Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Modlitwa kaleki (1893 r.)

 

  Modlitwa kaleki (1893 r.)

Smutno mi, Panie!... i niema dla mnie pociechy i utulenia gdzie indziej, jak tylko przy Twoim sercu najświętszym! W najpiękniejszej chwili życia mego czuję się uniżoną i upokorzoną przez kalectwo moje i nie mogę się oprzeć żalowi, co chwila mając nowe do niego powody. Boli mnie patrzeć, ile to przyjemności młodzieńczego wieku straconych dla mnie zupełnie; czuję się pokrzywdzoną ilekroć porównywam siebie z drugimi, i serce moje mimo woli goryczą się przejmuje. Więc Panie, o mój Panie najdroższy, daj mi kosztować słodyczy Twoich niebieskich, żeby mi się ta gorycz ziemska stłumiła! daj mi przekonanie, żeś mnie na to tylko od przyjemności świata odsunął, abyś mię lepiej do szczęścia niebios usposobił; żeś na to ciało upośledził kalectwem, aby tym piękniejszą i świętszą duszę moją uczynić. Podnieś serce moje ku Tobie, aby mu poniżenie ciała nie na szkodę lecz na prawdziwą korzyść i ozdobienie było. Niechaj to serce nie przejmuje się ani zawiścią, ani zazdrością względem zdrowych i urodziwych rówieśniczek moich, ale niech tym więcej wyrabia się w dobroci i cnocie, abym ludzi pociągała ku sobie stokroć wyższymi zalety nad przymioty ciała; niech pokornie przyjmując smutny mój udział na ziemi, znajdę uweselenie w przekonaniu, żeś mnie więcej nad innych ukochał, gdyś mnie od samej kolebki krzyżem cierpienia naznaczył i żeś mnie chciał nim zasłonić od nierównie cięższego, jaki bym nieść musiała, gdybym pięknem i zdrowym ciałem udarowaną była. Dajże mi ukochać ten krzyżyk, o mój Boże! daj mi go znieść cierpliwie, i iść z nim między wesołymi bez skargi i szemrania, bo wiem, że lepszą jest miłość Twoja nad uciechy świata, i pragnę tu cierpieć ochotnie za Twoim przykładem, aby z Tobą podzielić niewysłowione szczęście na wieki. Amen.

za: Zdrowaś Marya : nabożeństwo dla młodego wieku (1893r.)

 

Tak dla ŻYCIA

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Rok 2021 został ogłoszony w Polsce Rokiem Prymasa Stefana Wyszyńskiego. W tym roku przypada 120. rocznica urodzin i 40. rocznica śmierci Prymasa Tysiąclecia.

Pray for peace!

 

Kromka Słowa!

 Zintegrowana baza tekstów papieskich:

* [Jan Paweł II: Przemówienia i orędzia]

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
U mnie dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)


Pan mój i Bóg mój

Biblia


Rok Rodziny Amoris Laetitia
2021-2022

Rok Św. Jakuba

Rok św. Józefa

 
Parafia św. Mikołaja w Grójcu


- materiały dodatkowe

Odwiedza nas 71 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
8163346
     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2021 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.