Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Modlitwa przed pierwszą Komunią św. dziecka.

 

  Modlitwa przed pierwszą Komunią św. dziecka.

Jezu, Synu Boga żywego! dobra matka poczuwa się do wdzięczności nawet za najmniejszą łaskę wyświadczoną dziecku. Jak wielką więc powinna być moja wdzięczność dla Ciebie za tę największą łaskę pierwszej Komunii św., do której moje dziecko niedługo przystąpi! Nie okażę Ci jej niczym lepiej, jak troskliwością, żeby jego serce było tak zawsze niewinne, święte, jak w dniu pierwszej Komunii św. i jego zwyczajem od samego początku było chodzić do Komunii św. jak najczęściej. Składam więc z wdzięcznością u Twego Najsłodszego Boskiego Serca święte przyrzeczenie, że nie pożałuję żadnych trudów, uczynię wszystko, co w mej mocy, ażeby jego serce było zawsze nieskalane, wolne od grzechu ciężkiego i jego zwyczajem było przyjmować Cię w Komunii św. jak najczęściej.
Daj łaskę, abym nie szczędziła starania o uświęcenie także własnego serca i od dnia pierwszej Komunii św. mego dziecka jeszcze więcej świeciła mu przykładem życia świątobliwego i częstej Komunii świętej.
Daj łaskę, aby mój dobry przykład przyniósł owoce pożądane; dziecko moje nauczyło się więcej z niego, niż z mych nauk i upomnień, zawsze mieć serce czyste nieskalane grzechem ciężkim i jak najczęściej posilać się Twym Najśw. Ciałem. Amen.

za: Dla matek chrześcijańskich : przewodnik duchowny i książka do nabożeństwa (1928r.)

 

 

Tak dla ŻYCIA

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Rok 2021 został ogłoszony w Polsce Rokiem Prymasa Stefana Wyszyńskiego. W tym roku przypada 120. rocznica urodzin i 40. rocznica śmierci Prymasa Tysiąclecia.

Pray for peace!

 

Kromka Słowa!

 Zintegrowana baza tekstów papieskich:

* [Jan Paweł II: Przemówienia i orędzia]

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
U mnie dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)


Pan mój i Bóg mój

Biblia


Rok Rodziny Amoris Laetitia
2021-2022

Rok Św. Jakuba

Rok św. Józefa

 
Parafia św. Mikołaja w Grójcu


- materiały dodatkowe

Odwiedza nas 48 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
8147427
     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2021 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.