 XII/ (1900r)

O wielki jałmużniku, sierot Patronie osobliwy, święty Mikołaju, broniąc czystości trzech panienek, już utratą niewinności w ubóstwie swojem mających się ratować, złota im tyle podrzuciłeś potajemnie, ile na poczciwe wydanie się wystarczyć im mogło, przez co tych panien sumienie i poczciwość ochroniłeś i z nędzy je wyprowadziłeś. Weźmijże w możniejszą teraz opiekę twoją wszystkie chrześciańskie panienki, a wyjednaj im taką od Boga pomoc, aby się w bojaźni Jego i w cnocie swojej zachwiać nie dopuszczały, choćby też, czy to ciężkiem ubóstwem, czy mocną pożądliwością, czy nadzieją pomyślnego losu kuszone były. O hojny, a przed ludźmi ukryty jałmużniku! zachęcajże przykładem twoim serca nasze do litości nad nędzą bliźnich naszych, i wzorem miłosierdzia twojego nad ubogimi, naucz nas rękę z jałmużną prawą tak ukrywać przed lewą, aby miłosiernych uczynków naszych sam był Pan Bóg pobudką, świadkiem i nagrodą.

O Panie w Świętych Twoich przedziwny! niechaj tego wielkiego sługi Twego doznawają przyczyny inni w ubóstwie, w potwarzach, w tonięciu i rozmaitych nieszczęśliwościach, życia, niechaj inni doświadczają cudnej jego opieki nad samemi bydlętami swojemi. Ja Cię nadto upraszam, Boże! abyś duszę moją od nawałności świata, od drapieżności piekielnych zwierząt obronić i za przyczyną świętego Mikołaja w chwale niebieskiej umieścić raczył. Amen.

za: Śpiewnik dla ludu katolickiego (1900r.)

 

 

 

  Modlitwy do św. Mikołaja biskupa. (1889r)

Chwalebny św. Mikołaju, szczególny mój obrońco, wejrzyj na mnie litościwem okiem z onej górnej światłości, w której widzeniem Boga ciągle się nasycasz, i uproś mi u Pana łaskę i pomoc stosowną do obecnych potrzeb moich, tak doczesnych jako i duchownych, a szczególniej łaskę N. jeżeli ma być mi pomocną do wiecznego zbawienia. Pomnij także, o chwalebny święty Biskupie, na naszego Papieża, na Kościół święty i na pobożne miasto nasze. Naprowadź na drogę zbawienia wszystkich grzeszników, wszystkich nieumiejętnych i wszystkich błądzących. Pociesz strapionych, opatrz w potrzebie będących, umocnij chwiejących się, wesprzyj uciśnionych, ulżyj chorym i spraw u Najwyższego Dawcy wszelkiego dobra, aby wszyscy doznali możnej opieki Twojej. Amen.

Ojcze nasz i Zdrowaś Marya.

V. Módl się za nami błogosławiony Mikołaju.
R. Abyśmy się stali godnymi obietnic Pana Chrystusowych.

Módlmy się.
Boże, któryś błogosławionego Mikołaja, chwalebnego Wyznawcę i Biskupa Twojego niezliczonymi cudami wsławił i codziennie go nimi wsławiać nie przestajesz, daj nam prosimy, ażebyśmy przez zasługi i modlitwy jego od ognia piekielnego i od wszelkich niebezpieczeństw byli wybawieni. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

za: Korona życia (1889r)

 

Prośba! :) Zbieram i kolekcjonuję [->] stare modlitewniki (sprzed II Soboru Watykańskiego) [- Modlitewnik ->]. Lubię się z nich modlić. Warto do nich sięgać. [->]

Masz taki i nie wiesz co z nim zrobić? Jeśli chcesz, aby modlitewnik trafił w dobre ręce, albo chcesz sprawić mi radość, to skontaktuj się ze mną i zwyczajnie przyślij mi go. :) Będę bardzo wdzięczy. A dodatkowo zawartość modlitewnika wzbogaci mój dział modlitw na stronie i może ktoś jeszcze skorzysta.

 

 

Tak dla ŻYCIA

Aborcja to świadome morderstwo dokonane na niewinnym i bezbronnym CZŁOWIEKU !!!

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Każde poczęte dziecko ma unikalny kod DNA!!! Tak mówi nauka i tak wychodzi w badaniach laboratoryjnych. Jest to zatem jego/jej (dziecka) ciało. Niech świat pozwoli im żyć, rosnąć, rozwijać się. TAK DLA ŻYCIA!

Nie dla prenatalnego mordowania niewinnych, nienarodzonych, dzieci!

Aborcja nie jest prawem człowieka, jest pozbawieniem niewinnego, nienarodzonego, człowieka jego najważniejszego prawa - prawa do życia.

[Życie człowieka od poczęcia do narodzin]

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Pray for peace!

 

http://tmoch.net/jupgrade/images/grafika2020/Serce_Jezusa_ikona_.jpgNajświętsze Serce Pana Jezusa
- zmiłuj się nad nami

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
lub na *[Nauczanie papieskie]

U mnie odwiedź dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013), BXVI


Pan mój i Bóg mój

Biblia

Mój manifest duchowy
Elizeusz

www: Elizeusz.pl

Kurs dla narzeczonych:

- materiały dodatkowe i terminy ->


[Formalności przedślubne w zarysie]

Katecheza przedchrzcielna:
-> konferencje, kto może być chrzestnym?, potrzebne dokumenty.

 Parafia św. Mikołaja w Grójcu

Nowa strona www [ -> ]:
http://swmikolaj-grojec.pl

Informacje o kościele ->

Modlitewnik x. Piotra Skargi SJ:


www [ -> ]

Wspólnota "Spotkania małżeńskie"

     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2022 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.